• Dzień Patrona

          •  

            21 grudnia 2022 r. obchodziliśmy Dzień Patrona – Adama Mickiewicza.

            Tego dnia w murach Naszej Szkoły gościliśmy Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca – pana Marka Jamborskiego, kierownik oświaty – panią Annę Szymczyk-Sierak, radnego wsi Czulic i Karniowa – pana Krzysztofa Krupińskiego, sołtys wsi Czulic – panią Anetę Cabę, sołtys wsi Karniów- panią Helenę Żuwałę oraz księdza proboszcza parafii Czulice – Kazimierza Szarka.

            Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor – Aneta Zięcik-Dziuba, która powitała przybyłych i zaprosiła wszystkich na program artystyczny. Ksiądz proboszcz Kazimierz Szarek złożył wszystkim najlepsze życzenia świąteczne.

            Wśród dźwięków kolędy „Lulajże, Jezuniu” zagranej na saksofonie przez uczennicę Amelię Nowak przenieśliśmy się w czasy Adama Mickiewicza. Scenkę przedstawiającą dom państwa Mickiewiczów znakomicie odegrali Zuzanna Gołąb, która wystąpiła w stylowej sukni oraz Dawid Gruchała - ubrany w strój nawiązujący do epoki, w której żył i tworzył Nasz Patron – Adam Mickiewicz. Uroczystość poprowadzili konferansjerzy: Patrycja Klimas oraz Paweł Caba, którzy pięknie opowiedzieli zebranym o życiu i twórczości wybitnego twórcy romantycznego, poety, działacza politycznego, nauczyciela i pedagoga, wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Usłyszeliśmy fragment utworu „Niepewność” w wykonaniu ucznia Pawła Caby oraz „Świtezi” w wykonaniu uczennicy Małgorzaty Gniewek. Antoni Caba, ubrany w strój szlachecki, pięknie recytował Inwokację z „Pana Tadeusza”. W świat bajek Adama Mickiewicza przenieśli nas uczniowie czwartej klasy: Szymon Król, Adam Wieczerzak oraz Mateusz Maroszek, którzy brawurowo przedstawili inscenizację utworu „Przyjaciele”. O oprawę muzyczną zadbał chór. Magiczny i podniosły świąteczny nastrój podkreśliły kolędy w wykonaniu uczniów klasy I, II i III, którzy wystąpili w pięknych krakowskich strojach.

            Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Aneta Zięcik -Dziuba złożyła wszystkim obecnym życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej złożył także pan wójt, dziękując za wspólnie spędzony czas. 

            Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom 

            i pracownikom szkoły za zaangażowanie i współpracę w czasie przygotowań do występu.

          • Mikołajkowy wyjazd do kina

          • Dnia 7 grudnia, tuż po mikołajkach klasy starsze 4-8 wraz z wychowawcami wybrały sie na wycieczke do kina, Mulitkina. Dzieci obejrzały w dwóch grupach filmy dostosowane do ich przedziału wiekowego . Trochę się wzruszyliśmy, trochę pośmialiśmy i wszyscy w świetnych humorach wrócili do domów.

          • Wręczenie nagród w konkursie plastycznym i recytatorskim

          • Wręczenie nagród za udział w konkursie recytatorskim „Jesień wierszem malowana”, konkursie plastycznym „Jesienne duszki i cudaki” oraz konkursie plastycznym o tematyce profilaktyki  przeciwdziałania przemocy w szkole „ JA  -   TY   -   MY   - Przeciw hejtowi”.

            W mikołajkowy wtorek 6.12.2022r. dyrektor szkoły pani Aneta Zięcik- Dziuba wręczyła nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w jesiennych konkursach organizowanych w szkole.

            Laureaci konkursu recytatorskiego „Jesień wierszem malowana”:

            I miejsce zajął uczeń klasy III Wojciech Krupiński,

            II miejsce uczennica klas drugiej Natalia Olejniczak,

            III miejsce uczennica klasy drugiej Eliza Początek.

            Wyróżnienia zdobyli: Antoni Caba, Kinga Soja, Nikola Nowak.

