|
Sztuka na kółkach - ogłoszenieW dniu 23 września 2015 r. w Kościele Parafialnym w Czulicach odbyły się warsztaty
muzealne „Sztuka na kółkach” w których uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.
OPIS ZAJĘĆ SZTUKA NA KÓŁKACH

Sztuka na kółkach to objazdowy projekt edukacyjny, polegający na organizowaniu w przestrzeni zabytków położonych w różnych miejscowościach - głównie wsiach, interaktywnych warsztatów dotyczących sztuk plastycznych, architektury, ochrony i promowania dziedzictwa kulturowego. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży szkolnej, mieszkańców, a także nauczycieli i animatorów kultury, którzy mogą się dowiedzieć w jaki sposób wykorzystywać lokalne zabytki w prowadzonych przez siebie zajęciach. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki od 2009 roku. Sztuka na kółkach odwiedziła już ponad 130 miejscowości w kraju oraz poza granicą, z warsztatów skorzystało ponad 12 000 uczestników. W 2011 roku Narodowe Centrum Kultury uznało Sztukę na kółkach za jeden z najlepszych projektów z edukacji kulturalnej.
Papierowym przedłużeniem oraz podsumowaniem projektu jest książka dla dzieci pt. „Mysz Bogumił i tajemnice kościoła”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM w 2012 roku. Realizatorki projektu są także autorkami „Kroniki zabytkomaniaka” wydanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w 2013 roku.
W tym roku warsztaty odbędą się w 25 miejscowościach dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jesienią 2015 roku są planowane specjalne warsztaty dla nauczycieli w Krakowie oraz Kielcach praktycznie pokazujące jak wykorzystywać lokalne zabytki i dzieła sztuki w nauczaniu szkolnym.
Patronat instytucjonalny nad projektem sprawują: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Małopolski Instytut Kultury, a medialny „Spotkania z Zabytkami” oraz portal Deon.pl.
Galeria zdjęć Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2015 r. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w mszy świętej w Kościele p/w św. Mikołaja w Czulicach, a potem wszyscy udali się do szkoły.
Na początku odśpiewano hymn państwowy, a następnie głos zabrała pani dyrektor Aneta Zięcik, która przedstawiła kadrę pedagogiczną, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny i życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy przytaczając słowa Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka „Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał, nie żeby go wszystko obchodziło, ale naprawdę zajmowało”.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Galeria zdjęć Kalendarz Roku Szkolnego 2015/2016
1 września (wtorek) 2015 r. |
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych |
23 - 31 grudnia 2015 r. |
Zimowa przerwa świąteczna |
18 - 31 stycznia 2016 r. |
Ferie zimowe |
24 - 29 marca 2016 r. |
Wiosenna przerwa świąteczna |
24 czerwca 2016 r. |
Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych |
25 czerwca - 31 sierpnia 2016 r. |
Ferie letnie |
Symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowej szkoły w KarniowieW pięknej, upalnej aurze, w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 31 sierpnia 2015 roku, dokonano poświecenia terenu budowy oraz symbolicznego pierwszego wbicia łopaty. Tym samym rozpoczęła się tak dawno wyczekiwana przez mieszkańców okolicznych wsi budowa nowej szkoły.
Na placu budowy zgromadzili się i symbolicznego wbicia łopaty dokonali wspólnie zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, na czele z wójtem panem Markiem Jamborskim, przedstawiciele samorządu terytorialnego Gminy Kocmyrzów – Luborzyca: radni i sołtysi. Przedstawiciele wykonawcy inwestycji: pan Janusz Szkatuła – prezes przedsiębiorstwa Budopol, kierownik budowy pan Marcin Rączka. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Karniowie pani Aneta Ziecik, wraz z Gronem Pedagogicznym i obsługą szkoły. Przedstawiciele Rady Rodziców pani Agnieszka Maderak, pani Renata Nowak, pan Jan Pryk, rodzice i mieszkańcy okolicznych wsi i dzieci, które już w niedługim czasie przestąpią progi nowej szkoły.
Poświecenia placu budowy dokonał zastępujący proboszcza parafii św. Mikołaja w Czulicach, ks. Adam Parszywka SDB.
Całość uroczystości uświetniła pani Weronika Zemełka, recytując napisane przez siebie wiersze.
Według zapewnień wójta, pana Marka Jamborskiego, do grudnia br. budowa szkoły powinna zakończyć się na etapie stanu „surowego”, zadaszonego. Dalszy postęp prac zależeć będzie od finansów Gminy.
Galeria zdjęć Dni Gminy27 czerwca uczniowie klas 0, I, III pod opieką pani Doroty Czekaj i Doroty Samborek reprezentowali naszą szkołę na kolejnych już obchodach Dni Gminy.
Tegorocznym motywem przewodnim była muzyka country. Stąd też nasi uczniowie zaprezentowali się w tańcu „Swing w uliczce”, do popularnej melodii country „Suzana”. We wspaniałym solowym występie zaprezentował się uczeń klasy drugiej Paweł Małysa, który zaśpiewał piosenkę „Uwielbiam dżem”. Dziewczynki z klasy trzeciej: Madzia Cieślik, Kasia Miechowicz oraz Ola Rozpondek wykonały piosenkę „Pluszowy miś”.
Nasi artyści mimo tremy pięknie się zaprezentowali, a za występ otrzymali gorące brawa. Po występach mogli skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Zakończenie roku szkolnego26 czerwca w Szkole Podstawowej Karniowie zabrzmiał ostatni w roku szkolnym 2014/2015 dzwonek. Zebranych w sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli, rodziców powitała pani dyrektor Aneta Zięcik. Następnie uczniowie klasy szóstej montażem słowno-muzycznym podziękowali pedagogom i rodzicom za trud nauki i wychowania.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród uczniom, którzy wyróżnili się wysokimi wynikami w nauce, a także osiągnięciami sportowymi. Rozdano wiele książek i innych przedmiotów ufundowanych przez Radę Rodziców.
Pani dyrektor serdecznie pożegnała szóstoklasistów opuszczających mury szkoły. Z całego serca życzyła im wielu sukcesów edukacyjnych i sporo powodów do zadowolenia. Nauczycielom i Rodzicom pięknie podziękowała za trudy nauczania i wychowania. Całej społeczności szkolnej życzyła wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Na zakończenie wszyscy udali się do klas, aby pożegnać się ze swoim wychowawcami.
Galeria zdjęć DEKALOG BEZPIECZNYCH WAKACJI DROGI UCZNIU, UCZENNICO!!!
Zbliżają się wakacje. To czas odpoczynku, zabawy, dobry moment aby realizować swoje
zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje czasu.
Jeśli wyjeżdżasz – to wspaniale możesz poznać wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki
i kolegów. Nie wyjeżdżasz z domu? - To też dobrze. Twoje otoczenie i Twój dom też
są ciekawe. Będziesz miał co robić. W naszym regionie jest wiele atrakcji,
które pozwolą ci ciekawie spędzić wolny czas.
Aby jednak cało i zdrowo powrócić z głową pełna pomysłów na nowy rok szkolny
przypominamy kilka podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.
DEKALOG BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS WAKACJI:
Bezpieczeństwo na drodze:
- Podczas przejścia przez jezdnię korzystajmy z przejść dla pieszych, rozejrzyjmy się czy nic nie jedzie, skoncentrujmy uwagę na jadących samochodach a nie np. na rozmowie tel. czy pisaniu sms-ów
- Należy zadbać o to byśmy byli widoczni na ulicy jako piesi, jak i na rowerze – elementy odblaskowe w nocy mogą uratować ci życie
- Jezdnia nie jest miejscem na zabawę i należy na niej zachować szczególną ostrożność
Bezpieczeństwo nad wodą:
- Kąpiemy się tylko w miejscach wyznaczonych do tego
- Nie należy skakać do wody w miejscach gdzie nie zna się dna
- Należy słuchać poleceń ratownika
- Będąc pod wpływem alkoholu czy środków psychoaktywnych nie można wchodzić do wody, gdyż nie jesteśmy wstanie racjonalnie ocenić sytuacji i naszych umiejętności
Bezpieczeństwo w górach i lasach:
- Wybierając się na szlak korzystajmy z pomocy doświadczonego przewodnika
- Zawsze należy trzymać się wyznaczonego szlaku i nie zbaczać z niego pod żadnym pozorem
- Na wędrówkę nie należy się wybierać podczas niesprzyjającej pogody, zwłaszcza podczas burzy
Bezpieczeństwo podczas zabawy na świeżym powietrzu:
- Zabawa powinna się odbywać w miejscu bezpiecznym
- Wychodząc z domu należy poinformować rodzica gdzie będziemy
- Należy przestrzegać wyznaczonych godzin powrotu
- Nie należy słuchać osób nieznajomych, nigdzie z nimi nie chodzić, nie przyjmować prezentów
- Ognisko rozpalamy tylko w miejscu do tego wyznaczonym
- pamiętaj o numerach alarmowych służb ratowniczych
- 997 – policja,
- 998 – straż pożarna,
- 999 – pogotowie ratunkowe,
- z telefonu komórkowego 112
- 601 100 300 - GOPR.
Pamiętaj!
Zawsze jeśli jesteś świadkiem wypadku, jak najszybciej poinformuj o tym osobę dorosłą. Powinieneś spokojnie i jak najdokładniej opisać to co i gdzie się wydarzyło. Powinieneś wiedzieć również, że ofiara wypadku może być w szoku i wypowiadane przez nią słowa czy polecenia mogą nie mieć sensu
- Dorosłość i dojrzałość to nic innego jak odpowiedzialność już nie tylko za siebie ale także za innych..
- Dobrych rad należy słuchać bo nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać..
- Uczenie się na cudzych błędach nie przynosi wstydu a zaoszczędzić może niejednego, niepotrzebnego wstydu.
Sylwia Jabłońska Bezpieczne wakacje 12 czerwca 2015 r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli film edukacyjny oraz prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Wspólnie zastanawialiśmy się jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą, w górach, na drodze, podczas spotkań z nieznajomymi, w domu, podczas zabaw na świeżym powietrzu: boisku, łące, placu zabaw.
Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, słonecznych i wspaniałych wakacji!
Barbara Olszak  12.06.2015 Uczniowie Szkoły Podstawowej w Karniowie mieli zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w XXVI Gminnych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych pod hasłem "Żyjmy w pokoju we wspólnej Europie", które odbyły się 12 czerwca 2015r w Szkole Podstawowej w Luborzycy.
W Igrzyskach wzięło udział 8 szkół z Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Uczniowie rywalizowali między sobą w 7 konkurencjach, w któych mogli zmierzyć swoja siłę, szybkość, zwinność, wytrzymałość jak i współpracę zespołową. Naszą szkołę reprezentowali:
Nikola Jarosz kl.VI: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską, przeciaganie liny
Dominika Wiśniowska kl.V: rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny
Patrycja Migdał kl.VI: 400m, przeciąganie liny
Weronika Cerek kl.VI: ringo, przeciąganie liny
Mateusz Klamra kl.VI: rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny, ringo
Szymon Miechowicz kl.VI: przeciaganie liny
Paweł Motyka kl.VI: skok w dal, bieg na 600m, przeciaganie liny, rzut piłkalekarską
Gabriel Gieras kl.VI: 60m,
Bartosz Szydłowski kl.VI: przeciąganie liny.
Po zacietej i wyrównanej walce zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Mateusz Klamra I miejsce rzut lotką do celu
Nikola Jarosz II miejsce w biegu na 60m
Nikola Jarosz, Dominika Wiśniowska,Weronika Cerek,Patrycja Migdał III miejsce w przeciąganiu liny
Dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez pozostałych zawodników i "małym punktom"otrzymywanym za każde zdobyte miejsce Szkoła Podstawowa w Karniowie zdobyła w klasyfikacjii generalnej III miejsce w Gminie wśród Szkół Podstawowych.
Serdeczne gratulacje i podziękowania dla zawodników.
mgr Sylwia Jabłońska
Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Karniowie7 czerwca 2015 r. na boisku sportowym w Czulicach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Karniowie przy wsparciu Rady Rodziców. Była to uroczystość łącząca potrójne święto: Mamy, Taty i Dzieci.
Licznie zgromadzonych w mocnych promieniach czerwcowego słońca gości powitała dyrektor szkoły pani Aneta Zięcik.
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne. Uczniowie wygłaszali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, dziękując swym Rodzicom za wielkie serce i miłość. Potem mamy i tatusiowie otrzymali upominki wykonane samodzielnie przez pociechy. Za swoje popisy dzieci zostały nagrodzone burzą braw.
Następnie przyszedł czas na zawody sportowe. Jak co roku najwięcej radości sprawiły takie konkurencje jak skoki w workach oraz przeciąganie liny. W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła rodzina Cerków, drugie Reszków, a trzecie Marców. Niecodziennym wydarzeniem w tym dniu był mecz rodzice kontra uczniowie.
Oprócz występów i pokazów na uczestników imprezy, a szczególnie dzieci czekały dodatkowe atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, kucyk, malowanie twarzy. Dzięki uprzejmości strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czulic można było zwiedzić wóz strażacki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz stoisko z przepięknymi wyrobami artystycznymi wykonanymi przez uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej w Karniowie.
Organizatorzy pikniku zadbali również o stronę kulinarną imprezy. Goście mogli skosztować grillowanych kiełbasek oraz ciasteczek z wróżbą, pierogów i gołąbków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czulicach.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Karnowie składają serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym mogliśmy miło spędzić czas, m.in. Agacie i Mariuszowi Bacza Lewiatan - Biórków Wielki, firmie IN SPE Sp.z o.o. w Sulechowie, Panu Pawłowi Gruchale właścicielowi firmy GRU-BUD, piekarni Ekler s.c. w Baranówce, Bankowi Spółdzielczemu w Kocmyrzowie, Księdzu Proboszczowi Parafii św. Mikołaja w Czulicach Andrzejowi Wiktorowi, Panu Marcinowi Rynczakowi właścicielowi firmy „MAIK”- Karniów, Pani Annie Gola właścicielce firmy FLOWERS and DECO STUDIO DEKORACJI – Karniów, Panu Pawłowi Maroszkowi właścicielowi firmy „MARBUD” – Karniów, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Czulicach, firmie Kaufland, Panu Krzysztofowi Krupińskiemu, Panu Krzysztofowi Musiałowi – Firma Handlowa KAW-2, Państwu Krupińskim – Kwalifikowana Szkółka Drzew Owocowych, krzewów ozdobnych i róż.
Galeria zdjęć Papierosom powiedz "NIE" !!!Lekcja otwarta w klasie VI – godzina wychowawcza
29 maja w Szkole Podstawowej w Karniowie obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU, który przypada dokładnie 31 maja.
W ramach programu profilaktycznego ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE została przygotowana lekcja w kl. VI, na której przedstawiono prezentację multimedialną i krótkie przedstawienie pt. „Nigdy nie pal”. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy IV oraz V z wychowawczyniami.
Inscenizacja oraz informacje zawarte w prezentacji miały uświadomić uczniom jakie niebezpieczne konsekwencje wiążą się z paleniem papierosów, a także przekazać wiadomości o zachowaniach asertywnych. Uczniowie poznali sposoby odmowy w sytuacji nacisku grupowego.
Galera zdjęć 14.05.2015 W ramach zajeć sportowo - rekreacyjnych, 14 maja 2015r. został rozegrany Szkolny Turniej Piłki Siatkowej.
Do turnieju zgłosiły sie trzy drużyny: "Mali Giganci"(Anna Marzec, Dominika Wiśniowska, Bartłomiej Panek, Dawid Nowak, Mateusz Lubaszek,Jakub Maderak) "Super Szóstka" (Nikola Jarosz, Katarzyna Słowieńska, Patrycja Nowak, Kamila Sobczyk, Amelia Korbut, Wojciech Paluch) oraz"Nieobliczalni" w składzie : Nikola Marzec, Patrycja Migdał, Weronika Cerek, Zuzanna Korbut, Mateusz Klamra, Tomasz Stryjski.
Drużyny rozegrały mecze każdy z każdym. Wysoki poziom umiejetności technicznych, zaciętość w walce, umiejetność współpracy w drużynie sowodowały, że każda z drużyn wygrała po jednym meczu. Tym samym zdecydowano, że wszystkie trzy zespoły zasługują na miano zwycięzców.
Serdecznie gratuluję i zapraszam już niebawem do udziału w konkursie teoretycznym dotyczącym historii sportu, budowy człowieka oraz przepisów sportowych.
nauczyciel w-f
mgr Sylwia Jabłońska Konkurs z języka angielskiego "Words, words, words..."W maju w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego zatytułowany „Words, words, words…”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas od II do VI.
Każda klasa miała zadany temat, na który należało wykonać projekt w języku angielskim. Uczniowie klasy drugiej przypominali w swoich pracach nazwy kolorów, natomiast trzecioklasiści wypisywali wyrażenia opisujące pogodę. Starsi uczniowie utrwalali słownictwo związane z podawaniem godzin (klasa IV), produktami spożywczymi (klasa V) i czasownikami nieregularnymi (klasa VI).
Najciekawsze projekty przygotowali:
Agata Paluch (klasa II),
Martyna Rzepecka (klasa III),
Wojciech Paluch (klasa IV),
Dominika Wiśniowska (klasa V),
Patrycja Migdał (klasa VI).
Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Galeria zdjęć Majowe święto5 maja odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 224 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V i VI aktywnie wzięli udział w uroczystości przedstawiając historię flagi oraz zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych, w których uczniowie z poszczególnych klas śpiewali piosenki. Akademię przygotowała pani Barbara Słowik, zaś oprawę plastyczną pani Dorota Czekaj.
Galeria zdjęć Konkurs plastyczny na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.14.04.2015 W marcu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny na "Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać dowolną techniką i z dowolnych materiałów prace, które kojarzą sie z Wielkanocą. Wpłynęło 17 prac, z których jury wybrało 9 najbardziej wyróżniających się.
Nagrody przyznano w trzech kategoriach:
Klasy 0-I
I miejsce Julia Maroszek kl.I
II miejsce Mateusz Kwedeczenko kl.0
III miejsce Aleksandra Maroszek kl.0
Klasy II-III
I miejsce Krystian Rokita kl.III
II miejsce Bartłomiej Zając kl.III
III miejsce Karolina Brandos kl.II
Klasy IV-VI
I miejsce Patrycja Migdał kl.VI
II miejsce Kamil Osieka kl.V
III miejsce Patrycja Nowak kl.IV
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Opiekun SU
mgr Sylwia Jabłońska
Galeria zdjęć Pola NadzieiW tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wezmą udział w akcji charytatywnej zbierania funduszy na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
Jesienią zasadziliśmy cebulki żonkili- symbol akcji " Pola Nadziei". Teraz, w kwietniu kwiaty zakwitły tworząc kwiatowe serce. W maju zorganizowana zostanie kwesta na rzecz hospicjum. Uczniowie będą zbierali datki od mieszkańców parafii Czulice za zgodą i wsparciem proboszcza ks. Andrzeja Wiktora.
Liczymy, że zebrane w ten sposób środki pozwolą na godne życie osobom nieuleczalnie chorym. Święto Ziemi 22 kwietnia 2015 roku uczniowie klas II-VI uczcili Święto Ziemi sadząc rośliny wokół szkoły. Akcja została zorganizowana przy współudziale sponsora -firmy Leroy Merlin. Jego przedstawicielki pod przewodnictwem pani Doroty Gruszczak przywiozły sadzonki kwiatów, krzewy i drzewka, które nasi uczniowie zasadzili, zdobiąc i upiększając w ten sposób nasze najbliższe otoczenie. Na koniec każde z dzieci dostało pamiątkowy dyplom oraz słodycze w podziękowaniu za zaangażowanie w pracę.
