|
Rekrutacja 2023/2024REKRUTACJA UCZNIÓW DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH
SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. ADAMA MICKIEWICZA W KARNIOWIE
na rok szkolny 2023/2024
Wszelkie informacje i druki do pobrania znajdziecie państwo w zakładce REKRUTACJA !
Dzień Otwarty Szkoły 4 marca 2023r.- Ale się działo! 4 marca 2023r. sobota tuż przed godziną 10:00 zaczęli się zjawiać nasi pierwsi goście. Przybyli witani byli przez dyrektora , nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie.
Każdy rodzic po wejściu do szkoły otrzymał FOLDER - INFORMATOR O SZKOLE , a następnie dzieci wraz z rodzicami udali się na świetlice szkolną , gdzie zostali przywitani przez Panią Dyrektor Anetę Zięcik- Dziuba.
Uczniowie klasy I i VII zaprezentowali dla gości taniec Belgijkę , który zabrał w podróż dzieci i rodziców , podróż do sal lekcyjnych, sal przedszkolnych do zwiedzania szkoły. Uczniowie klas starszych zamienili się w przewodników dla nowych dzieci i ich rodziców, zapraszali ich do sal lekcyjnych gdzie czekały na nich atrakcje, niespodzianki:
W SALI JEZYKOWEJ – prowadzone były zabawy językowe z wykorzystaniem tablicy multimedialnej prowadzone przez pana Adama Nowaka- nauczyciela j. angielskiego
W SALI KLASY 2- odbywały się ZAJĘCIA PLASTYCZNE - dzieci wykonywały piękne ozdoby z papieru : hiacynta, motyle z pianki , bociana z płatków kosmetycznych pod okiem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej: Pani Doroty Czekaj, Pani Doroty Samborek, Pani Marleny Tomczyk- Rojek
W ŚWIETLICY SZKOŁNEJ- odbywało się malowanie twarzy prowadzone przez Panią Marię Gniewek z pomocą uczniów szkoły, ciekawe kotki na twarzach, kolorowe ozdoby, zachwyciły dzieci i rozweseliły twarze
NA SALI GIMNASTYCZNEJ –odbywały się ZAJĘCIA SPORTOWE, GRY I ZABAWY RUCHOWE, pod okiem Michała Jońca- nauczyciela wf, dzieci pokonywały tory przeszkód, w którym dzieci sobie świetnie radziły.
W SALI CHEMICZNEJ- były prowadzone doświadczenia chemiczne – kolorowe doświadczenia! ,ale się działo !!! , które przeprowadziła Pani Agata Konieczna- nauczyciel chemii i które na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci.
W SALI HISTORYCZNEJ – dzieci witały Damy Dworu : Pani Agnieszka Frączek- Prusak, nauczyciel historii i Angelika Wilk uczennica klasy VIII, a także uczennice ze szkoły w Karniowie , które zaprosiły dzieci do udziału w zabawach historycznych, a także do warsztatów lepienia z gliny.
W SALI KOMPUTEROWEJ , odbywały się zajęcia programowania i robotyki , które prowadziła Pani Barbara Chuchmacz wraz z uczniami klas starszych. Jeżdżące, gadające roboty to była atrakcja !
W SALI BIOLOGICZNEJ – odbywały się zajęcia z mikroskopem, doświadczenia z użyciem pomocy dydaktycznych , budowanie i konstruowanie z klocków lego – z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach projektu Labolatoria Przyszłości.
KOSULTACJE ZE SPECJALISTAMI – W godzinach od 10-13:00 rodzice mieli możliwość konsultacji ze specjalistami: psychologiem Panią Joanną Drabek, Panią pedagog Agnieszką Krawiec, a także spotkania z Dyrektorem Szkoły.
W ostatniej, ale nie mniej atrakcyjnej części Dnia Otwartego, rodzice wraz z dziećmi mieli okazję zwiedzić naszą szkołę, zajrzeć do różnych sal lekcyjnych, gabinetu specjalistów, pielęgniarki , biblioteki.
Każde dziecko w otrzymało: słodycze, własnoręcznie zrobiony kwiatek, bociana, żabkę, wulkan z gliny itp.,,.
Jak widać na dołączonych zdjęciach, dzieci świetnie się bawiły. Rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami różnych przedmiotów.
Mamy nadzieję, że wywarliśmy na naszych odwiedzających pozytywne wrażenie. Bardzo się cieszymy, że w tym roku mogliśmy spotkać się z dziećmi i ich rodzicami bezpośrednio w szkole i że szkoła cieszy się tak dużym zainteresowaniem w środowisku lokalnym i nie tylko.
