Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie

 

Nawigacja

Catering

  • Ogłoszenie

  • Ogłoszenie

    KOMUNIKAT DLA RODZICÓW


    Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik dla szkół „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”.


    Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania

    W związku z pandemią koronawirusa poczta elektroniczna i inne elementy pracy grupowej, takie jak narzędzia konferencyjne lub komunikatory internetowe stały się wsparciem dla wielu uczniów i nauczycieli, wykorzystujących zdalne metody nauczania. Korzystając z nich, warto pamiętać o bezpiecznym przetwarzaniu danych.


    Rodzicu

    ─ Szkoła może wymagać od ucznia jedynie danych niezbędnych do założenia przez niego konta w odpowiednim systemie zdalnego nauczania oraz w celu realizacji obowiązku nauki w formie zdalnej (na podstawie art. 35 ustawy – Prawa oświatowego w związku z art. 6 ust. 1 lit. e RODO).

    Rodzic (opiekun prawny) ma prawo wiedzieć, jak szkoła jako administrator będzie przetwarzała dane osobowe jego dziecka w trakcie nauki zdalnej oraz jakie w związku z tym przysługują mu prawa.

    ─ Jeżeli platformy wykorzystywane do zdalnego nauczania są odrębnymi od szkoły administratorami przetwarzanych przez siebie danych, to rodzice i dzieci powinni od nich otrzymać klauzulę informacyjną o podstawowych zasadach i zakresie zbierania danych oraz administratorze, np. podczas zakładania konta.

    Podstawę prawną realizacji zajęć szkolnych w formie pracy zdalnej określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 493).


    Dobre praktyki pomagające zachować bezpieczeństwo danych podczas lekcji online

    20 zasad bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie, przygotowując się do lekcji online, aby chronić swoje dane:

    1) Na bieżąco aktualizuj systemy operacyjne.

    2) Systematycznie aktualizuj programy antywirusowe, antymalware i antyspyware.

    3) Regularnie skanuj stacje robocze programami antywirusowymi, antymalware i antyspyware.

    4) Pobieraj oprogramowanie wyłącznie ze stron producentów.

    5) Nie otwieraj załączników z nieznanych źródeł dostarczanych poprzez korespondencję elektroniczną.

    6) Nie zapamiętuj haseł w aplikacjach webowych.

    7) Nie zapisuj haseł na kartkach.

    8) Nie używaj tych samych haseł w różnych systemach informatycznych.

    9) Zabezpieczaj serwery plików czy inne zasoby sieciowe.

    10) Zabezpieczaj sieci bezprzewodowe – Access Point.

    11) Dostosuj złożoność haseł odpowiednio do zagrożeń.

    12) Unikaj wchodzenia na nieznane czy przypadkowe strony internetowe.

    13) Nie loguj się do systemów informatycznych w przypadkowych miejscach z niezaufanych urządzeń lub publicznych niezabezpieczonych sieci Wi-Fi.

    14) Wykonuj regularne kopie zapasowe.

    15 Korzystaj ze sprawdzonego oprogramowania do szyfrowania e-maili lub nośników danych.

    16) Szyfruj dane przesyłane pocztą elektroniczną.

    17) Szyfruj dyski twarde w komputerach przenośnych.

    18) Przy pracy zdalnej korzystaj z szyfrowanego połączenia VPN.

    19) Odchodząc od komputera, blokuj stację komputerową.

    20) Nie umieszczaj w komputerze przypadkowo znalezionych nośników USB. Może znajdować się na nich złośliwe oprogramowanie.


    UODO_NAUKA_ZDALNA.pdf

  • Ogłoszenie

    Próbny egzamin ósmoklasisty
    – informacja MEN i CKE

    Algorytm (krok po kroku) postępowania podczas próbnego egzaminu ósmoklasisty w dniach 30.03- 1.04. 2020 zawarto w linku:


    20200325_Kroki_E8.pdf



  • Ogłoszenie

    Próbny egzamin ósmoklasisty
    – informacja MEN i CKE

     

    Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty     z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.  

     

     

    - Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

     

    Arkusze do egzaminu próbnego

     

    Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

    • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
    • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
    • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

     

     

    Zasady oceniania zadań

     

    CKE przygotowała również zasady oceniania rozwiązań zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Dyrektorzy będą proszeni o udostępnienie tych dokumentów nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przekazanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.

     

    Poinformowanie uczniów i rodziców

     

    Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.

    • w pliku w edytorze tekstów;
    • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
    • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
    • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

     

    Kontakt z nauczycielem

     

    Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.

    • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
    • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
    • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

     

    Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami „rozmowę” w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).

     

    Egzamin próbny dla wszystkich chętnych uczniów

     

    Dyrektorzy szkół proszeni są o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.

     

    Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Centralna Komisja Egzaminacyjna proponuje, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.

     

    Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

     

     

     

    Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty

     

    Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

     

    Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

    • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
    • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
    • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
    • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
    • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
    • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

     

     

    Departament Informacji i Promocji
    Ministerstwo Edukacji Narodowej

     

     

     

     

  • Ogłoszenie

    Ogłoszenie

    REKRUTACJA  - informacja

    Drodzy Rodzice

    Dyrektor szkoły w Karniowie informuje, że karty zapisu     do szkoły i oddziału przedszkolnego można dostarczyć drogą elektroniczną na adres sekretariat.spkarniow@op.pl . Pobrane ze strony szkoły druki należy wypełnić i w formie skanów lub fotografii przesłać na adres e-mail szkoły, lub wrzucić  do skrzynki na listy znajdującej się przy wejściu do szkoły, lub można pozostawić  w kopercie w Centrum Zarządzania Oświatą w Kocmyrzowie- Luborzycy ,  W temacie wiadomości proszę podać „karta zapisu” do SP w Karniowie . Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

     

    W związku z zawieszeniem w dniach od 16 do 25 marca 2020 zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 410) zmianie uległy terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Kocmyrzów-Luborzyca.

     

    Nowe terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego  na rok szkolny 2020/2021 przedstawiają  poniższe tabele:

    zmiana-2(1).odt

     

     

  • Ogłoszenie

    Formy i terminy konsultacji z uczniami i rodzicami

     Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów

    Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Karniowie

    W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie  są realizowane z wykorzystaniem metod  i technik kształcenia na odległość. W tym okresie ustalony został też zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas.


    W związku z organizacją zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość oraz koniecznością zapewnienia każdemu Uczniowi i Rodzicom możliwości konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia informuję Państwa, że konsultacje będą się odbywały poprzez dziennik elektroniczny, kontakt telefoniczny , który również zapewniać będzie wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem. W tej formie będziecie też Państwo informowani o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach.


    Źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć, w tym materiały w postaci elektronicznej, z których uczniowie lub rodzice mogą korzystać znajdziecie Państwo:

    1. na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania pod adresem www.epodreczniki.pl;
    2. materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych,
    3. materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii,
    4. materiałów wskazanych przez nauczyciela, które będą dostępne na stronie internetowe szkoły / przesyłane pocztą elektroniczną


    Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich duże wyzwanie. Dlatego bardzo Państwa proszę o wyrozumiałość, cierpliwość oraz o współpracę i wsparcie swoich dzieci w zdalnej nauce.


    Możecie Państwo oraz uczniowie zwracać się do nauczycieli w formach wskazanych wyżej, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach wskazanych przez poszczególnych nauczycieli.


    Z poważaniem


    Dyrektor Szkoły Aneta Zięcik- Dziuba


    Formy__kontaktu_z_n-elem__25.03_internet_1(1)-1(1).docx




  • Ogłoszenie

    Opłaty za żywienie dzieci szkolnych, płacone przez rodziców w sekretariacie za miesiąc luty i marzec 2020 r. będą do uregulowania po powrocie dzieci do szkoły.

  • OGŁOSZENIE

    Ograniczenie funkcjonowania szkoły

    do 10 kwietnia br.

     

    Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej do dnia 10 kwietnia br. funkcjonowanie szkół na terenie całego kraju jest czasowo ograniczone w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Zadania szkół są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  • Ogłoszenie

    Szkoła zamknięta dla bezpośredniej obsługi rodziców i uczniów

     

    Szanowni Rodzice,
    w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Dyrektor szkoły informuje, że z dniem 16 marca 2020 r. do 25 marca br. szkoła jest zamknięta.

    Kontakt:

    – emailowy:  sekretariat.spkarniow@op.pl , szkolakarniow@vp.pl

    – telefoniczny   12 387 10 79

    – poczty tradycyjnej: Szkoła Podstawowa im.  A. Mickiewicza w Karniowie

    Prosimy o zrozumienie sytuacji i dostosowanie się do powyższych wytycznych.

     

  • Ogłoszenie

    Szanowni Rodzice,

    W  dniach    12.03.2020 i 13. 03.2020 r. nie mamy dzieci w szkole. Nauczyciele przygotowują się do wsparcia uczniów w nauce.

    Otrzymają Państwo informacje w dzienniku elektronicznym LUBRUS  o działaniach w tym zakresie.

    Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z nauczycielami w tej sprawie.

    Z poważaniem,
     Aneta Zięcik- Dziuba

    dyrektor szkoły

  • OGŁOSZENIE

    Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci!

     

    Dyrektor Szkoły w Karniowie ,uwzględniając bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuację odnośnie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoY-2 w Polsce i w krajach Europy, z troską                          o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Organ prowadzący naszą szkołę - Gmina Kocmyrzów-Luborzyca odwołuje Dzień Otwarty, który był przewidziany na dzień 14 marca 2020 r.

  • OGŁOSZENIE

    Szanowni Państwo!

    W związku z problemami technicznymi z odbieraniem i wysyłaniem wiadomości w dzienniku elektronicznym LIBRUS, informuję, że opcja ta jest niedostępna na telefonach komórkowych.

    W celu rozwiązania kłopotu należy wylogować się z aplikacji na telefonie i używać dziennika LIBRUS na komputerze stacjonarnym.

    Rodziców, którzy mieli kłopoty z wiadomościami, proszę o wysłanie wiadomości testowej do nauczycieli wychowawców.

    Informuję również, że w dzienniku elektronicznym będą zamieszczane informacje dotyczace zadań i zakresu materiału do samodzielnej pracy w domu.

    Administrator

  • OGŁOSZENIE

    KOMUNIKAT

    Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i  klas pierwszych została przesunięta  na  czas zawieszenia zajęć .

     

  • Ogłoszenie

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach szkołach i placówkach oświatowych

    Dyrektor Szkoły Podstawowej  im . Adama Mickiewicza w Karniowie , informuje iż, w szkole będą zawieszone zajęcia dydaktyczno - wychowawcze  od 12 marca do 25 marca na dwa tygodnie.

    W czwartek i piątek -12 i 13 marca również nie będą odbywały się zajęcia lekcyjne natomiast tylko przez te dwa dni będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla tych dzieci, które z różnych przyczyn nie mogę zostać w domu  . Obiady w tych dniach zostają odwołane. 

    Zwracam się do Państwa z prośbą o śledzenie wszystkich komunikatów dotyczących aktualnej sytuacji poprzez stronę szkoły i dziennik elektroniczny. Zachęcam do śledzenia na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
    Szczegółowe informacje dotyczące zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych (w tym typów szkół, których ono dotyczy), jak również rekomendacje dla dyrektorów, rodziców i uczniów są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.
    Zgodnie z zapisami specustawy, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy na dzieci do lat 8. o zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit a. Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa Dz. U. 2017, poz. 1368).
    Zwracam się do uczniów, aby unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi i mądrze i odpowiedzialnie wykorzystali czas zawieszenia zajęć. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy edukacyjnej i materiałów rekomendowanych przez nauczycieli. Pamiętając o swoim bezpieczeństwie w domu przestrzegaj podstawowych zasad higieny , w tym  częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

     

    https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN.DOCX
     

     Dyrektor Szkoły

  • REKRUTACJA 2020/2021

    REKRUTACJA 2020/2021

     

    W okresie od dnia  16 marca 2020 roku do dnia 30 marca 2020 roku potrwa rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im.  Adama Mickiewicza  w Karniowie,

    do  16.03.2020 r.   składanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego

     

    Wójt Gminy  Kocmyrzów- Luborzyca  podaje do publicznej wiadomości kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina  Kocmyrzów- Luborzyca  na  rok szkolny 2020/2021, dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów oraz liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria, a także terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina  Kocmyrzów- Luborzyca

    Kryteria rekrutacji, dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów oraz liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria:

    Do oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych określa Uchwała Nr  XIV/120/2020  Rady Gminy  Kocmyrzów- Luborzyca z dnia  17 lutego   2020r.  roku w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę  Kocmyrzów- Luborzyca, wraz z określeniem dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów  -  treść do pobrania.

    Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów:

    do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych określa Zarządzenie  Nr 0050.4A.2020 Wójta Gminy Kocmyrzów Luborzyca z dnia 27 stycznia 2020r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do oddziału przedszkolnego , przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kocmyrzów-Luborzyca na rok szkolny 2020/2021 - Zarządzenie, Zalacznik_nr_1.pdfZalacznik_nr_1a.pdfZalacznik_nr_2.pdfZalacznik_nr_2a.pdf.

     

    Szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego można uzyskać bezpośrednio w  sekretariacie Szkoły.

    Do pobrania :

    Deklaracja kontynuacji edukacji przedszkolnej w oddziale przedszkolnym 5 latków  

    Deklaracja kontynuacji edukacji przedszkolnej w oddziale przedszkolnym 6 latków

    Klauzula RODO

    uchwala_RG_kryteria_kl.I(2).pdf

    Wniosek_16.03__o_przyjecie_do_przedszkola_2020_r._nowy.doc

    Wniosek-odroczenie-obowiazku_szkolnego_(1).doc

    wniosek_do_klasy_I_szkoly_Podstawowej_w_Karniowie_na_rok_2020-2021.docx

    Regulamin_rekrutacji_do_oddzialow_przedszkolnych_oraz_szkoly_podstawowej_2020-2021_(1).docx

     

     

     

  • Małopolskie Talenty

    Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny - Gmina Kocmyrzów-Luborzyca

     

    Celem projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualizacja podejścia w szczególności do uczniów o szczególnych potrzebach w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Kocmyrzów -Luborzyca w okresie od 01.09.2019r do 30.06.2022 r.

     

    Grupa docelowa:

     

    8 szkół podstawowych w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca i 270 uczniów tych szkół

    Główne zadania:

    - utworzenie Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca

    - realizacja zajęć pozalekcyjnych rozwijających kompetencje kluczowe w tym:

    a) matematyczne i naukowo-techniczne

    b) język angielski

    c) informatyczne

    d) przedsiębiorczość

    e)dodatkowo dla każdej grupy kluczowe kompetencje ponadprzedmiotowe

     

    W ramach projektu zostanie utworzone Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca z lokalizacją w 8 szkołach podstawowych:

     

    - Szkoła Podstawowa im. 600-lecia Uniwersytetu Jagielońskiego w Luborzycy

    - Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach

    - Szkoła Podstawowa im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy

    - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Goszycach

    - Szkoła Podstawowa w Kocmyrzowie I

    - Szkoła Podstawowa w Karniowie

    - Szkoła Podstawowa w Pietrzejowicach

    - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach

     

    Będą tam realizowane zajęcia pozalekcyjne których celem jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów z uwzględnieniem indywidualnego podejścia w szczególności do uczniów o szczególnych potrzebach. CWUZ obejmie 2 etapy edukacyjne w 3 latach szkolnych: 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022.

    Realizowane będą programy zajęć pozaszkolnych dostępnych na stronie www.malopolskietalenty.pl (j.angielski, matematyka, przedsiębiorczość, TIK-informatyka, kompetencje ponadprzemiotowe) Zajęcia odbywać się będą w grupach 8-10-os. w okresie IX2019r.-VI2022r. Każda grupa zrealizuje min. 60 godzin przez jeden rok szkolny. W kolejnym roku szk. uczeń może kontynuować udział w projekcie na innych zajęciach a w kolejnym etapie w dowolnie wybranych.

    Uzupełnieniem zajęć pozaszkolnych w SP-I i SP-II będą wyjazdy do Centrum Nauki w Łodzi.

    Do realizacji zajęć zakupione zostaną nowoczesny sprzęt komputerowy oraz pomoce dydaktyczne

     

     

     

  • DZIEŃ OTWARTY

  • Pamiętamy o Żołnierzach Niezłomnych

    3 marca 2020 roku młodzież  szkolna uczestniczyła w spotkania edukacyjne dla uczniów

    z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w kinie Kijów. Uczniowie wysłuchali prelekcji   dra Michała Wenklara z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie  pt. Żołnierze Niepodległości. Walka o wolną Polskę 1944-1963. Następnie odbyła się projekcja dwóch filmów dokumentalnych: „Uskok” oraz „Żołnierze Bartka”. Żołnierze Niezłomni po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, ponieważ prowadzili heroiczną walkę z komunistycznym reżimem. Bohaterska   postawa Żołnierzy  wzbudziła w nas podziw

    i wzruszenie.

     Spotkanie było niezwykła lekcją historii, upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

     

     

                                                                                                             Agnieszka Prusak

     

     

     

  • Symboliczne rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej

    W dniu 27. lutego 2020 r. z inicjatywy Sołtys Karniowa Heleny Żuwały i Koła Gospodyń Wiejskich w Karniowie, przy współpracy Dyrekcji i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie odbyła się uroczystość „wbicia pierwszej łopaty”, która w sposób symboliczny rozpoczęła budowę nowej sali gimnastycznej przy wspomnianej placówce oświatowej.

     

    W uroczystości tej wzięli udział Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca Marek Jamborski, Przewodnicząca Rady Gminy wraz z Radnymi naszej Gminy, proboszcz parafii Czulice ksiądz Kazimierz Szarek, Sekretarz Gminy Anna Szymczyk – Sierak, Skarbnik Gminy Kornelia Łakomy, Dyrektor SP w Karniowie Aneta Zięcik-Dziuba, Rada Rodziców, pracownicy Urzędu Gminy odpowiedzialni za realizację tej inwestycji, kierownictwo firmy, która będzie budować salę gimnastyczną w Karniowie a przede wszystkim uczniowie szkoły, dla których to przede wszystkim budowana jest nowa sala gimnastyczna.

     

    Przypomnijmy w tym miejscu, iż zgodnie z podpisaną 6 lutego 2020 roku umową z firmą EUROCOMPLEX Sp. z o. o. Sp. K. z Krzeszowic, budowa sali gimnastycznej zostanie zakończona do dnia 31 maja 2021 roku.

     

    Galeria zdjęć

  • OGŁOSZENIE

    Rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku  z pojawiającymi  się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

    Szanowny Rodzicu,

    • porozmawiaj z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
    • nie posyłaj  do szkoły przeziębionego lub  chorego dziecka;
    • jeśli twoje dziecko  nie miało kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
    • w szkole nie będą organizowane  wycieczki do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;
    • jeśli   twoje  dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne bezzwłocznie powiadom o tym fakcie  najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się z dzieckiem do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
    • sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

    W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z Oddziałem Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, tel. 12 684 40 33 lub 12 684 40 32.

    Informuje również, że rodzicowi dziecka do 8. roku życia  w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy  się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368).

    W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

     

                                                                                Dyrektor Szkoły

     

     

     

     

     

     

     

     

strona: