• Piknik Rodzinny

• Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji i czas spędzony z najbliższymi.

„PIKNIK RODZINNY”  W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ADAMA MICKIEWICZA W KARNIOWIE  „

W dniu 28 maja 2023r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie  zorganizowany został Piknik Rodzinny. Zebranych gości oraz uczniów powitała Dyrektor Szkoły Aneta Zięcik- Dziuba. Z okazji Dnia Matki Ojca i Dnia Dziecka Pani Dyrektor życzyła dzieciom i ich rodzicom wszystkiego co najpiękniejsze, zdrowia , spełnienia marzeń.

Podczas pikniku rodzinnego można było zobaczyć występy  przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3, klas, które wspólnie z wychowawcami przedstawiły program artystyczny.   Występy artystyczne, pokaz psów policyjnych, wozów strażackich z OSP w Karniowie, OSP w Głębokiej , liczne konkursy, malowanie twarzy , tatuże, zaplatanie warkoczyków , loteria fantowa, oraz wiele innych kreatywnych zajęć  to atrakcje pikniku.

Humor dopisywał zarówno tym najmłodszym uczestnikom wspólnej zabawy jak i rodzicom i dziadkom, obecnym na pikniku. Nie zabrakło potyczek sportowych i przepysznych słodkości. Piknik  rodzinny  zdecydowanie należy zaliczyć do udanych.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pikniku. Szczególne podziękowania składamy  OSP  Karniów, OSP Głęboka, Komendzie Wojewódzkiej  Policji w Krakowie , Sponsorom,  Rodzicom, którzy z zaangażowaniem włączyli się  w przebieg imprezy .  Dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami to niedzielne popołudnie.

Podziękowania dla sponsorów

• "Las w słoiku"

• Do klasy 5 i 6 zawitał dziś LAS...uczniowie tworzyli własne kompozycje "Las w słoiku"... Kreatywność, pomysłowość i przygotowanie dzieci, przeszły najśmielsze oczekiwania... Mamy tylu artystów i miłośników przyrody z prawdziwego zdarzenia.

• Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• W dniu 19 maja w Szkole Podstawowej w Łuczycach miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu języka angielskiego - English Speaking Countries. W konkursie brali udział uczniowie z sześciu szkół naszej gminy. W tym roku uczniowie wykazali się wiedzą na temat czterech krajów anglojęzycznych: Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych, Irlandii oraz Indii. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. W kategorii klas starszych zwyciężył uczeń klasy VII – Filip Sajdyk, a trzecie miejsce zajęła Weronika Marzec z klasy VIII. W kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajął uczeń klasy V - Jakub Marzec. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w dalszej nauce języka angielskiego.

• Drodzy Ósmoklasiści!

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważny moment  w życiu – egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności opanowane przez ostatnie lata.

Życzę Wam, aby Wasz rozwój intelektualny został dobrze wykorzystany podczas tegorocznego egzaminu. Niech uzyskane przez Was wyniki będą jak najlepsze i otworzą przed Wami nowe horyzonty, pozwolą realizować pasje i staną się fundamentem przyszłych sukcesów. Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły  i możliwości!

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. A. Mickiewicza w Karniowie

Aneta Zięcik- Dziuba

• Wycieczka do Inwałdu

• 16.05.2023r. odbyła się wycieczka do Inwałdu -Parku Miniatur i Warownii. Przedszkolaki poznały życie średniowiecznych osadników. Zobaczyły budowle z kraju oraz świata. Dużą atrakcją dla dzieci był śpiewający smok. Najmłodsi zjedli pyszny obiad oraz bawili się w lunaparku.

• Czytanie na dywanie

• ,,Czytanie na dywanie"

Czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność. Dziękujemy mamie Mikołaja za przybycie do przedszkola i przybliżenie najmłodszym ,,Przygód Tappiego".

• Małopolska Tarcza Antykryzysowa

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn: "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II.

Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych.

Celem projektu jest umożliwienie szkołom przejścia z tradycyjnego, stacjonarnego modelu kształcenia na model zdalnego nauczania.

W ramach projektu szkoła otrzymała laptopy ( lub monitor interaktywny) wraz z oprogramowaniem

• Wycieczka na rewie na lodzie

• Wycieczka oddziału przedszkolnego i kl. I-III

29 kwietnia dzieci z naszego przedszkola oraz klasy I-III obejrzały niezwykłą rewię ,,Magic! Story on ice" . Podczas muzycznego spektaklu zostaliśmy przeniesieni w świat niezwykłych przygód Sindbada, opartych na motywach baśni Bolesława Leśmiana pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”. Efekty dźwiękowe, świetlne, scenografia, kostiumy i oczywiście popisy akrobatyczne aktorów zachwyciły wszystkich. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci.

• Przedszkolaki z wizytą w klasie 1

• Przedszkolaki z wizytą w kl. I

Już za kilka miesięcy dzieci uczęszczające do ,,0'' przekroczą próg kl. I.  21.04. brali udział w edukacji plastycznej prowadzonej w kl. I.  6-latki zaprezentowały piosenkę oraz wiersz a uczniowie kl. I  wcielili się w rolę nauczyciela i pomagali młodszym wykonać pracę plastyczną. Pierwszaki oprowadziły po swojej klasie, opowiedziały o sobie, pokazały zeszyty i książki.