Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie

 

Nawigacja

Catering

  • "Razem na Święta!"

    "Razem na Święta!"

    KARTKA DLA SENIORA

    Uczniowie klasy II i III pod opieką wychowawczyń p.D.Czekaj i p.B.Śmiałek przygotowali piękne kartki świąteczne, włączając się tym samym w akcję zorganizowaną przez Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie -Luborzycy. Przygotowane kartki zostaną przekazane za pośrednictwem pracowników GOPS, osobom starszym, samotnym, pozbawionym bliskiej rodziny.

    Akcja ma na celu uwrażliwić dzieci i pozwolić im zauważyć, że wśród nich są osoby smutne swa samotnością i czasami wystarczy mały gest aby ten smutek i opuszczenie zamienić w radość.

    Tak pięknie przygotowane kartki na pewno sprawią ogromną radość samotnym osobom w naszej gminie.

    Galeria zdjęć

  • Ogłoszenie

    OGŁOSZENIE

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie, informuje, że w dniu 10.12.2018 r. tj. poniedziałek o godz. 17:00 odbędzie się zebranie wychowawców klas z rodzicami.

  • OGŁOSZENIE

    Dyrekcja szkoły, nauczyciele , RODZICE I DZIECI ZAPRASZAJĄ NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, KTÓRY ODBEDZIE SIĘ W DNIU  OD  9  grudnia   w niedzielę, sprzedaż przy Kościele Parafialnym w Czulicach.

     Podczas kiermaszu można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów.

    Zebrane środki zostaną  przeznaczone na potrzeby szkoły.

     Serdecznie zapraszamy!

  • Wróżby andrzejkowe

    Wróżby andrzejkowe

    Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i wybrali ku temu przedpołudnie 30 listopada. Uczniowie z klasy IV,VI i VII  wprowadzili zebranych w tematykę obchodów Andrzejek (pochodzenie święta i tradycje z nim związane) oraz przybliżyły sylwetkę św. Andrzeja, patrona dziewcząt. Na uczniów klas IV-VIII i nauczycieli czekałyspecjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów wróżby. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowaneprzedmioty symbolizowały dalsze życie, np. Pierścionek – oznacza w przyszłości małżeństwo, Moneta – bogactwo, Klucze – dobrobyt, szczęście, Cukierek – (dobre i słodkie życie).

    Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wylosować sobie zawód, czy poznać imię przyszłej sympatii.

    Na kolejne wróżby zapraszamy już za rok :)

    Galeria zdjęć

  • Wycieczka klasy drugiej i trzeciej do Krakowa.

                W środę 28 listopada uczniowie klasy II i trzeciej, kolejny już raz w tym roku szkolnym, wybrali się na wycieczkę. Tym razem punktem docelowym stał się, jakże bliski każdemu, znany z wielu legend, dawna siedziba królów, Zamek Królewski na Wawelu.

                Wycieczkowicze bardzo nietypowo rozpoczęli zwiedzanie, bo od zakupienia pamiątek, a to przecież standardowo ostatni punkt każdej wycieczki. Po zakupach pod opieką pani przewodnik zwiedzali wystawę „Wawel zaginiony”. Uczniowie zobaczyć mogli, najstarsze zachowane budowle na Wawelu, m. in. rotundę św. Feliksa i Adaukta, makietę zabudowy wzgórz wawelskiego, plansze, na których przedstawiono modele dwóch pierwszych katedr i innych budowli znajdujących się kiedyś na wzgórzu, średniowieczne narzędzia, naczynia, buty i przedmioty codziennego użytku. Ten etap zwiedzania, zakończył się podziwianiem zbioru przepięknych kafli z pieców zamku.

                Kolejnym punktem zwiedzania było przejście na dziedziniec główny i zwiedzanie komnat królewskich. Uczniowie kolejno przechodzili przez komnaty wielkorządców krakowskich, gdzie podziwiać mogli zabytkowe meble, kamienne portale, drewniane stropy. Salę Poselską, w której znajduje się kasetonowy sufit z 30 rzeźbionymi głowami ludzkimi, Salę Senatorską, udekorowaną pięknymi, ogromnymi arrasami przedstawiającymi sceny biblijne, prywatne apartamenty i kaplicę królewską.

    Dużo zwiedzania, podziwiania, wiele ciekawych informacji i nowych wiadomości. To pierwsza wizyta większości uczniów na Wawelu, miejmy nadzieję, że nie ostatnia.

     

     

     

    Galeria zdjęć

  • Dyskoteka przyjaźni

    Dyskoteka przyjaźni

    W dniu 26 listopada odbyła się "Dyskoteka przyjaźni". Uczniowie klas IV-VIII bawili się wspólnie przy muzyce integrujac się w czasie tańca oraz konkurencji przygotowanych na te okoliczność. Podczas dyskoteki zostały rozstrzygnięte również konkursy plastyczny oraz multimedialny "Stop przemocy". Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. W konkursie multimedialnym wyróżnienie otrzymali: Adam Sobczyk, Grzegorz Cerek, Jakub Szczerba, III m Jakub Skarbiński, II m Klaudia Rozpadek I miejsce Julita Nowak i Bartłomiej Gerhardt. W konkursie plastycznym wyróznienia trzymali: julia Maroszek, Justyna Maderak, Bartłomiej Gerhardt, III m Patryk Piwowarczyk, II m Agnieszka Kozera, I m Klaudia Rozpądek. Ponadto każdy, kto przyszedł ubrany w strój z przewagą elementów niebieskich otrzymał upominek, natomiast Amelia Aleksandrowicz i Patryk Labiś  zwyciężyli w konkursie krzesełkowym.

    Gratulujemy!

    Galeria zdjęć

  • "Niebieski Tydzień"

    "Niebieski Tydzień"

    W ramach akcji "Stop Przemocy" w dniu 23 listopada miał miejsce w naszej szkole "Niebieski Dzień". Wszyscy uczniowie I-VIII ubrali się na niebiesko. Podczas lekcji z wychowacami uczniowie mieli pogadanę na temat różnego rodzaju przemocy wśród dzieci i młodzieży szkolnej i nie tylko. Obejrzyli również projekcję filmu o przemocy na różnych płaszczyznach. Podczas lekcji informatyki uczniowie w progarmie Paint wykonali plakaty "Stop przemocy". Najładniejsze prace zostaną nagrdzone już w poniedziałek podczas "Dyskoteki przyjaźni".

    Serdecznie zapraszamy!

     

    Galeria zdjęć

  • "Skrzynka życzliwości"

    "Skrzynka życzliwości"

    Przypominamy, że jeszcze w poniedziałek możecie głosować na "Najżyczliwszą osobę". Podczas "Dyskoteki przyjaźni"  zostaną ogłoszone wyniki głosowania.

    Zapraszamy do udziału w głosowaniu!!!

  • "Stop przemocy"

    "Stop przemocy"

    W zwiazku z trwającym "Niebieskim tygodniem" uczniowie na lekcji informatyki wykonali plakaty w programi Paint oraz Paint 3D.

    Najbardziej pomysłowe prace zostaną nagrodzene już w poniedziałek.

    Zapraszamy do obejrzenia pracy uczniów kl. V i VI w galerii zdjęć.

     

    Galeria prac

  • Aktualności

     

    We czwartek, 22 listopada 2018r. w czasie zajęć klasy drugiej i trzeciej realizowano program edukacyjny 5 Porcji Zdrowia w Szkole. Program ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety, istotnej roli warzyw, owoców
     i soków oraz kształtowanie prawidłowych postaw żywieniowych  już od najmłodszych lat. Podstawą prawidłowego żywienia jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku.

    Realizacja programu przebiegała dwuetapowo. Etap pierwszy – teoretyczny, w którym uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną: Warzywa i owoce podstawą diety -  co o nich wiemy? Prezentacji towarzyszył komentarz nauczyciela oraz uwagi i pytania dzieci związane z prezentowanymi zagadnieniami. Dzieci zapoznały się z rolą owoców i warzyw
    w codziennej diecie, witaminami i minerałami znajdującymi się w owocach i warzywach oraz ich rolą w funkcjonowaniu naszego organizmu, piramidą żywieniową, etapami produkcji soku, uzyskały odpowiedzi na postawione pytania: Co to znaczy „porcja warzyw, owoców”?, Czy sok owocowy lub warzywny można nazwać porcją warzyw lub owoców? Na którym poziomie Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej znajdują się owoce
    i warzywa?

    Etap drugi – praktyczny – polegał na przygotowaniu owocowych smakołyków. Uczniowie podzieleni na trzy zespoły przygotowali: gruszkowo-winogronowe jeże, owocowe szaszłyki i sałatkę owocową. Po przygotowaniu smakołyków, uporządkowaniu sali świetlicy przyszedł czas na najsmaczniejszą część zajęć: pałaszowanie przygotowanych pyszności.

    Mamy nadzieję, że zajęcia te choć w niewielkim stopniu pogłębią wiedzę dzieci na temat racjonalnego, zdrowego odżywiania, zachęcą do częstszego sięgania po owoce, warzywa oraz zdrowe soki.

    Galeria zdjęć

  • Międzyklasowy konkurs piosenki patriotycznej.

    Międzyklasowy konkurs piosenki patriotycznej.

    16 listopada 2018r. odbył się międzyklasowy konkurs piosenki patriotycznej. W ten sposób uczniowie postanowili aktywnie włączyć się w obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorami konkursu były panie: Barbara Śmiałek i Dorota Czekaj.

                Po wybraniu, spośród zaproponowanego repertuaru utworu, dzieci przygotowywały się do konkursu w domu, pod kierunkiem rodziców, a także Babć i Dziadków. Ubrani
    w stroje galowe, z  wielką tremą prezentowali przygotowane utwory zgromadzonym w sali świetlicy szkolnej gościom: Komisji Konkursowej w składzie – przew. dyrektor szkoły pani Aneta Zięcik, pani Emilia Wazner - wychowawca klasy pierwszej, pani Dorota Jarosz, pani Aneta Rynczak, oraz uczniom klasy pierwszej.

               

    Klasę drugą reprezentowali, prezentując piosenki:

    Dawid Gruchała, „Jedzie, jedzie na kasztance”

    Magdalena Warzecha, „Pierwsza Brygada”

    Bartosz Cieślik, „Na Wawel, na Wawel”

    Szymon Marzec, „Warczą karabiny”

    Paweł Caba, „Piechota”

     

    Z klasy trzeciej zaprezentowali się, wykonując utwory:

    Małgorzata Gniewek, Patrycja Sańka, „Na Wawel, na Wawel”,

    Kamila Rozpądek, „Pierwsza Brygada”,

    Dominik Zając, „Jedzie, jedzie na kasztance”

               

    Po wysłuchaniu wszystkich solistów jury konkursowe wyłoniło laureatów konkursu:

    I miejsce: Paweł Caba,

    II miejsce: Patrycja Sańka,

    III miejsce: Małgorzata Gniewek, Szymon Marzec, Magdalena Warzecha.

               

    Konkurs zakończył się gromkimi oklaskami dla wszystkich solistów, oraz  piosenką „Pierwsza Brygada” w wykonaniu zwycięzcy konkursu.

    Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

     

    Galeria zdjęć

  • Ślubowanie klasy I

    Ślubowanie klasy I

     "Ślubujemy" Takie motto towarzyszyło tegorocznej uroczystości Pasowania na ucznia. Ta, ważna dla pierwszoklasistów i ich rodziców uroczystość, a także istotne wydarzenie w kalendarzu życia  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie odbyła się 15 listopada 2018r.

    Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Aneta Zięcik witając wszystkich zgromadzonych w sali świetlicy gości: radnego wsi Karniów i Czulice – pana Krzysztofa Krupińskiego, sołtysa wsi Karniów – panią Helenę Żuwałę, przedstawicieli Rady Rodziców – panią Joannę Solarz i panią Katarzynę Cerek, Rodziców uczniów klasy pierwszej, Grono Pedagogiczne oraz uczniów kl.II-IV.

               Na wstępie pani Dyrektor przywitała pierwszoklasistów oraz zaproszonych gości. Kolejnym punktem uroczystości był występ pierwszoklasistów, którzy śpiewając, recytując wiersze, prezentując swoją wiedzę i umiejętności udowodnili, że zasłużyli na miano prawdziwego ucznia. Na zakończenie uroczystości w obecności wszystkich zgromadzonych powtórzyli  słowa uczniowskiego ślubowania, a symboliczne „pasownie” złotym ołówkiem przez panią Dyrektor, dopełniło ceremoniału.

    Później były już tylko prezenty, prezenty… . Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy, pierwsze legitymacje szkolne oraz upominki. Prezenty wręczali przedstawiciele samorządu terytorialnego, Rodzice, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły oraz uczniowie klas  młodszych.

    Tradycyjnie, uroczystość zakończył słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców pierwszoklasistów.

    Galeria zdjęć

  • OGŁOSZENIA

  • "Hymn dla Niepodległej"

    W dniu 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie, wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego, chcąc tym samym uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wzięły udział również przedszkolaki, przebrane w barwy narodowe. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VIII pod kierownictwem pani B.Chuchmacz wszystkich bardzo wzruszył. Pięknie zaśpiewane pieśni patriotyczne oraz wspomnienie historii zwiazanej z walką o niepodległość naszego kraju, nastroiły nostalgicznie wszystkich obecnych.

     

    Galeria zdjęć

  • OGŁOSZENIE

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie, informuje, że 12 listopada 2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tym dniu szkoła bedzie zamknięta.

  • Aktualności

    OGŁOSZENIE

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie, informuje, że w dniu 14.11.2018 r. tj. środa o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

  • Wycieczka klasy drugiej i trzeciej do opery.

    Wycieczka klasy drugiej i trzeciej do opery.

    „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni"! 

                6 listopada 2018r. odbyła się wycieczka uczniów klasy drugiej i trzeciej do Opery Krakowskiej. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły operę, obejrzały rodzinny spektakl muzyczny Muzyka i magia.

                Dzieci poznały niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, który potrafił sprowadzać na scenę różne sytuacje, emocje i postaci z baśni. Za sprawą magicznej muzyki pojawił się więc na scenie Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna  Śnieżka i wielu innych bohaterów opowieści dla dzieci. Niestety w szlachetnej pracy Czarodzieja przeszkadzał hałaśliwy potwór Bumtararam, który zakłócał czarodziejskie sztuczki.  Sprawił on, że na scenie zapanował  chaos, a w  bajkach wszystko się poplątało i pomieszało. Na szczęście zjawił się Profesor Badacz, specjalista w dziedzinie bajkoznawstwa i baśniologii . Chciał on  poznać i opisać działalność Muzomagiusa oraz opublikować swoje odkrycia w tworzonej  Baśniowej Encyklopedii Muzyki. Profesor wspólnie z Czarodziejem i z pomocą publiczności zdołali pokonać hałasującego stwora, a wszyscy bohaterowie znów znaleźli się w swoich bajkach.

                Interesujący spektakl, przepiękna scenografia, wspaniała gra i kostiumy aktorów, słuchanie muzyki „na żywo”, możliwość aktywnego udziału w wydarzeniach, które toczyły się na scenie, wszystko to zafascynowało i oczarowało dzieci. Była to pierwsza wycieczka do opery ale na pewno nie ostatnia!

    Galeria zdjęć

  • Wycieczka historyczna do Goszyc

    Wycieczka historyczna do Goszyc

    25 października uczniowie z klasy VI i VII  z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce historycznej  do Goszyc. Wśród starego drzewostanu parku w Goszycach  stoi dwór parterowy- murowany, którego właścicielami są Państwo Marta i Michał Smoczyńscy.

     Po przybyciu do parku w Goszycach przywitała nas Pani Marta Smoczyńska, która opowiedział krótką historię starego dworu drewnianego, który pamięta jeszcze czasy króla Jana Sobieskiego i jest perełką architektury drewnianej na skalę europejską . Po krótkim oglądaniu dworu  modrzewiowego zostaliśmy zaproszeni do dworu murowanego. Właścicielka przedstawiła młodzieży krótką historię rodziny  , skupiając się na działalności patriotycznej Zofii Zawiszanki.  Kolejnym elementem edukacji historycznej było zwiedzanie wystawy przygotowanej przez IPN pt. „Ojcowie niepodległości”.  Niezwykle fascynującym punktem wycieczki było zaprezentowanie przez  właścicielką  dworu   różnych przedmiotów z minionych epok.

    Historyczna eskapada do dworu w Goszycach i spotkanie z Panią Martą Smoczyńska na długo pozostanie w pamięci uczniów.

                                                                                                                        Agnieszka Prusak

    Galeria zdjęć

  • Pamietajmy o tych , którzy odeszli.....

    31 listopada uczniwoie klas IV-VII wybrali się do Czulic na cmentarz, gdzie zapalili znicze na grobach zmarchył i odmówili modlitwę za tych, którzy odeszli. Pamiętajmy w tych szczególnych dniach przede wszystkim o grobach zmarłych, którymi nie ma się już kto zająć oraz o grobach zmarłych żołnierzy,k tórzy walczyli o wolnosć naszego kraju.

     

    Galeria zdjęć

     

  • OGŁOSZENIE

    W dniu 9 listopada o godz.  11.00  odbędzie się uroczysta akademia przygotowana przez  uczniów SP w Karniowie z okazji 100 Letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości z udziałem wszystkich  dzieci  oraz pracowników  szkoły.

    Prosimy o ubranie  wszystkich  uczniów  w białe bluzki i białe rajstopy(dz.), białe koszule i ciemne spodnie (ch).

    Prosimy rodziców dzieci  z oddziałów przedszkolnych w tym dniu, aby  ubrali swoje dzieci w kolorach narodowych (biało-czerwonych) lub przebrali je w stroje historyczne lub inne – np. sportowe z elementami lub symbolami narodowymi.

strona: