Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie

 

Nawigacja

Catering

  • Ogłoszenie

    Harmonogram konsultacji

    w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie  

    od 01.06.2020 r. do 05.06.2020 r.

    Kl. IV-VIII

    harmonogram_konsultacji_1-5.06

    .(1).docx

     

     

  • Ogłoszenie

    Harmonogram konsultacji

    w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie  

    od 25.05.2020 r. do 29.05.2020 r.

    Kl. VIII

     

    Harmonogram_konsultacji_kl.VIII_od_25.05.2020r.-1.docx

     

     

  • Ogłoszenie

    KOMUNIKAT ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE!!!


    Zarzadzenie_Nr_34_SP_w_Karniowie_.pdf


  • Ogłosznie

    INFORMACJA O POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM REKRUTACJĘ DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO GRUPA DZIECI 5 LETNICH:

     

    Do oddziału przedszkolnego do grupy 5-latków zakwalifikowano jedno zgłoszenie dziecka 5-letniego zameldowanego w rejonie szkoły. Decyzją komisji rekrutacyjnej z dnia 22.05.2020r., w związku z nie zgłoszeniem się wszystkich dzieci 5-letnich zameldowanych w rejonie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Karniowie mających pierwszeństwo w przyjęciu do oddziału przedszkolnego, pozostawia się pulę wolnych miejsc do dnia 31.08.2020r. dla tych  dzieci.

    Dzieci 4 letnie, które nie zostały zakwalifikowane do oddziału przedszkolnego oczekują na liście rezerwowej.

    Oswiadczenie_woli_4_5_latki___20.04(1)(1).docx

     

  • Ogłoszenie

    Ogłoszenie – postępowanie uzupełniające

    Potwierdzenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego

     

    W  dniach  22.05.2020 r. do 28.05.2020 r. prosimy Rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych (postępowanie uzupełniające) o potwierdzenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego w formie pisemnego oświadczenia podpisanego przez obojga rodziców( w formie elektronicznej scan lub zdjęcie oświadczenia , )

              Podpisane oświadczenia w formie skanu lub zdjęcia prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres email: sekretariat.spkarniow@op.pl ( ważna data otrzymania wiadomości meilowej).

    Pobrane ze strony szkoły druki - oświadczenia woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego będzie można również zostawić w skrzynce na listy znajdującej się przy wejściu do szkoły. W temacie wiadomości proszę podać „Oświadczenie woli - oddział przedszkolny” do SP w Karniowie.

     

    LISTA_KANDYDATOW_ZAKWALIFIKOWANYCH_W_POSTEPOWANIU_UZUPELNIAJaCYM(1).docx

     

    LISTA_KANDYDATOW_NIEZAKWALIFIKOWANYCH_W_POSTEPOWANIU_UZUPELNIAJaCYM-2.docx

     

     

  • Ogłoszenie

    Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS

    Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.

    Najważniejsze kwestie

    Opracowany dokument został podzielony na sześć sekcji, w których kolejno przedstawiono m.in.:

    • kto może być obecny na terenie szkoły podczas egzaminu oraz zasady korzystania z przyborów podczas egzaminów;
    • wytyczne dotyczące środków ochrony osobistej zdających oraz innych osób biorących udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów, w tym zasady dotyczące zakrywania ust i nosa;
    • wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa związanych z organizacją przestrzeni, budynków, pomieszczeń, w tym sposobów aranżacji budynku szkoły oraz sal egzaminacyjnych;
    • wytyczne dotyczące możliwych modyfikacji w sposobie przeprowadzania egzaminu;
    • wytyczne dotyczące szczególnych rozwiązań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przeprowadzania egzaminu z danego przedmiotu, z danej kwalifikacji lub w danej sytuacji;
    • wytyczne określające sposób postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego.

    Dokument zawiera wiele wytycznych, z których część musi być wdrożona obligatoryjnie, a część ma formę możliwych rozwiązań, z których dyrektor szkoły, ośrodka lub placówki wybiera te, które można wprowadzić w danej jednostce.

    Wytyczne obowiązkowe

    Wśród wytycznych, które są obowiązkowe, podkreślone zostały w szczególności kwestie dotyczące zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji, w tym:

    • obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej;
    • konieczność ustawienia ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku;
    • obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający;
    • konieczność korzystania przez każdego zdającego z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, itd.;
    • wdrożenia wszelkich możliwych rozwiązań, które pozwolą uniknąć tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu – podane są przykładowe sposoby, dyrektor szkoły może wdrożyć inne, bardziej właściwe w konkretnym kontekście.

    Szczegółowe instrukcje

    W wytycznych znalazły się również m.in. szczegółowe instrukcje dotyczące przeprowadzania:

    • egzaminu z udziałem nauczyciela wspomagającego;
    • egzaminu w miejscu innym niż szkoła, w tym w domu zdającego – w przypadku uczniów, którzy korzystają z takiego dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu;
    • części ustnej egzaminu maturalnego (przeprowadzanej wyłącznie na wniosek zdającego, który musi przedstawić wynik egzaminu w postępowaniu rekrutacyjnym do uczelni zagranicznej);
    • egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i egzaminu zawodowego w kwalifikacjach, w których rozwiązanie zadania  lub zadań egzaminacyjnych wymaga bezpośredniego kontaktu zdającego z inną osobą;

    oraz wiele innych wskazań dotyczących rekomendowanego sposobu postępowania w sytuacjach szczególnych, np. zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką.

    Dodatkowe informacje

    Wprowadzenie rozwiązań opisanych w wytycznych będzie pociągało za sobą konieczność wprowadzenia zmian administracyjnych, technicznych np. w systemach informatycznych służących do zorganizowania egzaminów oraz przyjęcia w 2020 r. szczególnych rozwiązań związanych z przeprowadzaniem egzaminów. Najważniejsze z tych zmian zostały wskazane w dokumencie w specjalnych polach.

    Dodatkowo w wytycznych specjalnym symbolem oznaczono informacje, które zaleca się przekazać zdającym na kilka dni przed egzaminem, np. na stronie internetowej szkoły oraz informacje, które powinny zostać ponownie przekazane zdającym w dniu egzaminu.

    Oprócz dokumentu przygotowaliśmy również plakat z najważniejszymi informacjami dla zdających, który dyrektor szkoły będzie mógł opublikować na stronie internetowej szkoły lub wydrukować i umieścić w widocznym miejscu.

    Harmonogram egzaminów

    Przypomnijmy, że zgodnie z ogłoszonym harmonogramem  egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. W tym roku nie będzie ustnych egzaminów maturalnych.

    Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie  (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

    Departament Informacji i Promocji i Ministerstwo Edukacji Narodowej 

    Materiały

    Wytyczne – przeprowadzanie egzaminów

    WYTYCZNE​_Przeprowadzanie​_egzaminów.docx 0.25MB

    Wytyczne – przeprowadzanie egzaminów

    WYTYCZNE​_Przeprowadzanie​_egzaminów.pdf 0.50MB

     

  • Aktualności

    Aktualności

    Szkoła im. Adama Mickiewicza w Karinowie pamięta

    18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się

    Karol Wojtyła - Papież Jan Paweł II-Polak,

    który kochał Boga i ludzi i tą miłością zaraził

     cały świat.


    ,, Jak kiedyś stanąłeś nad brzegiem

    tak dziś jesteś z nami choć w niebie."


    W 100- rocznicę urodzin wielkiego świętego Polaka

    uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej

    z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną

    postanowili uczcić to święto nagrywając

    mini koncert dla Jana Pawła Świętego

    oraz prezentując prace plastyczne.


    ,,Dziś, gdy Cię nie ma już z nami

    hołd wdzięczności Tobie Ojcze składamy."


    Piosenki wykonują:


    Patrycja Klimas kl. 4

    „Ty prowadzisz nas”


    Adam Klimas kl. 1

    Krzysztof Kurianowicz kl. 2

    „Lolek”


    Małgorzata Gniewek kl. 4

    „Papieżu pielgrzymie”


    Kornelia Szreniawa kl. 2

    „Tak mówi papież”


    Magdalena Warzecha kl. 3

    „Polski teolog Karol Wojtyła”


    Paweł Caba kl. 3

    „Kim jest człowiek w białej sutannie”





    W imieniu wychowawców świetlicy szczególne podziękowania

    dla rodziców, którzy wykazali pełne zaangażowanie.

    Dziękujemy



    konkurs-plastyczny3-2.odt

  • Ogłoszenie E-ZEBRANIA

    Szanowni Państwo,


    W  najbliższy poniedziałek 18  maja zapraszamy Państwa na e-zebrania. Wychowawcy poszczególnych klas organizują dla Państwa spotkania on-line w aplikacji zoom lub pozostają do Państwa dyspozycji poprzez dziennik elektroniczny wg następującego harmonogramu:


    klasy I-III o godzinie 17.00
    klasy IV-VIII o godzinie  18:00

    Wszyscy nauczyciele w tym dniu pozostają do Państwa dyspozycji poprzez dziennik elektroniczny w godzinach od  17.00 do 20.00 prowadząc konsultacje, odpowiadając na Państwa pytania poprzez wiadomości  w dzienniku elektronicznym Librus.

  • Aktualności

    Sprawozdania finansowe Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie za 2019 rok zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie-Luborzycy https://bip.malopolska.pl/czekocmyrzowluborzyca,a,1761519,sprawozdania-finansowe-za-rok-2019.html

  • PORADY PEDAGOGA

    Drodzy Uczniowie

    W związku z nową formą nauki, która wymaga od Was większej samodyscypliny, przedstawiam kilka metod, które mogą pomóc w organizacji nauki w domu i zarządzania Waszym czasem.

     

    1. Zoptymalizuj czas nauki.

     Zorganizuj swoją naukę tak, aby jak najmniej rzeczy Ci przeszkadzało i odrywało od realizacji zadań. Człowiek oderwany od nauki, nawet na chwilę, potrzebuje dodatkowego czasu na powrót i dalszą kontynuację.

    1. Zorganizuj swoje centrum dowodzenia.

     Zanim rozpoczniesz naukę, zgromadź wszystkie niezbędne rzeczy, których będziesz potrzebować do ich realizacji, aby nie musieć odrywać się od swojego stanowiska pracy. Uporządkuj biurko i usuń wszelkiego rodzaju rozpraszacze uwagi. Przygotuj potrzebne materiały i zdobądź wcześniej niezbędne informacje. Na koniec przygotuj sobie szklankę wody, ulubioną herbatkę, może jakieś zdrowe przekąski i dopiero wtedy rozpocznij pracę.

    1. Skup się na jednym zadaniu w danym momencie i zrealizuj je do końca

    Robiąc wiele rzeczy naraz, tak naprawdę niczego nie robisz do końca.  Niestety badania naukowe wykazały, że kiedy realizujemy kilka czynności jednocześnie, nasza efektywność spada. Dlatego, podczas nauki, nie warto zaglądać na portale społecznościowe lub prowadzić wirtualne czy prawdziwe rozmowy ze znajomymi. Lepiej wyznaczyć sobie przerwy i wtedy w 100 % skupić się na odpoczynku, a po przerwie wrócić do nauki.

    1. Wykorzystaj swoją wydajność.

    Statystycznie, u większości ludzi szczyt wydajności w zarządzaniu czasem występuje przed południem, po czym dość mocno spada.
    W godzinach późno popołudniowych z powrotem rośnie, ale nie osiąga już takiego poziomu, jak wcześniej. Po tym wzroście stale spada, by w godzinach nocnych osiągnąć najniższy punkt.

    1. Zjedz tę żabę 😊

    Jeśli masz wyjątkowo trudne zadanie lub czujesz ogromny opór do wykonania czegoś, co jest ważne i masz ochotę to ciągle odkładać - to może stać się ono taką żabą, która będzie siedzieć na brzegu Twojego biurku i patrzeć na Ciebie, przynosząc niechęć. Zajmij się tym zadaniem, zagadnieniem, najlepiej w pierwszej kolejności. Wykorzystaj szczyt swojej krzywej wydajności. W miarę upływu dnia, Twoja silna wola będzie tracić swą moc, a szansa na zrealizowanie zadania „żaby” będzie maleć. Potraktuj to jako wyzwanie i oprzyj się pokusie, by zająć się czymś łatwiejszym. Jeżeli zaczniesz od żaby, wielce prawdopodobne, że poczujesz dużą ulgę i satysfakcję a wówczas dalsza praca będzie dużo przyjemniejsza.

    1. Metoda krok po kroku.

    Jednym z najczęstszych powodów odkładania zadań na później jest ich ilość, trudność i złożoność - a Ty przecież musisz je  odrobić. Z pomocą przychodzi prosta technika zarządzania czasem nazywana metodą – krok po kroku. Polega ona na tym, żeby dzielić duże zadania na mniejsze czynności i pracować nad każdą z nich po kolei. W ten sposób będziesz         w stanie zrealizować nawet złożone i trudne zadania- dasz radęJ

    1. Lista kontrolna.

    Często nazywana checklistą, może pomóc Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu.  Wpisz na nią rzeczy którymi chcesz się zająć, wszystko to, co potrzebujesz i planujesz zrobić. Pozwoli Ci to spojrzeć realnie na czas, który jest potrzebny na wykonanie Twoich wszystkich zadań. Możesz też ustalić kolejność podejmowanych zadań, oddzielić zadania ważniejsze od mniej ważnych. Dzięki liście kontrolnej odciążasz swoją pamięć i stworzysz sobie własny plan pracy. 

  • PORADY PEDAGOGA

          

    JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

     

    Przestawiam kilka zasad niezbędnych do pracy w Internecie. Wszystkie pochodzą ze strony sieciaki.pl/warto-wiedziec/zasady-bezpieczenstwa

    1. Chroń swoją prywatność.

    Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy. Zadbaj o swój wizerunek. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.

    2. Mów, jeśli coś jest nie tak!

    W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

    3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci!

    Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w Internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.

    4. Szanuj innych w sieci!

    Pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.

    5. Korzystaj z umiarem z Internetu!

    Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy telefonu może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

     

    Poniżej  zamieszczam adresy  kilku sprawdzonych  i  rzetelnych  stron na temat bezpieczeństwa w sieci :

    1. http://www.dzieckowsieci.pl/

    Jest to strona poświęcona kampanii społecznej dotyczącej bezpieczeństwa w sieci Chroń dziecko w sieci. Oprócz tego, że opisany jest tam kampania, problem i zasady, to mamy też propozycje rozwiązań. Strona dedykowana jest dla rodziców. Na tym źródle bazuje także m.in. polska policja w swoich profilaktycznych działaniach.

    1. https://sieciaki.pl/warto-wiedziec/zasady-bezpieczenstwa

    znana strona dedykowana dla dzieci, by lepiej mogły poznać zasady bezpieczeństwa
    w sieci.

    1. https://www.youtube.com/watch?v=I6i4qTz7Us8

    jest to webinar  ( rodzaj seminarium prowadzony za pośrednictwem Internetu w celach szkoleniowych i informacyjnych ) z udziałem Anny Borkowskiej i Tomasza Rożka dotyczący kampanii „Nie zagub dziecka w sieci” – dedykowane dla rodziców.

  • Ogłoszenie

    REKRUTACJA

     

    LISTA DZIECI  PRZYJĘTYCH DO  ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

       NA ROK SZKOLNY 2020/2021

     

     

    W załączniku znajduje się Lista dzieci  przyjętych do  oddziałów przedszkolnych

    LISTA_KANDYDATOW_PRZYJETYCH_DO_ODDZIALOW_PRZEDSZKOLNYCH_2020-2021.docx

     

     

  • Ogłoszenie

    REKRUTACJA


    LISTA DZIECI  PRZYJĘTYCH DO KLASY PIERWSZEJ   NA ROK SZKOLNY 2020/2021


    W załączniku znajduje się Lista dzieci  przyjętych do klasy I

    LISTA_KANDYDATOW_PRZYJETYCH_DO_KLASY_PIERWSZEJ_2020-2021.docx


  • Ogłoszenia

    Egzamin ósmklasisty 16-19 czerwca 2020

    Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2020 roku  Na podstawie: 9a ust. 2 pkt...   Czytaj więcej

     

      Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2020 roku

     Na podstawie:

    • 9a ust. 2 pkt 10 lit. a tiret pierwsze ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r. poz. 1481, z późn. zm.)
    • rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty (Dz.U. z 2017 r. poz. 1512, z późn. zm.)
    • rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego (Dz.U. z 2016 r. poz. 2223, z późn. zm.)
    • 11i ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 493, z późn. zm.), w uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania, ustalam harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2020 r.

