• Narodowe Święto Trzeciego Maja

• 28 kwietnia 2022 r.  odbyła się w szkole uroczysta akademia, aby uczcić Święto Narodowe Trzeciego Maja.  Uczniowie z  klasy VI  i V pod kierunkiem p. Agnieszki Prusak przygotowali i przedstawili społeczności szkolnej montaż słowno- muzyczny poświęcony  Konstytucji 3 maja. Młodzież przeniosła nas do czasów obrad Sejmu Wielkiego, na którym to król Stanisław August Poniatowski zaprzysiągł Ustawę Zasadniczą. Powagę i wyjątkowość tego wydarzenia wspaniale oddali : Paweł jako marszałek Stanisław Małachowski i Szymon wcielający się w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.   Liryczne deklamacje wierszy patriotycznych w wykonaniu Barbary, Kamili, Małgorzaty, Zuzanny, Patrycji i Darii wzruszyły nie jednego słuchacza,  a skoczna melodia „ Mazurka Trzeciego Maja” poruszyła całą widownię. Nad prawidłowym przebiegiem przedstawienia czuwała obsługa techniczna w osobach: Jakuba, Dominika i Konrada. Całość uroczystości dopełnił występ dzieci z oddziałów przedszkolnych, które zaśpiewały piosenkę o Polsce.

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie celebruje się doniosłe wydarzenia z historii Ojczyzny. Pamiętając słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego : „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

Agnieszka Prusak

• Gratulujemy!

• Sukces Łukasza Czapli

W bieżącym roku szkolnym  Łukasz Czapla uczeń klasy VIII  został Finalistą Małopolskiego  Konkursu Historycznego.  W tym roku temat konkursu brzmiał : „Od powstania państwa polskiego do ostatniego Piasta na polskim tronie. Proces budowy kraju i początki narodu polskiego.”

Łukasz wykazał się wiedzą  i umiejętnościami  historycznymi wykraczającymi poza podstawę programową szkoły podstawowej. Można stwierdzić, że uczeń został ekspertem z zakresu panowania  dynastii Piastów na tle historii  i kultury średniowiecznej Europy.

Pasja, zaangażowanie i ciężka praca Łukasza zaowocowały tak wspaniałym osiągnięciem. Napawa mnie duma, że mogę uczyć tak empatycznego i zdolnego młodego człowieka.

Cała społeczność szkolna życzy Łukaszowi dalszych sukcesów.

Brawo! Brawo! Brawo!

Agnieszka Prusak

• Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• W dniu 25 kwietnia w Szkole Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów i nagród w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego – English Speaking Countries. Był to konkurs wiedzy na temat czterech krajów anglojęzycznych – Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięło udział ponad osiemdziesięciu uczniów z sześciu szkół podstawowych naszej gminy. Miło nam poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły. W kategorii klas VI-VIII zwyciężyła uczennica klasy ósmej Wiktoria Bizańska. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy VI – Kamila Rozpądek. Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy VIII – Justyna Maderak i Wiktoria Marzec oraz uczeń klasy VI – Jakub Szczałba. W kategorii klas IV-V drugie miejsce zajął uczeń klasy IV – Jakub Marzec.

Wszystkim laureatom konkursu oraz wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

• Światowy Dzień Ziemi

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, który przypada właśnie na  22 kwietnia. Uczniowie tworzyli prace plastyczne, wymyślali sposoby, jak chronić naszą planetę, uczyli się piosenki ekologicznej oraz opracowali prace multimedialne "Sposoby ochrony Ziemi przed zanieczyszczeniami".

Zapraszamy do galerii zdjęć z obchodów dzisiejszego święta.

Koordynator: p.B.Chuchmacz

• Światowy Dzień Zdrowia

• W dniach 7- 8 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki dotyczące dbałości o zdrowie, przygotowywali talerze zdrowia oraz szukali sposobów na dobre zdrowie. Wybraliśmy się również na spacer, aby dotlenić nasze organizmy i zahartować je po zimie. Jak zapewne każdy z Was wie, aktywność fizyczna oraz odpowiednie odżywianie mają kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, dlatego należy o nich pamiętać.

Koordynator: p.B.Chuchmacz

• "Serfuję nie hejtuję!"

• Jednym z przedsięwzięć jakie zostały podjetę podczas trwania miesiąca bezpiecznego Internetu, był konkurs plastyczny na komiks pt."Serfuję nie hejtuję! Konkurs miał na celu wzbogacić uczniów o wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po Internecie, ukazania innym uczniom zagrożeń na jakie mogą natrafić nieświadomie korzystając z sieci oraz wzbudzić czujność nastoletnich użytkowników cyber świata.

Uczniowie wykazali się imponującymi zdolnościami i pomysłowością oraz wiedzą i świadomością, tworząc piękne prace plastyczne, które zdobią górny hall szkoły. Prace można rónież obejrzeć w galerii zdjęć.

Wybór był bardzo trudny i po burzliwych naradach jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce ex aequo Hanna Grabowska i Nikola Rakoczy kl.7

II miejsce ex aequo Małgorzata Gniewek i Daria Sendor kl. 6

III miejsce ex aequo Barbara Rozpądek i Patrycja Sańka kl. 6

Pozostali uczestnicy konkursu: Oliwia Nowak, Malwina Cerek, Agata Piwowarczyk, Angelika Wilk, Weronika Marzec, Natalia Aleksandrowicz, Dominika Jaśkiewicz, Szymon Marzec, Dawid Gruchała, Konrad Rakowski, Dominik Zając, Jakub Szczałba.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Koordynatorzy : p.B.Chuchmacz, p.S.Jabłońska

• Aktualności

• Prima Aprilis to dzień wspaniały, dzień żartów dużych i małych. Uczniowie oraz personel szkolny przyszli przebrani w zabawne stroje. Od rana gościł uśmiech na wszystkich twarzach.

Wszystkie przebrania możecie obejrzeć w galerii zdjęć.

Zapraszamy!!!