Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie

 

Nawigacja

Catering

  • Odkrywamy talenty

    „ Każdemu bowiem kto ma, będzie dane i obfitować będzie…"

     Przypowieść o talentach,  Święty Mateusz – apostoł

                                       

                      Jest wśród nas ktoś wyjątkowy, kto maluje sercem i wyróżnia się niezwykłym talentem. To uczennica klasy ósmej Amalia, która zaprezentowała swoją pracę na forum szkoły. Wykonała wierną kopię  portretu naszego patrona Adama Mickiewicza.                                                                                                                              

                    Życzymy Ci Amelio, aby kolejne prace były dla Ciebie źródłem satysfakcji, a nam dostarczały niezapomnianych wrażeń artystycznych.

     

     

  • Międzyklasowy konkurs wiedzy o Warszawie.

    Międzyklasowy konkurs wiedzy o Warszawie.

                   W piątek 26 października , wszyscy uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w pisemnym  konkursie wiedzy o Warszawie. Konkurs związany był z niedawną trzydniową wycieczką drugo
    i trzecioklasistów do Stolicy. W konkursie wzięli udział również uczniowie, którzy nie uczestniczyli
    w wyjeździe, a wiedzę na temat miasta zdobyli przygotowując się  do konkursu. Pytania konkursowe dotyczyły podstawowej wiedzy n. t. Warszawy: godła, zabytków, pomników, ważnych miejsc
    i obiektów.

    Laureatami konkursu zostali:

    I miejsce – Jakub Szczałba, klasa III

    II miejsce – Kamila Rozpądek, klasa III

    III miejsce – Małgorzata Gniewek, Patrycja Klimas, klasa III

                   Laureatom i  wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

    Galeria zdjęć

  • Pilotażowe zajęcia z majsterkowania w klasach I-III oraz w przedszkolu

    Pilotażowe zajęcia z majsterkowania w klasach I-III oraz w przedszkolu

    Podczas warsztatów z majsterkowania dzieci samodzielnie tworzyły  "tor przeszkód dla kulki". Przybijali w wyznaczone miejsca gwoździe do deski, za gwoździe przyczepiali gumki i między gumkami miała przechodzić kulka. Cała deseczka była obramowana gumkami, żeby uniemożliwić kuleczce wypadniecie z toru. Dzieci miały ogromną frajdę, tworząc tą fantastyczną konstrukcję do zabawy.

    Galeria zdjęć

  • I Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych

    I Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych

    26 października w SP w Luborzycy odbył się I Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. W turnieju wzięło udizał 6 szkół: SP Luborzyca - gospodarz rozgrywek, SP Kocmyrzów, SP Pietrzejowice, SP Goszyce, SP Łuczyce oraz SP Karniów. Szkołę reprezentowali K.Sobczyk, P.Nowak, M.Rzepecka, K.Miechowicz, P.Zajac, G.Tomczyk, I.Gieras, J.Maderak, B.Panek, M.Lubaszek oraz W.Paluch. Turniej rozegrano w meczach każdy z każdym, do 2 setów wygranych. Każda drużyna mogła sprawdzić swoje umiejętności i silną psychikę w rywalizacji fair play a pozostałymi drużynami. Po rozegraniu turnieju nasza szkoła uplasowałą sie na I miejscu zdobywajac Mistrzostwo Gminy w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych! Wszystkim szkołom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach, które odbęda się w grudniu i to Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza będzie sprawować patronat i fundować nagrody. Rozgrywki odbędą sie również w SP w Luborzycy.

    Serdecznie gratulujemy Mistrzowskiemu Zespołowi!

    Galeria zdjęć

  • Pamiętamy....

    Pamiętamy....

    23 października 2018 r. klasa ósma zwiedziła Muzeum Auschwitz- Birkenau były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady.  W skupieniu i zadumie uczniowie słuchali o historii powstania i funkcjonowania nazistowskiego obozu zagłady.

    Auschwitz utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych.  Od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej - niemieckiego planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. Ostatecznie w obozie Auschwitz straciło życie ponad 1,1 mln ludzi.

    Młodzież z przejęciem oglądała  ekspozycje muzealne przedstawiające stertę butów, walizek, szczotek do włosów czy okularów. Ludzie różnych narodowości i wyznań byli zmuszani do katorżniczej pracy na rzecz III Rzeszy. Wstrząsająca była opowieść przewodnika o życiu więźniów, dla których jedynym wybawieniem była śmierć.

    Po zwiedzeniu i zapoznaniu się z historią obozu w Auschwitz, uczniowie pojechali   do pobliskiej  Brzezinki, gdzie naziści prowadzili masową zagładę  Żydów.  Stojąc na obozowej rampie ze łzami w oczach, ósmoklasiści oglądali zdjęcia przedstawiające selekcję osób przywiezionych w bydlęcych wagonach do obozu.  Rzędy drewnianych baraków, w których przetrzymywano więźniów, są niemym  świadkiem okrucieństw, jakich doświadczyli ludzie przebywający  w Birkenau. Dzisiaj, tak samo jak podczas niemieckiej okupacji, szumi brzozowy las , w który  znajdują się ruiny  komór gazowych z krematoriami, szybko likwidowanych przez Niemców pod koniec wojny.

    Przewodniczka , żegnając się z grupą , podkreśliła , jak ważna jest pamięć o pomordowanych w tym nazistowski obozie zagłady, bo ona może nas uchronić przed powtórzeniem tak tragicznej historii. Drogowskazem dla nas wszystkich niech będą słowa Świętego  Jan Paweł II  "Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą". (Homilia, Rzym, 1979 r.)

                                                                                  Agnieszka Prusak- kierownik wycieczki

    Galeria zdjęć

     

     

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE
  • JAK POLUBIĆ TABLICZKĘ MNOŻENIA

    JAK POLUBIĆ TABLICZKĘ MNOŻENIA

    19.10 2018 odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte dla rodziców uczniów klasy IV.  Tematem wiodącym było jak zachęcić dzieci do uczenia się tabliczki mnożenia.  W zajęciach wzięli udział uczniowie i ich rodzice. Zaprezentowano nowatorskie sposoby uczenia się tabliczki mnożenia,  gry i zabawy matematyczne. Stosowano zasadę że najlepiej uczymy się poprzez działanie i zabawę. Uczniowie chętnie zadawali pytania swoim rodzicom , a rodzice dopingowali pociechy do intensywnej pracy.  Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni z przebiegu oraz uzyskanych wyników.

    A oto kilka przykładów zadań :

    Gra_planszowa.docx

    KOLOROWANKA.docx

    PUZZLE.doc

  • Dzień Nauczyciela

    Dzień Nauczyciela

    Dnia 15.10.2018 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. W programie artystycznym wystąpili uczniowie z klas IV,V, VI, VII pod kierunkiem p.Barbary Chuchmacz. Uczniowie przygotowali piosenki okolicznościowe, wiersze oraz słowa podziękowania dla Pani Dyrektor, Nauczycieli i Pracowników Niepedagogicznych naszej szkoły. Dziękowali za ich zaangażowanie, poświęcenie, dobroć i cierpliwość.

    Podczas uroczystości panował odświętny i miły nastrój.

    Galeria zdjęć

  • Trzydniowa wycieczka klasy drugiej i trzeciej do Warszawy.

    Trzydniowa wycieczka klasy drugiej i trzeciej do Warszawy.

     

     

    W dniach 8-10 października klasy II i III wyjechały na długo oczekiwaną i starannie zaplanowaną wycieczkę do Warszawy.

               Wczesnym rankiem, wszyscy uczestnicy wyposażeni w ciężkie walizki, wraz ze swoimi najbliższymi, zebrali się na Dworcu Głównym w Krakowie. Po zajęciu miejsc
    w pociągu, krótkich i gorących pożegnaniach rozpoczęła się wspaniała przygoda.
                Długa ponad trzygodzinna podróż wszystkim uczestnikom dawała się mocno we znaki, ale już po wyjściu z pociągu na Dworcu Głównym w Warszawie humory wróciły
     i raźnym tempem wycieczkowicze, udali się do miejsca zakwaterowania. Po zakwaterowaniu, rozpakowaniu i krótkim odpoczynku, przyszedł czas na obiad, a po nim wspaniała atrakcja: zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wraz z przewodnikiem, który szczegółowo, ciekawie i z humorem opowiadał o wszystkich pomieszczeniach, uczniowie poznali cały obiekt. Zwiedzanie rozpoczęli od trybun, a potem kolejno: loże VIP-owskie, szatnie, pomieszczenia odnowy biologicznej, centrum konferencyjne, centrum prasowe, kaplica, płyta stadionu. Zwiedzanie zakończyli (co wytrwalsi i odważniejsi) wejściem na najwyższe trybuny widowni.

                Drugiego dnia, po bardzo wczesnej pobudce i śniadaniu, metrem, uczniowie dotarli do Centrum Nauki Kopernik.  Samodzielne eksperymentowanie, poznawanie poprzez zabawę praw przyrody i fizyki, prowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach, udział
    w warsztatach muzycznych,  dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Po pysznym obiedzie, uczestnicy spacerkiem przeszli nad Wisłę pod Pomnik Syrenki.

                Krótki przejazd metrem i znów wiele emocji związanych z podziwianiem panoramy miasta z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Zwiedzanie zakończyli oglądaniem czasowej wystawy pająków i skorpionów.

                Spacer przez Park Saski, zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierz, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Plac Piłsudskiego, to kolejne punkty na trasie wycieczki. Przejście na Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki, Pomnik Adama Mickiewicza, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca – bardzo ciekawe, piękne i charakterystyczne dla stolicy obiekty. Wtorkowy długi, obfitujący w wiele emocji dzień, uczniowie zakończyli na kolacji w ulubionym przez wszystkim MC Donaldzie.

                Środa, ostatni dzień pobytu w Warszawie, rozpoczęła się od śniadania, pakowania
     i przygotowania do wyjazdu, po którym przyszedł czas na ostatni zaplanowany punkt wycieczki- podziwianie eksponatów zgromadzonych w Muzeum Wojska Polskiego.

                Po wizycie w muzeum spacer uliczkami i obiad, ostatnie zakupy; zaopatrzenie się
    w pamiątki i prezenty dla najbliższych, chwilę zabawy i odpoczynku pod Pałacem Kultury i Nauki, przejście na Dworzec Główny i długa podróż do Krakowa, gdzie na wszystkich wycieczkowiczów czekali stęsknieni rodzice.

     

    Galeria zdjęć

  • Teatrzyk

    Teatrzyk
  • Pierwsze kroki po Warszawie

     

    Migawki z wizyty w stolicy, a już wkrótce pełna relacja!

  • Odblaskowe powitanie jesieni.

    Odblaskowe powitanie jesieni.

    9 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole "Odblaskowe powitanie jesieni". Uczniowie wraz z rodzicami aktywnie spędzili czas grając w badmintona, piłkę siatkową, unihokeja. Dzieci pokonywały tory przeszkód na rolkach i wrotkach oraz rowerach i hulajnogach, wszysto oczywiscie w odlbaskowych kamizelkach i kaskach, żeby było bezpiecznie. Był również tor przeszkód bez przyborów jeżdżących oraz mini tenis. Wszyscy miło i z zaangażownaiem spedzili ten czas. Oby częściej i wiecej takich wspólnych aktywnych dni przy pieknej jesiennej pogodzie.

     

     

    Galeria zdjęć

  • Odblaskowy pokaz mody

    Odblaskowy pokaz mody

     "Odblaskowego pokazu mody" - to juz kolekna edycja konkursu, którym min. witamy jesień i prezentujemy modę, która pozwala nam  być bezpiecznymi na drogach. W tym roku w pokazie wzięło udział wielu uczniów. Przewagę stanowiły dziewczynki, ale znalazł się jeden rodznek - rugbista, Maciej Marzec. W skład jury weszli nauczyciele: p.D.Górczk, p.B.Olszak, p.A.Daroń, p.A.Nowak. Pokaz prowadziała p.B.Chuchmacz. Po profesjonalnym pokazie mody jury udało się na obrady. Po podliczeniu punktów wyniki prezentuja sie nastepujaco: I miejsce : Klaudia Rozpądek kl.V, Malwina Cerek kl.IV, Agata Piwowarczyk kl.IV, II miejsce Barbara Bartosz, III miejsce Maciej Marzec. Pozostali uczniowie otrzymają nagrody pocieszenia za udział w konkursie. Samorzad Uczniowski przekazał również wyniki plebiscytu "Siedmiu wspaniałych", który został przeprowadzony z okazji Dnia Chłopaka. A oto ranking: Zawsze uśmiechnięty - Bartłomiej Panek, Sportowiec roku - Bartłomiej Panek, Omnibus - jan Pryk, Pozytywnie zakreony - Bartłomiej Panek, Przystojniak - Jakub Maderak, prawdziwy przyjaciel - Jakub Maderak, Na nim zawsze można polegać - p. Adam Nowak i Jakub Maderak.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy!