                                                                                                       

    Harmonogram egzaminu ósmoklasisty

    W szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym

    W terminie głównym:

    1.      język polski –16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00

    2.      matematyka –17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00

    3.      język obcy nowożytny –18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

    W terminie dodatkowym:

    1.      język polski –7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00

    2.      matematyka –8 lipca 2020 r. (środa) – godz. 9:00

    3.      język obcy nowożytny –9 lipca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

     

    W szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze jesiennym

    W terminie głównym:

    Egzamin odbył się w styczniu 2020 r.

    W terminie dodatkowym:

    1.      język polski –16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00

    2.      matematyka –17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00

    3.      język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

     

    W przypadku egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w czerwcu i lipcu:

    Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty  - do 31 lipca 2020 r.

    Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń - do 31 lipca 2020 r.

    Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym - do 31 lipca 2020 r.

     

  • Ogłoszenie

    Ograniczenie funkcjonowania szkoły

    do 24 maja br.

     

    Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

     

  • Ogłoszenie

    REKRUTACJA

    LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY PIERWSZEJ

    ROK SZKOLNY 2020/2021

     

    W załączniku znajduje się Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej.

    Lista_zakwalifikowanych_kandydatow_do_klasy_pierwszej_na_rok_szkolny_2020-2021.docx

     

    W  dniach  24.04.2020 r. do 28.04.2020r. prosimy Rodziców dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej o potwierdzenie woli zapisu dziecka do klasy pierwszej w formie pisemnego oświadczenia podpisanego przez obojga rodziców (w formie elektronicznej scan lub zdjęcie oświadczenia).

              Podpisane oświadczenia w formie skanu lub zdjęcia prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres email: sekretariat.spkarniow@op.pl ( ważna data otrzymania wiadomości meilowej).

    Pobrane ze strony szkoły druki - oświadczenia woli przyjęcia do klasy pierwszej będzie można również zostawić w skrzynce na listy znajdującej się przy wejściu do szkoły. W temacie wiadomości proszę podać „Oświadczenie woli - klasa pierwsza” do SP w Karniowie.

     

     

     Po terminie oświadczenia nie będą przyjmowane, brak złożonego w terminie oświadczenia wiąże się ze skreśleniem dziecka z listy.                  

    Załączniki:

    Oswiadczenie_potwierdzenia_woli_przyjecia_dziecka_do_klasy_pierwszej.docx

    Rodo_Klauzula___zgoda_dla_obecnych_deklarowanych_dzieci.docx

     

  • Ogłoszenie

    Ogłoszenie - Rekrutacja

    Potwierdzenie woli przyjęcia do klasy pierwszej

     

    W  dniach  24.04.2020 r. do 28.04.2020 r. prosimy Rodziców dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej o potwierdzenie woli zapisu dziecka do klasy pierwszej w formie pisemnego oświadczenia podpisanego przez obojga rodziców( w formie elektronicznej scan lub zdjęcie oświadczenia).

     Podpisane oświadczenia w formie skanu lub zdjęcia prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres email: sekretariat.spkarniow@op.pl ( ważna data otrzymania wiadomości meilowej).

    Pobrane ze strony szkoły druki - oświadczenia woli przyjęcia do klasy pierwszej będzie można również zostawić w skrzynce na listy znajdującej się przy wejściu do szkoły. W temacie wiadomości proszę podać „Oświadczenie woli – klasa pierwsza” do SP w Karniowie.

     

     Po terminie oświadczenia nie będą przyjmowane, brak złożonego w terminie oświadczenia wiąże się ze skreśleniem dziecka z listy.

     

     

     

  • Ogłoszenie

     

    REKRUTACJA

     

    LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2020/2021

     

    W załączniku znajduje się Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego.

     

    Listy_kandydatow_zakwalifikowanych_i_niezakwalifikowanych_do_oddzialow.docx

     

    W  dniach  20.04.2020 r. do 27.04.2020 r. prosimy Rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych o potwierdzenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego w formie pisemnego oświadczenia podpisanego przez obojga rodziców( w formie elektronicznej scan lub zdjęcie oświadczenia , )

              Podpisane oświadczenia w formie skanu lub zdjęcia prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres email: sekretariat.spkarniow@op.pl ( ważna data otrzymania wiadomości meilowej).

    Pobrane ze strony szkoły druki - oświadczenia woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego będzie można również zostawić w skrzynce na listy znajdującej się przy wejściu do szkoły. W temacie wiadomości proszę podać „Oświadczenie woli - oddział przedszkolny” do SP w Karniowie.

     

     

     Po terminie oświadczenia nie będą przyjmowane, brak złożonego w terminie oświadczenia wiąże się ze skreśleniem dziecka z listy.                  

    Załączniki:

    Oswiadczenie_woli_4_5_latki___20.04(1).docx

    Oswiadczenie_woli_6_latki(1).docx

    Rodo_Klauzula___zgoda_dla_obecnych_deklarowanych_dzieci.docx

     

     

     

     

               

  • Aktualności

    Aktualności

                          PORADY PEDAGOGA

                      Jak motywować dziecko do nauki w domu?

    1. Uwierz w możliwości swojego dziecka. Jeżeli Ty będziesz w nie wierzył, ono też
      w siebie uwierzy. Poczucie własnej wartości to najlepszy motywator do podjęcia wysiłku
      i trudu, jakimi jest nauka. Nagradzaj za podjęty wysiłek, a nie tylko za efekty.
      Pamiętaj tylko, że nagroda, to nie tylko rzecz materialna, to również słowa. Pokaż dziecku, jak bardzo doceniasz jego starania.
    2. Przekazuj pozytywną informacje zwrotną: Świetnie sobie poradziłeś z tym zadaniem.
      Jestem z Ciebie dumna, że się nie poddałeś. Jesteś naprawdę sprytny.
      Brawo! Bardzo ładnie to napisałeś. Pochwal się koniecznie tacie. Wiedziałam, że dasz radę. Dałeś radę. Praca z Tobą to prawdziwa przyjemność. Piękny obrazek. Widzę, ile trudu w niego włożyłeś. Każde z tych zdań i wiele innych sprawi, że dziecko poczuje dumę i satysfakcję. Będzie widział realną korzyść z wykonania konkretnego zadania. Dziecko zawsze będzie szukało uznania i aprobaty u dorosłych, szczególnie u tych najbliższych, czyli swoich rodziców.
    3. Nie doprowadzaj do zmęczenia, przeciążenia i zniechęcenia dziecka.
    4. Stwarzaj przyjazną, życzliwą atmosferę w domu. Teraz dla nas dorosłych czas na lekcje
      z cierpliwości.
    5. Bardzo ważne jest uporządkowanie dnia, zachowanie rytmu, higieny pracy.
       

    Dlatego ważne jest pamiętać o tym, że:

    1. Czym większy bałagan wokół dziecka tym więcej nerwów.
      Jeżeli miejsce nauki przywalone jest stertą papierów, zabawek, i innych tzw. niezbędnych rzeczy, tym większy bałagan w głowie  niechęć do wykonywania pracy. Dziecko ma posprzątać biurko, przestrzeń wokół siebie, zrobić porządek na pulpicie i komputerze.
    2. Siadając do pracy dziecko ma przygotować wszystko, co będzie mu niezbędne.
      Kiedy wszystko jest pod ręką utrzymać większą koncentrację na zadaniu.
      Szukanie jakiejś bzdury może całkowicie  wytrącić z transu pracy.
    3. Na każdy dzień dobrze jeśli dziecko przygotuje krótką listę tego co ma wykonać. Kiedy zadanie zostanie wykonane – skreśla je. Młodsze dzieci będą potrzebowały naszej pomocy. Należy dążyć do tego, żeby wszystko w ciągu dnia zostało przekreślone. To bardzo motywuje (albo demotywuje jeśli lista zadań będzie  zbyt długa).  Ważne żeby pokazać dziecku jaką drogę ma za sobą i ile jeszcze ma do zrobienia.
    4. Nie wyręczajmy naszych dzieci! Ale miejmy świadomość, że mają prawo wielu rzeczy nie wiedzieć.
    5. Nie porównujmy! Każde dziecko ma swoje tempo, swoje zainteresowania, swoje możliwości. Każde natomiast potrzebuje mądrego wsparcia dorosłych.

     

     

     

strona: