• Pasowanie na czytelnika

          • „ Pasowanie na czytelnika”

             
            Dnia   3 listopada 2022r.   w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

            Dla uczniów klasy I nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.
            Głównym celem  spotkania z uczniami było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
            Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor  obiecali  , że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości.

            Uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki, i na koniec spotkania każdy uczeń wypożyczył sobie  wybraną książkę. 

                                                        Aneta Zięcik- Dziuba

          • Wizytą flecistki w przedszkolu

          • 3 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję posłuchania gry na flecie, w wykonaniu profesjonalisty. Miały tym samym okazję poznać muzykę, której jeszcze nie słyszały.

          • Pasowanie na przedszkolaka

          • Pasowanie na przeszkala i starszaka

            28.10.2022r. odbyła się uroczystość pasowania na starszaka i przedszkolaka. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały wiersze i piosenki. Pani dyrektor dużym ołówkiem pasowała dzieci. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

             

          • "Szkoła pamięta"- wizyta na cmentarzu

          • 28 października 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie wraz z nauczycielami udali się na cmentarz parafialny w Czulicach, aby odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych oraz uporządkować znajdujący się tam grób wojenny z okresu I wojny światowej. Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Aneta Caba, opowiedziała zebranym o miejscu pochówku żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej oraz mogile zbiorowej  powstańców z 1863r., przybliżającuczniom historię regionu. Następnie wszyscy w ciszy i skupieniu odmówili modlitwy oraz zapalili znicze.

          • Obchody Święta Niepodległości

          • Centrum Kultury i Promocji oraz wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca zapraszają: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów wraz z rodzicami do udziału w uroczystości celebrowania 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w naszej gminie odbędzie się koncert Męskiego Chóru AGRICOLA Krakowskiego Środowiska Akademickiego przy Uniwersytecie Rolniczym. pt. „Hej , strzelcy wraz nad nami orzeł biały” W programie koncertu : pieśni legionowe, patriotyczne i liryczne. Chórem dyryguje Joanna Gutowska-Kuźmicz.

            Bierzemy także udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! W samo południe 11 listopada włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

            „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

            Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie nawet jeśli nie czuje się na siłach śpiewać a cappella Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

            Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

          • Konkurs plastyczny

          • Konkurs plastyczny pt.,, Najpiękniejsze jesienne drzewo".

            Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w wieku od 3 do 6 lat uczestniczyli w konkursie plastycznym zorganizowanym przez wychowawców przedszkola. Zadaniem dzieci było wykonanie „Jesiennego Drzewa” z różnorodnych materiałów przyrodniczych. Powstały piękne i pomysłowe drzewka.

            Dziękujemy za udział i zaangażowanie.

             

          • Ślubowanie klasy pierwszej

          • Ślubowanie Klas Pierwszych oraz Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie.

             

            W czwartek 27 października 2022 roku odbyła się Uroczystość Ślubowania oraz Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej.
            To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. W uroczystości brali udział uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Karniowie wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły mgr Aneta Zięcik- Dziuba

             Pan Wójt Gminy Kocmyrzów- Luborzyca,  Pani Sekretarz Gminy Kocmyrzów- Luborzyca, Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie- Luborzycy,  Pani Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów- Luborzyca, Pan Radny Karniowa, Czulic, Pani Sołtys wsi Karniów. Ksiądz Proboszcz oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
            Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę.
            W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły  Aneta Zięcik- Dziuba  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Nie zabrakło też upominków od rodziców oraz zaproszonych gości.
            Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

          • Wycieczka na Łopień

          • W dniu 26.10.2022 r. uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę na górę Łopień  w Beskidzie Wyspowym 🏔

          • Z wizytą w teatrze i na Wawelu

          •  

             

            "A oto mój sekret. Jest bardzo prosty:

            dobrze widzi się tylko sercem.

            Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

             

            21 października 2022 r. uczniowie klasy VI, VII oraz VIII wybrali się do Teatru Współczesnego w Krakowie, aby obejrzeć niezwykły spektakl o miłości i przyjaźni zrealizowany na podstawie książki Saint-Exupéryego pt. "Mały Książę". Widzowie na długo zachowają w pamięci brawurową grę aktorów oraz poszczególne sceny tej uroczej opowieści.

            Kolejnym punktem programu była wizyta na Wawelu, gdzie w Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich odbyła się żywa lekcja historii. Na przykładzie zamkowych komnat uczestnikom zajęć zostało przybliżone przeznaczenie i wystrój pałacowych wnętrz. Podczas spotkania była omawiana organizacja dworu królewskiego, jego ranga i znaczenie, a także jedna z dworskich ceremonii.

          • Konkurs językowo-geograficzny

          • Europe – Our Home

            Europa – Nasz Dom to tytuł konkursu językowo-geograficznego, który odbył się w naszej szkole we wrześniu oraz październiku. Uczniowie klas IV-VI poznawali nazwy państw w języku angielskim, a także ich położenie geograficzne na mapie Europy. Konkurs okazał się dużym wyzwaniem dla uczniów, którzy mimo to doskonale poradzili sobie z zapamiętywaniem i wskazywaniem państw naszego kontynentu na mapie. W klasie IV pierwsze miejsce zajął Kamil Rozpądek, drugie Maciej Szczałba, a trzecie Adam Wieczerzak. W klasie V najlepiej z państwami poradzili sobie: Karolina Podsada i Kacper Szreniawa (ex aequo I miejsce), Jakub Marzec (II miejsce) i Wojciech Skarbiński (III miejsce). W klasie szóstej zwyciężyli: Paweł Caba i Szymon Marzec (ex aequo I miejsce), drugie miejsce zajął Dawid Gruchała, a trzecie Magdalena Warzecha. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego poznawania geografii naszego kontynentu!  

          • Wycieczka klas I-III

          •                                                      

            20 października uczniowie klas I-III pod opieką pań wychowawczyń pojechali na wycieczkę do Krakowa.

            Pierwszym punktem w planie wyjazdu była wizyta w Teatrze Groteska i obejrzenie spektaklu „Nie płacz Koziołku” . Przedstawienie to adaptacja baśni S. Michałkowa pod tym samym tytułem. Bohaterem przedstawienia był mały krnąbrny koziołek, który nie posłuchał mamy i udał się sam na spacer do lasu. W wyniku niefortunnych wydarzeń Koziołek szybko popada w tarapaty: zostaje uwięziony na wyspie i tylko pomoc innych zwierząt może go ocalić przed głodnymi wilkami. Aktorzy przebrani za zwierzęta, zabawne dialogi i wpadające w ucho piosenki – to wszystko składało się na pełne ciepła i humoru przedstawienie, które bardzo podobało się wszystkim.

            Po wrażeniach estetycznych przyszedł czas na wrażenia smakowe i wizyta
            w Krakowskiej Manufakturze Czekolady, gdzie uczniowie mogli zamienić się w małych cukierników i uczestniczyć w czekoladowych warsztatach. W pierwszej części warsztatów dowiedzieli się jaką drogę musi pokonać ziarno kakaowca, żeby zamienić się w pyszną czekoladę. W drugiej części uczyli się jak robić pyszne pralinki z belgijskiej czekolady. Była to raczej zabawa, w małej salce kawiarnianej dzieci wycinały foremkami czekoladki z masy czekoladowo-orzechowej i formowali w rękach pralinki z okrawków czekoladowych. Później zanurzali to wszystko w płynnej czekoladzie i ozdabiali posypkami. Było smacznie i ciekawie.

            Do szkoły powrócili zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej  i czekoladowej magii.

             

             

          • Święto Matematyki

          • Matematyka królową nauk. Uczniowie klas 4-8 naszej szkoły świętowali dziś i przez zabawę uczyli się matematyki. Z okazji Dnia tabliczki mnożenia urządzili Święto Matematyki, podczas, którego wzięli udział w matematycznym konkursie  " 1 z 10" oraz mieli okazję napisać wiersz matematyczny.

            Zwycięzcom gratulujemy:

            1 miejsce- Patrycja Klimas kl.7

            2 miejsce- Albert Sikora kl.8

            3 miejsce- Szymon Marzec kl.6.

            oraz Adam Klimas z kl. 4, który napisał wiersz matematyczny.

             

          • Dzień Piżamy- pomagamy!

          • Dnia 11.10.2022r w naszej szkole odbędzie się Dzień Piżamy, który jednocześnie będzie dniem solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie.Szkolne koło wolontariatu będzie przeprowadzało zbiórkę dowolnych wpłat na fundację  Gdy liczy się czas.Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.

            Koordynator Maria Gniewek

          • Dzień Chłopaka

          • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W oddziale ,,0" dziewczynki przygotowały portrety chłopców, rozdały im medale i prezenty. W maluchach nie zabrakło też słodkich cukierków dla wszystkich dzieci oraz prezentów dla naszych chłopców. Klasy I- IV również w tym dniu świętowali, nie obyło się bez poczęstunku, prezentów i życzeń dla chłopców.

            Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tego dnia.

             

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie
      • 1) dyrektor@spkarniow.pl 2) sekretariat@spkarniow.pl
      • (012)387-10-79
      • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie Karniów 11 32-010 Kocmyrzów Poland
    • Logowanie