• Konkurs Logopedyczno - Recytatorski

          • 1 grudnia odbył się Konkurs Logopedyczno - Recytatorski ,, Wierszyki łamiące języki”, w którym wzięli udział uczniowie klasy I i III. Przy ocenie uczestników jury wzięło pod uwagę prawidłową wymowę, opanowanie tekstu, rekwizyty, strój i ogólny wyraz artystyczny. Konkurs miał na celu usprawnienie mowy, przezwyciężenie lęku przed występami publicznymi, ale przede wszystkim dobrą zabawę.

            Wszyscy zaprezentowali się przepięknie, ale w szczególny sposób Jury postanowiło nagrodzić:

            I miejsce

            Natalię Olejniczak

            II miejsce

            Annę Golę oraz Wojciecha Wieczerzaka

            III miejsce

            Elizę Początek, Nikodem Klimas, Jan Łuszczek, Antoni Caba

            Reszta uczestników otrzymała wyróżnienie

            Każdemu uczestnikowi serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

          • Podziękowania

          • Gratulacje i podziękowania za wspaniale przygotowany i przeprowadzony kiermasz dla Rodziców, Nauczycieli i Uczniów Szkoły. Szczególnie jestem wdzięczna Małgosi, Basi, Pawłowi i Dawidowi za godne reprezentowanie społeczności szkolnej podczas uroczystości odpustowej w Kościele.

            A. Prusak

          • Kiermasz Bożonarodzeniowy - podziękowanie Rady Rodziców

          • Rada Rodziców dziękuje wszystkim za zaangażowanie przy Szkolnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym - rodzicom sprzedającym ozdoby i wyroby, piekącym pyszne ciasta i je pakującym, wykonującym ozdoby, Nauczycielom i dzieciom przygotowującym dekoracje i ozdoby świąteczne. Wszystko było piękne i smaczne. Fatalna pogoda nie zepsula kiermaszu i wiekszosc udalo sie sprzedac. Zostało 5 paczek ciast i troche ozdób, które mam nadzieje ze będzie można nabyć w szkole. Dochód z kiermaszu na chwilę obecną wynosi 4005

          • Wróżby andrzejkowe w oddziałach przedszkolnych.

          • 30 listopada dzieci wróżyły z serc , butów, magicznych kubeczków. Otrzymały wróżby na dzisiejszy dzień.

            Po wróżbach wszyscy zjedli pyszne babeczki, które dostaliśmy od rady rodziców.

            Zerówka ozdabiała pierniczki na kiermasz świąteczny.

          • Zabawy Andrzejkowe klas 1-3

          • 30 listopada samorząd szkolny zorganizował zabawy andrzejkowe dla klas 1-3. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka.

            Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych.

            Było lanie wosku, panny i kawalerowie sprawdzali kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż.

            Na koniec rada rodziców zaprosiła uczniów na pyszną pizzę

          • Prelekcja dla młodzieży

          • W dniu 24.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się prelekcje dla uczniów klas VI-VIII.  Prelekcja dotyczyła  korzystania z używek, uzależnień i powodów wejścia w obszar zachowań ryzykownych, symptomów ryzyka. Poruszony był również temat kształtowania właściwych postaw w omawianym zakresie. Zostały także wskazane powody i kroki zaradcze oraz sposoby uzyskania pomocy.

            Dziękujemy za przekazaną wiedzę.

          • Warsztaty świec w oddziałach przedszkolnych

          • 24 listopada w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty świec żelowych. Pod okiem animatorów dzieci wykonały kompozycję z barwnego proszku, ozdobiły świece muszlami, kamieniami oraz innymi błyskotkami.
          • Wycieczka klas młodszych.

          • 22 listopada klasy młodsze po opieką pań wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Proszowic
            i Niezwojowic.

            ​​​​​​​

            Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Domu Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
            i obejrzenie spektaklu dla dzieci: pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Dzieci poznały legendy związane z najbardziej znanymi polskimi miastami. Wraz z chłopcem Bolkiem i dziadkiem Kazimierzem przeniosły się za sprawą czarodziejskiego lustra, w dawne czasy. Odwiedzając Poznań ścigały koziołki, które uciekły Maciejowej na zegar ratuszowy. Następnie udały się do Krakowa, gdzie poznały historię hejnału z wieży Mariackiej, obwarzanka krakowskiego oraz Lajkonika. Kolejnym etapem czarodziejskiej podroży była Warszawa i związaną z nią legendę o Syrence Warszawskiej oraz historia Bazyliszka. Znalazły się też w Toruniu. Tam poznały legendę o toruńskich piernikach. Na koniec czarodziejskiej przygody znalazły się w Kruszwicy, gdzie okrutnego króla Popiela zjadły myszy. Dzieci poznały również historię naszego godła a dokładniej „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”.

            Bajkowe kostiumy, muzyka, kolorowe światła i dekoracje porwały dzieci w zupełnie inny świat. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w przedstawieniu nagradzając aktorów brawami. 

            Drugim punktem wyjazdu był pobyt w gospodarstwie edukacyjno- ekologicznym Pszczółki w Niezwojowicach, gdzie serdecznie przywitała nas gospodyni tego miejsca pani Agnieszka i zaprosiła wycieczkowiczów  na wiejskie śniadanie. A wybierać było w czym, świeżutki chlebek, masełko, domowe powidła, dżem, biały twaróg, pyszny domowy smalczyk i oczywiście król tego miejsca – miód.  Herbata z czym? Oczywiście z miodem. Pysznie
            i ciepło. Po śniadanku praca, pod okiem mamy pani Agnieszki, pani Danusi dzieci przygotowywały świąteczne pierniki. Pracy towarzyszyła miła rozmowa a nawet śpiewanie kolędy. Potem ozdabianie pierników: malowanie lukrem, obsypywanie cukiereczkami
            i orzechami. Do pracy zaproszony został również pan kierowca autokaru, który obierał dzieciom orzechy. Praca ale i świetnia zabawa. Kolejny punkt pobytu: zwiedzanie gospodarstwa. Miejsce rozległe, urocze. Zwierzęta, stawy, malownicza piękna okolica, karmienie bażanta i  bitwa na śnieżki, bo spadł pierwszy w tym roku śnieg. Gorąca herbatka z miodem, zaproszenie do starej szkoły i warsztaty pisania gęsim piórem, a następnie prelekcja na temat życia pszczół na podstawie bajkowego obrazu. W starym dworku dzieci oglądały jedyną w Polsce makietę Bitwy Racławickiej oraz galerię obrazów, a w niej dwanaście ksiąg Pana Tadeusza. Obowiązkowy punkt każdej wycieczki, zakupy w eko- sklepie i powrót do domu. Fantastyczna wycieczka. Wrócimy tu na wiosnę.

                                                                                                                              Dorota Czekaj

          • Poświęcenie nagrobka Artura Schroedera

          • 19 listopada 2023r. uczniowie wraz z dyrektorem szkoły uczestniczyli w uroczystościach poświęcenia nagrobka Artura Schroedera - legionisty, żołnierza WP walczącego z bolszewikami w 1920r., obrońcy Lwowa. Społeczność szkolna była reprezentowana przez : Patrycję Klimas, Barbarę Rozpądek, Kamilę Rozpądek, Pawła Cabę i Dawida Gruchałę.

            Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy. Następnie na cmentarzu poświęcenia nagrobka dokonał ksiądz proboszcz Tadeusz Majcher. Złożono okolicznosciowe wiązanki na nagrobku.

          • Akcja: STOP AGRESJI I PRZEMOCY W NASZEJ SZKOLE

          • W ubiegłym tygodniu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły włączyli się w działania mające na celu ograniczenie zachowań agresywnych oraz przemocy pod hasłem: STOP AGRESJI I PRZEMOCY W NASZEJ SZKOLE.

             

             

            Szybkie tempo życia, bieganina, brak czasu na rozmowę i spędzenie czasu z bliskimi są przyczynami budzenia się w nas agresji, uczucia powodującego szkody psychiczne i fizyczne. Musimy być świadomi, że agresja i przemoc pojawiają się „po cichu”, zaczyna się od niewinnych zachowań, takich jak wyśmiewanie czy popychanie. Gdy nie zostaną podjęte żadne działania, agresja przeradza się w przemoc. Zadania przygotowane na ten tydzień miały na celu ograniczenie przemocy w szkole oraz nauczenie radzenia sobie w takich sytuacjach. Aby wyrazić swój sprzeciw wobec agresji uczniowie przeprowadzili wiele zadań:
             

            • uczniowie klas 1-4 przygotowali pracę plastyczne i plakaty o tematyce związanej z zapobieganiem agresji i przemocy w szkole,
            • klasy 5-8 przygotowały kodeks kulturalnego ucznia,
            • wychowawcy klas wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadzili pogadanki na temat agresji i przemocy w szkole oraz w jaki sposób jej zapobiegać,
            • przygotowano skrzynkę życzliwości, do której każdy uczeń może wrzucać pozdrowienia dla kolegów i koleżanek,
            • szkolne gazetki dotyczyły w tym czasie tematyki przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej.

            W piątek na zakończenie akcji zorganizowaliśmy pomarańczowy dzień oraz apel podsumowujący nasze działania. Każdy postarał się o element stroju w tym wesołym kolorze, który symbolizuje życzliwość i przyjacielskie relacje. Pani dyrektor Agnieszka Frączek Prusak wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek dla każdego ucznia.

             

             

          • 17 Listopada -  XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 17 Listopada -  XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w dniu dzisiejszym na lekcjach matematyki w klasach 4 – 8 obchodziliśmy to święto. Koordynatorem akcji była Pani Klaudia Słodowska.​​​​​​​​​​​

            Każda klasa na początku  dostała bilet wstępu na Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Spośród uczniów danej klasy wybraliśmy jednego lub dwóch egzaminatorów, pozostałe osoby przystąpiły do egzaminu z tabliczki mnożenia. Każdy dostał 5 przykładów do rozwiązania w ciągu 5 minut. Osoba, która poprawnie rozwiązała wszystkie przykłady otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Klasy 4-6 dostały łatwiejszy poziom, natomiast klasy 7-8 zmierzyły się z trudniejszymi przykładami.

             

            Eksperci Tabliczki Mnożenia:

            Klasa 4 – Wiktoria Lis, Nikola Nowak, Miłosz Sendor, Dionizy Zimoląg

            Klasa 5 – Szymon Król, Kamil Rozpądek, Miłosz Rachwa

            Klasa 6 – Mikołaj Kaczor, Magdalena Kołodziej, Wiktor Mazur, Karolina Podsada, Wojciech Skarbiński, Jakub Stawinoga, Kacper Szreniawa

            Klasa 7 – Magdalena Warzecha

            Klasa 8 – Daria Sendor

             

            Warto dodać, że kilku uczniów klasy 6 podjęło się próby rozwiązania trudniejszego egzaminu jednak dwoje go ukończyło. Karolina Podsada zdała bezbłędnie egzamin przeznaczony dla klas 7-8, a Wojciech Skarbiński popełnił tylko jeden błąd.

             

            Kolejnym punktem było rozwiązywanie zagadek matematycznych, przedstawianie graficznie iloczynu liczb oraz kolorowanie rysunków, w których trzeba było wykonać mnożenie, aby dowiedzieć się jakim kolorem pomalować.

            Jako koordynator akcji składam serdeczne gratulacje dla Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz dziękuję wszystkim Uczniom za udział.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie
      • 1) dyrektor@spkarniow.pl 2) sekretariat@spkarniow.pl
      • (012)387-10-79
      • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie Karniów 11 32-010 Kocmyrzów Poland
    • Logowanie