|
Wizyta Ratowników MedycznychW dniu 24 października gościliśmy w naszej szkole ratowników medycznych z Emergensy24. Ratownicy pokazali na czym polega pierwsza pomoc, jak wygląda resuscytacja i pozycja boczna ustalona. Uczniowie mogli poćwiczyć na fantomach omówione zagadnienia. Największą atrakcja była możliwość zwiedzenia karetki pogotowia. Spotkanie z ratownikami było bardzo pouczające. Na pewno w razie konieczności nasi uczniowie będa mieli taką wiedzę, żeby udzielić pomocy osobie, która tej pomocy potrzebuje.
Galeria zdjęć
OGŁOSZENIESerdecznie zapraszamy na spotkanie
z psychologiem w dniu 06.11.2019 – środa
o godzinie 15.00.
Tematem spotkania będzie :
Specyfika rozwoju emocjonalnego, poznawczego, społecznego u dziecka. Rola i zadania rodzica”
Konkurs wiedzy o ruchu drogowymW dniu 22 października uczniowie zmagali się z testem dotyczącym wiedzy o ruchu drogowym. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań dotyczących poruszania się po drogach, znajomości znaków drogowych oraz innych istotnych elementów niezbędnych do poruszania się poprawnie po jezdni. Mistrzyniami wiedzy o ruchu drogowym zostały : Justyna Maderak oraz Julia Wesołowska.
Zwyciężczynią gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko na szosie!
Galeria zdjęć
Pan STOPWe wrześniu uczniowie klasy 4 rozmawiali o znakach drogowych, o zasadach poruszania sie po drodze, o budowie roweru oraz wykonywali Pana STOP-a. Wszystkie prace były bardzo oryginalne i pomyslowe. Prezentujemy prace prace uczniów i zachęcamy do dzielenia się kolejnymi świetnymi pomysłami techniczno-plastycznymi.
Galeria zdjęć
Wycieczka do Kina Kijów i parku H. Jordana klas IV-VW dniu 21.10.2019r. uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Kina Kijów na seans filmu "O Yeti!". Projekcja odbyła się w sali kameralnej - Vip. Niektórzy uczniowie nawet się wzruszyli...Piękna jesienna pogoda pozwoliła nam na spacer po Krakowskich Błoniach, zobaczyi w oddali Kopiec Piłsudkiego, stadion Cracovii oraz stadion Wisły. Podczs spaceru po Parku H.Jordana uczniowie obejrzeli popiersia sławnych Polaków oraz mieli możliwość zabawy na nowoczesnym placu zabaw.
Galeria zdjęć
Odblaskowy Rajd RowerowyW dniu 17 października odbył się VII Odblaskowy Rajd Rowerowy. W rajdzie udział wzięli uczniowie klasy piątej pod opieką p.S.Jabłońskiej oraz p.A.Nowaka. Podczas wycieczki każdy rowerzysta mógł sprawdzić swoją kondycję oraz doskonalić umiejętność bezpiecznej jazdy w grupie. Wszyscy uczestnicy rajdu byli ubrani w kaski, a także odblaskowe kamizelki, dzięki którym byli doskonale widoczni na drodze. Podczas tego rajdu pogoda nam sprzyjała, a sama podróż minęła w przyjemnej atmosferze. Łagodne podjazdy, proste odcinki oraz dynamiczne zjazdy z niewielkich wzniesień były przyjemnym urozmaiceniem wspólnej wyprawy. Trasa rajdu prowadziła przez Karniów – Czulice – Wronin – Wąsów – Czernichów – Czulice – Karniów, a łączny dystans pokonany przez rowerzystów wyniósł 12 kilometrów. VII Rekreacyjny Rajd Rowerowy po raz kolejny okazał się świetnym pomysłem i bardzo przypadł do gustu wszystkim uczestnikom. Klasa pięta wykazałą się bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym co się chwali ze względu na niespełna 10 letnich rowerzystów.
Do zobaczenia na następnym rajdzie!
Galeria zdjęć
"Odblaskowy breloczek"Na konkurs "Odblaskowy breloczek" wpłynęłyprace wykonane różnymi technikami. Jedne breloczki były przestrzenne, inne uszyte, jeszcze inne zrobione z wykorzystaniem koralików i kleju na goąco czy też pluszowych kulek... Pomysłowość uczniów nie zna granic! Wszystkie prace zostały nagrodzone przez jury. Oto wyniki: I miejsce Patrycja Buchholz, II miejsce Justyna Dubielewicz, II miejsce Olaf Wójcik, wyróżnienia: Kamil Rozpądek, Kamila Rozpądek, Julia Miechowicz, Małgosia Gniewek, Wojciech Gniewek oraz Klaudia Rozpądek.
Wszstkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Galeria zdjęć
Uroczystość pasowania na pierwszaka.„Zaprzyjaźnić się z książkami. Dumą swojej szkoły być. Uczyć się, by świat poznawać – Ślubujemy dziś!”
Jak co roku, święto Komisji Edukacji Narodowej, to dzień w którym w wielu szkołach odbywają się uroczystości Pasowania na ucznia. Również w naszej Szkole ten dzień stał się okazją, aby w szeregi społeczności uczniowskiej przyjąć naszych najmłodszych - pierwszoklasistów.
Tę podniosłą i jakże ważną dla Uczniów i ich Rodziców uroczystość, rozpoczęła dyrektor szkoły pani Aneta Zięcik-Dziuba, witając wszystkich zgromadzonych w sali świetlicy gości, Grono Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów. W uroczystości uczestniczyli: radny wsi Karniów, Czulice – pan Krzysztof Krupiński, sołtys wsi Karniów – pani Helena Żuwała, sołtys wsi Czulice i jednocześnie przewodnicząca Rady Rodziców - pani Aneta Caba, członkowie Rady Rodziców – pani Anna Zając oraz pan Bartłomiej Gniewek, ks. Proboszcz Kazimierz Szarek.
Ciepłe słowa powitania, pani Dyrektor skierowała do pierwszoklasistów, życząc Im jak najlepszych ocen oraz samych dobrych chwil i przeżyć w szkole, które będą mogli wspominać przez całe życie.
Kolejnym punktem uroczystości był występ pierwszoklasistów, którzy uczestnicząc
w Wielkim Turnieju Wiedzy i Umiejętności, wykonywali zadania stawiane Im przez panią Dyrektor, starszych kolegów z klasy drugiej i trzeciej oraz wychowawcę. Każde poprawnie wykonane zadanie, nagradzane było gromkim okrzykiem „Owszem, owszem, tak, tak, tak”.
Pierwszoklasiści spisali się wspaniale, prezentując swoją wiedzę i umiejętności. Udowodnili, że zasłużyli na miano prawdziwego ucznia. Ostatnim, jakże podniosłym momentem, było głośne powtarzanie roty ślubowania w obecności wszystkich zgromadzonych oraz pasowanie złotym ołówkiem przez panią Dyrektor.
Zakończenie uroczystości to prezenty, prezenty i gratulacje. Tradycyjnie, uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców pierwszoklasistów.
Do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza
w Karniowie, zostali przyjęci:
Melissa Aleksandrowicz
Justyna Dubielewicz
Adam Klimas
Szymon Król
Amelia Makuch
Mateusz Maroszek
Julia Mroczek
Miłosz Rachwa
Michał Rokita
Kamil Rozpądek
Maciej Szczałba
Adam Wieczerzak.
Olaf Wójcik
Mateusz Zając
Galeria 1
„Żywa” lekcja historii w GoszycachW piątek, 4 października 2019 r., uczniowie klasy siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie wzięli udział w „żywej” lekcji historii pt.: „W okopach I wojny światowej, czyli jak Polacy walczyli
o Niepodległość”. Uczestnicy spotkania zwiedzili okolice dworu w Goszycach, gdzie Pan St. Kozik zapoznał zebranych z epizodami I wojny światowej bezpośrednio związanymi z terenem gminy Kocmyrzów-Luborzyca, m.in. historią patrolu zwiadowczego W. Beliny- Prażmowskiego, udziałem mieszkańców naszej gminy
w walkach i jej skutkami dla tych terenów. Ponadto uczniowie mieli możliwość zobaczyć linię okopów i umocnień na polu rekonstrukcji.
Druga część „żywej” lekcji historii odbyła się w Szkole Podstawowej
w Goszycach, a prowadzili ją rekonstruktorzy działający w projekcie „Odkrywcy Historii”. Zapoznali oni uczniów m.in. z kwestiami dotyczącymi sprawy polskiej
w okresie I wojny światowej, historią Polaków zmuszonych walczyć w armiach zaborczych, przyczynami, przebiegiem i skutkami bitwy o Kraków. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć umundurowanie i ekwipunek walczących w tej bitwie armii. Na koniec uczniowie zwiedzili wystawę, na której eksponowano materiały udostępnione przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Galeria zdjęć
INFORMACJAInformujemy, że istnieje jeszcze możliwość ubezpieczenia dziecka w formie elektronicznej na stronie AVIVA. Termin do 26.X.2019 r.
OGŁOSZENIEInformujemy, że 14.10.2019r (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze . W tym dniu odbędzie się uroczystość ślubowania kl. I
Wycieczka edukacyjno-rekreacyjna klas I-III do gospodarstwa agroturystycznego „Gościnna Dąbrowa”We wtorek, 1 października uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wraz
z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gościnna Dąbrowa”.
Piękna, malownicza okolica oraz słoneczna pogoda towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Po przyjeździe na miejsce uczniowie poznali proces powstawania chleba, brali również udział w jego przygotowaniu – samodzielnie wyrabiali ciasto oraz formowali bułeczki. Kolejną atrakcją było przygotowanie masła w maselnicy, które później ze smakiem zjedliśmy podczas śniadania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć narzędzia rolnicze, używane przez naszych dziadków, odwiedzili także zwierzęta w oborze. Jednak największym przeżyciem okazała się przejażdżka na łąkę wozem drabiniastym, a tam oglądanie pasącej się krowy. Dzieci dowiedziały się również o różnych rodzajach zbóż, tych sianych jesienią i tych sianych wiosną. W wolnym czasie dzieci miały okazją poszaleć na podwórku, zagrać w piłkę, pobiegać. Zakończeniem wyjazdu był przepyszny obiad: pachnące naleśniki z serem, dżemem
i bitą śmietaną.
Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli Gospodarstwa „Gościnna Dąbrowa” za poświęcony czas i ciepłe przyjęcie. Dla nas to była niezapomniana przygoda!
Galeria zdjęć
Ewakuacja próbnaW dniu 7 paździrnika 2019r. odbyła sie próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Ewakuacja próbna wypadła pomyślnie.
Galeria zdjęć
Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaW dniu 4 października w ramach obchodów IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w szkole odbył się konkurs matematyczny. W pierwszym jego etapie uczniowie klas IV-VIII sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności mnożenia i dzielenia na tle rówieśników. Po wyłonieniu finalistów konkursu (troje najlepszych uczniów z każdej klasy), miał miejsce drugi etap, który wyłonił laureatów IX edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. Laureatami zostali: Bartosz Cieślik (klasa III), Patrycja Klimas, Barbara Rozpądek, Patrycja Sańka (klasa IV), Agata Piwowarczyk (klasa V), Justyna Maderak, Julia Maroszek, Wiktoria Marzec (klasa VI), Karolina Brandos, Natalia Janicka (klasa VII), Krystian Rokita, Justyna Brandos (klasa VIII). Wszystkim uczestnikom konkursu, finalistom i laureatom serdecznie gratulujemy!
INFORMACJA BASENOWAW związku z brakiem zgód na wyjazd na basen, brakiem wpłat rodziców, zajęcia na basenie planowane są od 18.X.2019 r. tj. piątek.
Warunkiem wyjazdów będą zgody rodziców i wpłaty w terminie nieprzekraczalnym tj. do dnia 10.X.2019 r.
Jednocześnie informujemy, że zajęcia na basenie są nieobowiązkowe, płatne przez rodziców, a zgody i wpłaty są niezbędne do podpisania umowy z pływalnią, a także związane z liczbą instruktorów prowadzących zajęcia.
Cena wyjazdów basenowych może ulec zmianie, a wiąże się z liczbą chętnych osób.
Projekt programu profilaktyczno – wychowawczegoSPOTKANIE Z POLICJANTEMW dniu 26 września 2019r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy policji. Problematyka spotkania dotyczyła zasad poruszania się po drogach, bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach oraz postępowanie w przypadku zaczepiania dzieci przez osoby nieznajome.
Dziękujemy za cenne uwagi i zobrazowanie niebezpiecznych sytuacji oraz konsekwencji nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Galeria zdjęć
Konkurs biblioteczny
UWAGA! UWAGA!!! 
KONKURS BIBLIOTECZNY NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI
Zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w konkursie na najładniejszą zakładkę do książki.
REGULAMIN KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI
- ORGANIZATOR
- CELE KONKURSU
- Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.
- Kształtowanie poczucia estetyki.
- Doskonalenie sprawności manualnych.
- UCZESTNICY:
- WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:
- Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie jednostronnej zakładki do książki w dowolnej, płaskiej technice plastycznej (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.) Kształt pracy dowolny.
- Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora projektu, klasę.
- CZAS TRWANIA KONKURSU – 22.09.2019r. do 16.10.2019r.
Prace należy dostarczyć do biblioteki.
- KRYTERIA OCENY PRAC: Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę: pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność i estetykę.
Dla laureatów Konkursu Organizator przygotował nagrody.
|
|
|