• Zajęcia z robotyki

• Na zajęciach dodatkowych nasi uczniowie mają okazję popracować z robotami. Młodzież lubi nowe technologię, więc chcemy z tą pomocą przemycić nieco nauki- programowania. Kto wie, może mamy wśród nas przyszłych konstruktorów?

Filmik- jeżdżący robot

• Dzień otwarty Szkoły 4 marca 2023r.-sobota

• Dyrektor oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie

Serdecznie zapraszają przyszłych pierwszoklasistów i przedszkolaków z Rodzicami

na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się :

4 III 2023 r.  (sobota) w godzinach od  10:00 do 13:00

w budynku  szkoły w Karniowie

W programie:

spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami,

– zwiedzanie szkoły i spotkania informacyjne dla rodziców,

• Bal Karnawałowy 2023

• Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój  i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 14 lutego podczas balu karnawałowego- Walentynkowego . Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 z dumą prezentowali  bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach  z udziałem wodzireja .

Bal karnawałowy dla   dzieci  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w  naszej szkole  w dniu  14 .02.2023 r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych i szkolnych  można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Dzieci  świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach.  Dzieci na koniec balu  otrzymały  słodki poczęstunek , który zakupiła Rada Rodziców.

W godzinach popołudniowych zabawę karnawałową rozpoczęli starsi uczniowie z klas 4-8. Świetnie bawili się w rytm różnych rodzajów muzyki. Na koniec zostali wybrani Król i Królowa Balu.