W piątek uczniowie klas starszych uporządkowali teren wokół szkoły, wyplewili chwasty i podlali posadzone wcześniej rośliny. Koordynatorem akcji była pani Barbara Chuchmacz.
Galeria zdjęć Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny 13 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Karniowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Do pisania najeżonego ortograficznymi pułapkami dyktanda przystąpiło szesnaścioro najlepszych uczniów (zwycięzców etapu I) z ośmiu szkół podstawowych Gminy Kocmyrzów‑Luborzyca.
Anonimowe prace poprawiała komisja powołana przez organizatorów.
Mistrzem ortografii została Ilona Kaczmarczyk – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Luborzycy. Drugie miejsce zajął Michał Wąs – uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej w Prusach, a trzecie Nikola Jarosz – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Karniowie. Wyróżnienie za osiągnięcie wysokiego wyniku w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym otrzymały: Julia Gałązka z Kocmyrzowa, Martyna Kaczmarczyk z Luborzycy, Wiktoria Kleszcz z Goszyc oraz Aleksandra Szczałba z Pietrzejowic.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 23 kwietnia 2015 r. Tego dnia uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie mieli także okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Pinokio” przygotowane przez uczniów klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Karniowie pod kierunkiem pani Barbary Olszak.
Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Karniowie - Aneta Zięcik wręczyła laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody, jednocześnie składając im oraz ich opiekunom naukowym serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.
Galeria zdjęć Spotkanie z pisarzemW piątek 17 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, autorek książek dla dzieci, panem Karolem Kozłowskim. Pan Kozłowski opowiadał uczniom o swoim bardzo interesującym życiu, zainteresowaniach, a przede wszystkim o swojej twórczości skierowanej do dzieci.
Pan Karol jest autorem wielu pozycji m.in. „Zwierzątkowo”, „Maluchem przez Polskę”, „Czarodziejskie zwierciadełko”, „Sen Burka”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się seria o znanych zwierzętach: „Dżok” i „Znajdek”. Szczególnie ciekawa jest opowieść o Znajdku – kocie, który od wielu lat mieszka u pana Kozłowskiego, przyniesiony przez syna autora ze schroniska. Pisarz z dumą prezentował książki „Nutki dla malutkich”, są to piosenki do których również napisał muzykę. Z dużym talentem aktorskim recytował humorystyczne wierszyki, wcielając się w bohaterów swoich utworów.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pana Karola, mieli również możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy. Po spotkaniu autor z przyjemnością podpisywał swoje książki.
Galeria zdjęć XII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W GOSZYCACH
W Gminny Turnieju Tenisa Stołowego w Goszycach, naszą szkołę reprezentował ośmioosobowy zespół zawodników w skłądzie: Anna Marzec, Dominika Wisniowska, Nikola Jarosz, Katarzyna Słowieńska, Jakub Maderak, Dawid Nowak, Bartomiej Panek, Szymon Miechowicz. Towarzyszyły im również wierne kibicki Nikola Marzec i Weronika Cerek. Uczniowie dzielnie walczyli pod opieką pani Sylwii Jabłońskiej.
Po rozegraniu meczy w poszczególnych grupach zawodnicy rozegrali mecze finałowe w 4 kategoriach: dziewczeta kl.VI, dziewczęta kl.V, chłopcy klVI., chłopcy kl.V.
Po zaciętej walce nasi reprezentanci uzyskali nastepujące wyniki:
I miejsce Nikola Jarosz w kategorii dziewczat kl.VI
I miejsce Dominika Wiśniowska w kategorii dziewczat kl.V
III miejsce Dawid Nowak w kategorii chłopców kl.V
III miejsce Szymon Miechowicz w kategorii chłopców kl.VI
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziekujemy organizatorom za miłe przyjęcie i atmosferę, a rodzicom za transport dzieci na miejsce zawodów.
Galeria zdjęć
|
|
|