• Świąteczna zbiórka dla schroniskaka

• Świąteczna zbiórka darów dla schroniska w BORKU

28.11.2022 – 21.12.2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, podopiecznych schroniska w Borku.

Karmę proszę wkładać do pudełek umieszczonych w holu przy wejściu głównym.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!!!

• Mobilne planetarium Orbitek w naszej szkole

• 21 listopada 2022r. gościliśmy w naszej szkole Mobilne Planetarium Orbitek z Będzina. Przedszkolaki i uczniowie uczestniczyli w ciekawym pokazie astronomicznym, gdzie mieli świetną okazję do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych.

Nadmuchiwana duża kopuła w kształcie kuli stanowiła namiastkę przestrzeni kosmicznej. Wewnątrz odbyła się projekcja, w czasie której uczniowie dowiedzieli się, jak powstały Galaktyki i Układ Słoneczny, poznali Znaki Zodiaku i ruch planet oraz wiele innych astronomicznych procesów.

Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej projekcji. Taka nietypowa lekcja bardzo podobała się dzieciom najmłodszym i uczniom, ponieważ w przystępny sposób przybliżała tajemnice kosmosu.

• Ewakuacja

• W dniu15.11.2022r. miała miejsce próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Ewakuacja odbyła się pod okiem komendanta OSP w Karniowie. Akcja przebiegła pomyślnie.

• Obchody Święta Niepodległości # Szkolapamięta

• 10.11.2022r obchodziliśmy uroczystość 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Dzięki uczniom klasy VII uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. O godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn polski.

• „ Pasowanie na czytelnika”

Dnia   3 listopada 2022r.   w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Dla uczniów klasy I nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.
            Głównym celem  spotkania z uczniami było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
            Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor  obiecali  , że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki, i na koniec spotkania każdy uczeń wypożyczył sobie  wybraną książkę.

Aneta Zięcik- Dziuba

• Wizytą flecistki w przedszkolu

• 3 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję posłuchania gry na flecie, w wykonaniu profesjonalisty. Miały tym samym okazję poznać muzykę, której jeszcze nie słyszały.

• Pasowanie na przedszkolaka

• Pasowanie na przeszkala i starszaka

28.10.2022r. odbyła się uroczystość pasowania na starszaka i przedszkolaka. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały wiersze i piosenki. Pani dyrektor dużym ołówkiem pasowała dzieci. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

• "Szkoła pamięta"- wizyta na cmentarzu

• 28 października 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie wraz z nauczycielami udali się na cmentarz parafialny w Czulicach, aby odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych oraz uporządkować znajdujący się tam grób wojenny z okresu I wojny światowej. Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Aneta Caba, opowiedziała zebranym o miejscu pochówku żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej oraz mogile zbiorowej  powstańców z 1863r., przybliżającuczniom historię regionu. Następnie wszyscy w ciszy i skupieniu odmówili modlitwy oraz zapalili znicze.

• Obchody Święta Niepodległości

• Centrum Kultury i Promocji oraz wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca zapraszają: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów wraz z rodzicami do udziału w uroczystości celebrowania 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w naszej gminie odbędzie się koncert Męskiego Chóru AGRICOLA Krakowskiego Środowiska Akademickiego przy Uniwersytecie Rolniczym. pt. „Hej , strzelcy wraz nad nami orzeł biały” W programie koncertu : pieśni legionowe, patriotyczne i liryczne. Chórem dyryguje Joanna Gutowska-Kuźmicz.

Bierzemy także udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! W samo południe 11 listopada włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie nawet jeśli nie czuje się na siłach śpiewać a cappella Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.