             

            Laureaci konkursu plastycznego „Jesienne duszki i cudaki”:

            I miejsce: Natalia Olejniczak- klasa II 

             II miejsce:  Maja Rachwa- klasa I   

             III miejsce: Franciszek Gniewek- klasa III     

             Wyróżnienia otrzymali: Vanessa Rakoczy oraz Kacper Kwedeczenko.

            Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym konkursie plastycznym o tematyce profilaktyki  przeciwdziałania przemocy w szkole „ JA  -   TY   -   MY   - Przeciw hejtowi”.

             Nagrody w konkursach ufundowała firma Euro- Trade.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w kolejnych konkursach.

             

             

             

          • Mikołajki w przedszkolu

          • Jak co roku najmłodsze dzieci naszej szkoły odwiedził Świety MIkołaj, rozdając im przepiękne upominki. Oprócz indywidualnych prezentów dla każdego dziecka Mikołaj przyniósł teatrzyk wraz z bajkami, literkowe klocki oraz drewniane tabliczki do ćwiczeń motoryki małej. Dziękujemy Święty Mikołaju .

          • Kiermasz bożonarodzeniowy

          • W dniu 4 grudnia 2022r. odbył się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Radę Rodziców we współpracy z Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Uczniami . 

            Podczas kiermaszu sprzedawano pyszne ciasta upieczone przez rodziców, ozdoby świąteczne przygotowane przez nauczycieli, uczniów i rodziców.   

            Dochód ze sprzedaży wyniósł 3080 zł. ( gotówka ) i 135 zł. na koncie bankowym. 

             Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się do akcji i finansowo ją wsparły.

             

          • Konkurs recytatorski „Jesień wierszem malowana”.

          •  

            Jesień, kolorowa i złota, pochmurna, deszczowa i smutna, bohaterka wielu znanych wszystkim wierszy, stała się inspiracją do przeprowadzenia szkolnego Konkursu recytatorskiego „Jesień wierszem malowana”, który odbył się 28.11.2022r.

            Konkurs rozpoczęła dyrektor szkoły pani Aneta Zięcik-Dziuba, kierując do uczestników ciepłe słowa wsparcia i zachęty. Następnie na scenie prezentowali się uczniowie klas I-III recytując wiersze o jesieni znanych polskich poetów.

            Klasa I:

            Julia Nowak, Helena Zimoląg, Piotr Warzecha

            Klasa II:

            Antoni Caba, Wiktor Gaudyn. Jan Łuszczek, Natalia Olejniczak, Eliza Początek, Wojciech Wieczerzak

            Klasa III:

            Nikola Nowak, Kinga Soja, Wojciech Krupiński, Jakub Maroszek.

            Ocena Komisji konkursowej w składzie:

            p. D. Samborek – przew.

            p. Maria Gniewek,

            p. M. Tomczyk – Rojek

            podczas recytacji uwzględniała następujące umiejętności uczniów-recytatorów: pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i słyszalność, dobór utworu oraz jego interpretację, ogólny wyraz artystyczny (strój, rekwizyty, ruch sceniczny).

            Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do scenicznej prezentacji, wielu przygotowało ciekawe, piękne stroje i rekwizyty. Uczniowie wykazali się dużym talentem recytatorskim, zaprezentowali ciekawe interpretacje wierszy o jesieni polskich autorów.

            Po zliczeniu głosów, przewodnicząca Komisji ogłosiła wyniki rywalizacji:

            I miejsce zajął uczeń klasy III Wojciech Krupiński,

            II miejsce uczennica klas drugiej Natalia Olejniczak,

            III miejsce uczennica klasy drugiej Eliza Początek.

            Wyróżnienia zdobyli: Antoni Caba, Kinga Soja, Nikola Nowak.

            Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do recytacji, przygotowaniu strojów i rekwizytów. Życzę wszystkim dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

            D. Czekaj

          • Wycieczka klas I-III do Głogoczowa

          • W poszukiwaniu św. Mikołaja i bożonarodzeniowych klimatów, 1. grudnia klasy I-III wyjechały na wycieczkę do Magicznego Domku w Głogoczowie.

                           Za zielonym drewnianym płotem, skrywał się tajemniczy domek a w nim Pani Kasia, która powitała nas serdecznie zapraszając do wspólnej zabawy i wspólnego odkrywania tajemnic tego miejsca.  Podzieleni na dwie grupy, pod opieką Pani Karoliny i pani Kasi rozpoczęliśmy przygodę
            w Magicznym Domku.

                           Na początku korzystając z plenerowej garderoby św. Mikołaja, przebrani w najróżniejsze ubrania, szale, nakrycia głowy, robiliśmy zdjęcia w świątecznej ramie. Potem przyszedł czas na warsztaty plastyczne, ozdabialiśmy według własnych pomysłów bombki, a pani Kasia obsypywała je brokatem i odkładała do wysuszenia. Po malowaniu, uzbrojeni w świąteczne ozdoby: bombki, gwiazdki, łańcuchy, poszliśmy ubierać świąteczne  drzewko w ogrodzie. Po ubraniu wyglądało naprawdę pięknie.

            I wreszcie nadszedł czas  na wejście do środka Magicznego Domku. Jak przystało na magiczne miejsce wchodziliśmy przez maleńkie drzwi, za którymi zobaczyliśmy piękne, tajemnicze, bajkowe miejsce. Na ścianach i sufitach  pomieszczeń pełzły ulistnione konary i gałęzie drzew, które „rosły” w maleńkim korytarzu. W środku jednego z drzew ukryty był komputer, gdzie mogliśmy grać w różne gry edukacyjne. Magiczny Salonik, pełen skarbów, kolorowych kamieniczek, niezwykłych skrytek, to było przepiękne pomieszczenie.  Babcina Szafa - Garderoba w formie kamieniczek, a w niej biżuteria, nakrycia głowy, ubrania i bibeloty z różnych stron świata. Stara piękna szafka, a w niej dawne aparaty fotograficzne i kamery. W pięknej, oszklonej witrynie zgromadzono stare naczynia dla lalek i lalki, a pod schodami w maleńkim pokoiku skrywało się Królestwo Misiów, raj dla naszych chłopców, gdzie urządzali sobie walki na „misie”. W Saloniku też mogliśmy się przebierać i robić zdjęcia w zabytkowej ramie. I najmniejsze, najmilsze pomieszczenie – Kącik Babci Lalki, pełen starych zabytkowych lalek: pięknych porcelanowych dam, zwykłych szmacianych przytulanek, lalek „trzy w jednej”, pajacyków,  dziadków do orzechów w formie żołnierzy, rycerzy. To tutaj poznaliśmy tajemnicę Magicznego Domku i historię właścicielki domu - Babci Leokadii, podróżniczki, poszukiwaczki przygód, pasjonatki i jej męża Szaszy, którzy w podróży po świcie spędzili 30 lat, a efektem ich pasji są zgromadzone w domku eksponaty. Tych wszystkich ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się od pani Kasi, która fascynująco, z wielkimi emocjami opowiadała historię z przed wielu, wielu lat.

            Trochę odpoczynku w Magicznym Saloniku i wspólne kolędowanie, które przerwał ktoś, kto na krótką chwilkę pojawił się za drzwiami, na którego każdy czy duży czy mały czeka w grudniowy czas – Mikołaj. Wszyscy zaczęliśmy głośno wołać i zapraszać gościa do nas. Oczywiście przyszedł,  i jak tradycja nakazuje nie obyło się bez przepytywania czy byliśmy grzeczni, zadawania pytań, zagadek,  Mikołajowych opowieści a nawet piosenki. Oczywiście były też prezenty. A potem podziękowania i pożegnanie św. Mikołaja. Obiecaliśmy, że będziemy grzeczni przez cały rok i będziemy czekać również w przyszły roku.

            Żeby ostudzić emocje uczestniczyliśmy w fantastycznych zabawach ruchowych w Magicznym Ogrodzie; Szalone Beczki, trampolina i strefa Frajdo – szalona, wesoła zabawa. A na zakończenie gorący, smaczny obiad, pożegnanie i powrót z bajkowego miejsca do rzeczywistości. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia nasze wizyta w tym magicznym miejscu.

                                                                                                                                  D. Czekaj

          • Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole!

          • Wczorajszy dzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii.Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.Nie zabrakło dyskoteki Andrzejkowej!Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za przygotowanie tego radosnego dnia!

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie
        • 1) dyrektor@spkarniow.pl 2) sekretariat@spkarniow.pl
        • (012)387-10-79
        • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie Karniów 11 32-010 Kocmyrzów Poland
      • Logowanie