    Niebawem zostaną rozdane pamiatkowe dyplomy i nagrody.

    Galeria zdjęć

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    28.09.2018 kolejny raz uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Prawie 80 uczniów z klas IV-VIII zaprezentowało swoje umiejętności.  Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Najpierw uczniowie przystąpili do eliminacji klasowych. Każdy uczeń miał do wykonania 150 działań. Po wyłonieniu  klasowych liderów odbył się  konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia na forum całej szkoły . Do konkursu na etapie szkolnym zakwalifikowali się :

    • Klasa IV

    - Piwowarczyk Agata

    - Marzec Weronika

    - Wilk Angelika

    •  Klasa V

    - Maroszek Julia

    - Bizańska Wiktoria

    - Maderak Justyna

    • Klasa VI

    - Piwowarczyk Magdalena

    - Paluch Agata

    - Brandos Karolina

    • Klasa VII

    - Rokita Krystian

    - Brandos Justyna

    - Miechowicz Katarzyna

    • Klasa VIII

    - Maderak Jakub

    - Pryk Jan

    - Tomczyk Gabriela 

    Zwycięzcami   kolejnych zmagań z  zadaniami, w których należało wykorzystać  znajomość tabliczki mnożenia zostali:

    1.  Maderak Jakub klasa VII i Paluch Agata klasa VI
    2.  Pryk Jan klasa VIII  i Miechowicz Katarzyna klasa VII
    3. Magdalena Piwowarczyk klasa VI i Wiktoria Bizańska klasa V

     

    Wśród uczniów  klas młodszych najlepiej zaprezentowały się :

    Angelika Wilk i Weronika Marzec

    Zwycięzcom,  ale także wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitych wyników.

     

    Galeria zdjęć

     

    regulamin-konkursu-11-1.docx

     

     

     

    10 października  2018 r. w naszej szkole odbędzie się Kuratoryjny konkurs Przedmiotowy z matematyki. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej, którzy kochają matematykę i chcą pochwalić się swoimi zdolnościami.

  • Wycieczka w świetokrzyskie

    Wycieczka w świetokrzyskie

    26 września 2018 o godzinie 6.30 rano uczniowie klasy IV, V, VI, VII, VIII naszej szkoły wyruszyli dwoma autokarami na wycieczkę do ziemi kieleckiej.                                                             

    Pomimio tak wczesnej pory wszyscy byli w doskonałym humorze. Pogoda „nas” wspierała, chociaż powiewał chłodny wiatr, to radośnie przyświecało nam słońce – jakby chciało zrekompensować delikatny chłód.

    I już o godzinie dziewiątej byliśmy w Parku Etnograficznym  w Tokarni, którego powierzchnia liczy 65 ha. Zgromadzono tu najcenniejsze zabytki  XVIII i XIX  - wiecznego budownictwa drewnianego : dwór z Suchedniowa, chłopskie domy                   i budynki gospodarcze. Szczególnym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się młyny z wiatrakami, które można było obejrzeć od środka. Każdy mógł zmierzyć się też z trudem ręcznego mielenia mąki  i przyznać trzeba, że to nie lada wysiłek. Uwagę zwrócił również  dom wiejskiego aptekarza  i babki zielarki. Wielkością ujmowały spichlerze na zboże, posiadające ciekawą konstrukcję dachową                            z otworami wentylacyjnymi. Niezapomniane wrażenie zrobił na nas kościół w stylu rustykalnym, w którym nadal odbywają się nabożeństwa. Ze wzruszeniem oglądaliśmy stary budynek szkoły sprzed stu lat, ławki i stoliki szkolne, małe tabliczki i naprawdę skromne pomieszczenia. Wszyscy zgodnie przyznali, że to były bardzo trudne warunki, dlatego jeszcze bardziej cieszymy się z naszej nowej szkoły.

    Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się  autokarem do najpiękniejszej jaskini - Jaskini Raj, która zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Zobaczyliśmy występujące tam skupiska stalaktytów i stalagmitów                            o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci czar miejsca, które bez udziału człowieka stworzyła przyroda.

    Ostatnim miejscem naszej wycieczki było Centrum Nauki i Techniki da Vinci. Wiele radości wszystkim sprawiła nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Podziwialiśmy wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawiał pięć czynności życiowych człowieka: oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie, które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi.

     Pełni zadowolenia, do domów wróciliśmy zmęczeni, ale pełni radości. Wycieczka była naprawdę super!

     

    Galeria zdjęć

     

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

    CATERING

    Informacja dotyczaca cateringu, znajduje się w poniższym linku. Proszę o zapoznanie się z treścią ogłoszenia.

    ogloszenie_CATERING.doc

  • Konkursy przedmiotowe i tematyczne w roku szkolnym 2018/2019

     

     

    Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2018/2019

  • Odblaskowa wycieczka do lasu

    Odblaskowa wycieczka do lasu

    W dniu 21 września 2018r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pań D.Górczak, S.Jabłońskaiej i pana A.Nowaka wzięli udział w pieszej wycieczce do lasu, do Piatrzejowic. Było to znakomite pożegnanie lata w tak piękny słoneczny dzień. Pogoda dopisała, humory również. Uczniowie pieszo pokonali około 6 km, po dotarciu do lasu posilili się a następnie wyruszyliśmy na pobliską polanę. Tam uczniowie zostali podzieleni na grupy, następnie mieli za zadanie wykonać zdjęcie ciekawego "obiektu" znalezionego w lesie. Po wyznaczonym czasie grupy miały utworyć prace, krajobrazy z tego co da im las. Wszystkie prace zostały sfotografowane wraz z ich twórcami. Zachęcamy do obejrzenia prac w galerii zdjęć. Wycieczka była również formą inegracji z uczniami, którzy dołaczyli do nas w tym roku szkolnym.

     

    Galeria zdjęć

  • VI Odblaskowy Rekreacyjny Rajd Rowerowy

    VI Odblaskowy Rekreacyjny Rajd Rowerowy

    W dniu 19 września 2018 r. odbył się VI Rekreacyjny Rajd Rowerowy. W rajdzie udział wzięli uczniowie klasy szóstej pod opieką p. Barbary Chuchmacz oraz p. Adama Nowaka. Podczas wycieczki każdy rowerzysta mógł sprawdzić swoją kondycję oraz doskonalić umiejętność bezpiecznej jazdy w grupie. Wszyscy uczestnicy rajdu byli ubrani w kaski, a także odblaskowe kamizelki, dzięki którym byli doskonale widoczni na drodze. Podczas tego rajdu pogoda nam sprzyjała, a sama podróż minęła w przyjemnej atmosferze. Łagodne podjazdy, proste odcinki oraz dynamiczne zjazdy z niewielkich wzniesień były przyjemnym urozmaiceniem wspólnej wyprawy. Trasa rajdu prowadziła przez Karniów – Czulice – Wronin – Wąsów – Czernichów – Czulice – Karniów, a łączny dystans pokonany przez rowerzystów wyniósł 12 kilometrów. VI Rekreacyjny Rajd Rowerowy po raz kolejny okazał się świetnym pomysłem i bardzo przypadł do gustu wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia na następnym rajdzie!

     

    Galeria zdjęć

  • Lekcja historii - Żołnierze Wyklęci

    Lekcja historii - Żołnierze Wyklęci

    W dniu 17 września gościliśmy w naszej szkole Pana Kajetana Rajskiego – redaktora naczelnego kwartalnika „Wyklęci”, który przeprowadził lekcję historii na temat Żołnierzy Wyklętych. Lekcja ta została przeprowadzona w ramach projektu „Sto na Sto!” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VII i VIII usłyszeli o losach Żołnierzy Wyklętych na tle tragicznych dla Polski i Polaków wydarzeń II wojny światowej i jej skutków. Pan Kajetan Rajski przybliżył sylwetki m.in. sierżanta Wojska Polskiego Józefa Franczaka ”Laluś”, rotmistrza Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny „Inki”, stawiając ich za wzór do  naśladowania. Spotkanie to było ważną lekcją patriotyzmu dla uczniów naszej szkoły, którzy oprócz wiedzy historycznej otrzymali także ulotki oraz zakładki do książek. Pan Kajetan Rajski przekazał także do szkolnej biblioteki zestaw książek z tematyki Żołnierzy Wyklętych.

    Galeria zdjęć

strona: