• O szkole

• Od  1 IX 2000 roku szkoła funkcjonuje w strukturze złożonej tzn. wraz z jednostką podległą.
          Z tego powodu zajęcia odbywają się w dwóch miejscowościach i w dwóch budynkach.

Budynek  położony w miejscowości Karniów nr 33, w którym obecnie mieści się Szkoła Podstawowa  w Karniowie, został  wybudowany w latach  osiemdziesiątych ubiegłego stulecia  przez mieszkańców  w czynie społecznym.  Miał być  siedzibą „Domu  wiejskiego” oraz Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karniowie.

Od  1 IX 2000 roku  z  inicjatywy mieszkańców służy Szkole jako jej główna siedziba.
          Jest to budynek dwukondygnacyjny. Na pierwszej kondygnacji znajdują się: sala oddziału przedszkolnego, sala lekcyjna ,  pomieszczenie zaadaptowane do potrzeb  sali komputerowej
          i biblioteki.  Na tej kondygnacji położone są  sanitariaty dla dzieci przedszkolnych,  uczniów,  personelu, schowek gospodarczy  oraz  korytarz pełniący funkcję szatni dla uczniów.
          Druga kondygnacja mieści : gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, trzy sale zajęć lekcyjnych  oraz  korytarz, który pełni  również funkcję zastępczej sali gimnastycznej.  Z korytarza jest bezpośrednie wyjście na dach garażu OSP Karniów.

W okresie od  1 IX 2004 roku budynek jest  (w miarę możliwości finansowych organu prowadzącego)  sukcesywnie dostosowywany do potrzeb placówki oświatowej, którą mieści
          w swych murach. Zostały wymienione wszystkie okna, zmodernizowano i rozbudowano zaplecze sanitarne dla uczniów i personelu, wydzielono pomieszczenia  przeznaczone  na  gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, bibliotekę, salę komputerową. Przystosowano dolny korytarz do potrzeb szatni. W salach lekcyjnych zamontowano podłogi panelowe.  W miarę posiadanych środków placówka bogaci się w nowy sprzęt. W pierwszej kolejności  wzbogacane było  wyposażenie w sprzęt  gimnastyczny: drabinki gimnastyczne, ławki gimnastyczne, tablica do gry w kosza, skrzynia gimnastyczna z odskocznią, stół do gry w tenisa stołowego, sprzęt do gry w unihokeja (kijki, ochraniacze i kaski ochronne  dla bramkarzy).  W następnej kolejności bogacone było i jest  zaplecze medialne szkoły:  magnetofony, sprzęt nagłaśniający,  odtwarzacz DVD, sala komputerowa – instalacja elektryczna, instalacja sieciowa,  łącze internetowe DSL  i sukcesywna wymiana sprzętu komputerowego otrzymanego od banków w formie  darowizny.   W tym roku  rozpoczęta została stopniowa  wymiana   mebli  szkolnych.  Zostały zakupione nowe meble do sali oddziału przedszkolnego.  Dobiegają końca prace związane z zagospodarowaniem terenu zielonego wokół szkoły.  Po zniwelowaniu  nierówności  wydzielone zostało i ogrodzone miejsce na plac zabaw dla dzieci przedszkolnych, urządzony  został tor przeszkód dla młodszych dzieci, przygotowany został teren pod piaskownicę i rozbieg  do skoku w dal.

Budynek położony w miejscowości  Czulice  nr  50 jest siedzibą Szkolnego Punktu Filialnego w Czulicach. Wybudowany został najprawdopodobniej w pod koniec  XIX wieku lub na przełomie XIX i XX wieku w bliskim sąsiedztwie kościoła parafialnego.  Od początku pełnił i pełni po dzień dzisiejszy funkcję budynku szkolnego.  Początkowo zaspokajał potrzeby istniejącej w nim  dwuklasowej szkoły. Po drugiej wojnie światowej okazał się zbyt  mały. Dlatego część zajęć prowadzona była w innych budynkach będących we władaniu  Skarbu Państwa (dwór, mleczarnia).  Od momentu przekształcenia Szkoły Podstawowej w Czulicach w Szkolny Punkt Filialny jest jego siedzibą. W budynku są dwie  sale lekcyjne o łącznej powierzchni   72 m2 oraz pomieszczenia po dawnym mieszkaniu nauczycielskim, które  zostały  m.in. zaadaptowane na sale zajęć dla oddziału łączonego „0”+ kl. I oraz pokój nauczycielski.  W budynku ma również swoją siedzibę Obwodowa Komisja Wyborcza .  Wokół  jest duży teren zielony, który  z inicjatywy Rady Sołeckiej  jest przystosowywany  na  boisko do gry w piłkę nożną. Również i w tym budynku są prowadzone prace remontowe poprawiające standardy użytkowania i bezpieczeństwa. Zostały wymienione wszystkie okna, ocieplony drewniany strop, założone  elektryczne ogrzewanie  wszystkich sal w budynku (które wcześniej były ogrzewane piecami kaflowymi),  przeprowadzony został remont:  podłóg , instalacji elektrycznej i oświetleniowej w salach lekcyjnych.