• "Piękna Marzanna 2024" w oddziałach przedszkolnych

• 21 marca 2024 r. w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu ,,Piękna Marzanna 2024". Prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy otrzymali pierwsze miejsce. Dzieci ze śpiewem, niosąc marzannę symbol zimy udali się na pożegnanie zimy oraz powitanie wiosny.

• Konkurs matematyczny - Kangur

• W dniu 21 marca 37 uczniów klas 2 - 8 przystąpiło fo konkursu matematycznego Kangur. Uczniowie rozwiązywali zadania w swojej kategorii wiekowej Żaczek, Maluch Beniamin i Kadet. Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał tangram.

• Wiosenne sianie i sadzenie w Zerówce

• ,,Wiosenne sianie i sadzenie w Zerówce" rozpoczęliśmy od mody wiosennej, przedstawionej na cebulkach. Dzieci sadzily groch, fasolę, siały rzeżuchę. Ostatnią pracą ogrodową było przesadzanie kwiatów

• Dzień Otwarty Szkoły

• 16 marca 2024 r. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie zorganizowała Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które wkrótce rozpoczną swoją edukacyjną przygodę.

Gości serdecznie przywitał pan Jerzy Kozik, który przedstawił najważniejsze informacje o szkole oraz zapoznał z ofertą edukacyjną. Następnie uczniowie trzeciej klasy zaprezentowali niezwykły program artystyczny, specjalnie przygotowany na tę okazję. Piosenki o wiośnie wypełniły korytarze szkoły, przywołując uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczniowie klasy V i VI przebrani za postaci z bajek i legend wprowadzili dodatkową dawkę humoru i koloru, przenosząc wszystkich do świata wyobraźni.

Sale lekcyjne były miejscem, gdzie rozkwitała kreatywność i fascynacja nauką. Nauczyciele korzystali z nowoczesnych technologii, dostarczając dzieciom interaktywnych doświadczeń. Zagadki, łamigłówki, rymowanki, rebusy językowe, matematyczno-przyrodnicze, biologiczne toczyły się jak lekki wiatr między korytarzami, sprawiając, że dzieci z fascynacją angażowały się w różne zadania. Bloksy, tangramy, mikroskopowanie, zabawy przyrodnicze z eksponatami i modelami dostarczyły niesamowitych wrażeń.

W sali chemicznej przeprowadzano kolorowe doświadczenia. Poprzez eksperymenty chemiczne z użyciem śmietany dzieci mogły eksplorować różne aspekty jakości produktów spożywczych.

W bibliotece szkolnej dzieci zapoznały się z bogatą kolekcją książek i cieszyły się czytaniem w przyjemnej atmosferze czytelni.

Nie zapomniano również o praktycznych zajęciach. Wykonanie wiosennych kwiatów oraz zakładek do książek stało się świetną okazją do rozwijania zdolności manualnych, a także podkreślania ważności czytania.

W pracowni komputerowej można było zapoznać się z aplikacjami Baltie, Scratch, Pivot, Paint oraz fascynującym światem programowania 3D.

Dzień Otwarty Szkoły okazał się pełen aktywności fizycznej. Sala gimnastyczna stała się miejscem, gdzie dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności ruchowe. Organizacja stanowisk z przyrządami gimnastycznymi, torami przeszkód pozwoliła na rozwijanie zręczności oraz koordynacji ruchowej.

Rodzice mieli możliwość konsultacji z psychologiem szkolnym.

Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty Szkoły dostarczył odwiedzającym niezapomnianych chwil i pozytywnych wrażeń. Już teraz z niecierpliwością wyczekujemy września, kiedy to, mamy nadzieję, rozpoczniemy wspólną ośmioletnią przygodę edukacyjną w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie.

Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom za ich ogromne zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego dnia.

• Prelekcja pracowników KRUS

• 13 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami KRUS-u. Najpierw swoją prelekcję mieli uczniowie klas IV - VIII, następnie dzieci z zerówki i klas I - III. Dotyczyło ono zasad bezpieczeństwa na wsi. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak dbać o swoje zdrowie i co robić, żeby być zdrowym oraz jakie zagrożenia mogą nas spotkać na wsi. Pracownicy przedstawili uczniom zasady konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy" oraz zachęcali do udziału w nim.

Szczegóły konkursu znajdują się pod linkiem:

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Prace wraz z formularzem należy dostarczyć do 25 marca.

"0"  do Pani Patrycji Mączki

Klasy I - III  do Pani Doroty Czekaj

Klasy IV - VIII do pani Barbary Chuchmacz

• Czekoladowy Autobus w Oddziałach Przedszkolnych

• Czekoladowy Autobus to jedyna w swoim rodzaju oferta podróży po czekoladowym świecie. Została przygotowana z myślą o dzieciach, jej organizacja jest unikatowa w skali całej Polski, w którym dzieci przenoszą się do magicznego świata czekolady. 11.03.2024 r do naszej szkoły również przyjechał taki autobus. Dzieci z oddziałów przedszkolnych mogły spróbować płynnej czekolady, gorzkiej, białej i mlecznej. Własnoręcznie przygotowane czekoladowe pralinki zabrały do domu aby podzielić się z najbliższymi.