Być może już we wrześniu spotkamy się ponownie, aby rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie.
Na koniec z pewnością należą się szczególne podziękowania dla uczniów klasy I-VIII którzy witali naszych gości, pomagali w warsztatach, byli przewodnikami po szkole, pomagali w warsztatach , zadbali o nagłośnienie oraz oprawę muzyczną podczas tańca.
Podziękowanie dla nauczycieli , którzy z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem zorganizowali ten wyjątkowy dzień dla dzieci , które rozpoczną edukację od września w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie.
Zabawy z gliną- warsztaty plastyczneW dniu 3 marca 2023r. w szkole odbyły się warsztaty ceramiczne – lepienie z gliny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas 1-3. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, koszyczki, zajączki ..dzieci były zachwycone.
Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili… Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne takie zajęcia .
Zajęcia z robotykiNa zajęciach dodatkowych nasi uczniowie mają okazję popracować z robotami. Młodzież lubi nowe technologię, więc chcemy z tą pomocą przemycić nieco nauki- programowania. Kto wie, może mamy wśród nas przyszłych konstruktorów?
Filmik- jeżdżący robot
Dzień otwarty Szkoły 4 marca 2023r.-sobotaDyrektor oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie
Serdecznie zapraszają przyszłych pierwszoklasistów i przedszkolaków z Rodzicami
na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się :
4 III 2023 r. (sobota) w godzinach od 10:00 do 13:00 w budynku szkoły w Karniowie W programie: – spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami, – zwiedzanie szkoły i spotkania informacyjne dla rodziców,
Zaproszenie
Konkurs KRUS-u na rymowankę „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy"Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie zaprasza dzieci do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Konkurs kierowany do dzieci urodzonych w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu w KRUS w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.
Bal Karnawałowy 2023Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 14 lutego podczas balu karnawałowego- Walentynkowego . Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 z dumą prezentowali bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach z udziałem wodzireja .
Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole w dniu 14 .02.2023 r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych i szkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Dzieci na koniec balu otrzymały słodki poczęstunek , który zakupiła Rada Rodziców.
W godzinach popołudniowych zabawę karnawałową rozpoczęli starsi uczniowie z klas 4-8. Świetnie bawili się w rytm różnych rodzajów muzyki. Na koniec zostali wybrani Król i Królowa Balu.
Dzień Babci i DziadkaBabciu, Dziadku dziękujemy całym sercem, za dzieciństwa chwile najcenniejsze…
Nie od dziś wiadomo, że Babcia i Dziadek są niezastąpieni, i że nikt tak nie kocha swoich wnuków jak właśnie oni Babcia i Dziadziuś! 18 stycznia 2023r. stycznia w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka połączona z Jasełkami. Był to dzień pełen wzruszeń i radości dla wszystkich świętujących czyli naszych kochanych Babć i Dziadków.
Dzieci już od rana oczekiwały wspaniałych gości, którzy bardzo licznie przybywali do szkoły na zaproszenie swoich wnucząt.
Gdy sala się zapełniła się po brzegi , rozpoczęło się wspólne świętowanie. Dzieci pięknie, odważnie, i bez tremy dla swoich kochanych babć i dziadków zaprezentowały przygotowane Jasełka , zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich.
Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.
Publiczność nie żałowała pochwał dla swoich wnuków i nagrodziła ich gromkimi brawami. Po części artystycznej wnuczęta wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Rozpromienione twarze Babć i Dziadków, po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w dniu ich występu.
Konkurs informatyczny Brelok 3DW pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie informatycznym Brelok 3D. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć model breloczka na platformie internetowej Skrimarket. Uczniowie wykazali się dużą dozą pomysłowości oraz kreatywności projektując trójwymiarowe modele breloczków, które następnie zostały wydrukowane przy pomocy drukarki 3D. Najbardziej oryginalne breloczki zostały nagrodzone dyplomami oraz wyróżnieniami. Każdy z uczniów na pamiątkę otrzymał zaprojektowany przez siebie breloczek. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do tworzenia coraz to bardziej zaawansowanych modeli 3D.
Jasełka w naszej szkole„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. - cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.
Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie - na możliwość spotkania się z rodziną. Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością.
Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie w dniu 17 stycznia za przyczyną przedszkolaków, uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością rodzice naszych uczniów.
Szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Ponadto widzowie usłyszeli refleksyjne utwory liryczne, w których uczniowie oddawali hołd narodzonemu Zbawicielowi i zastanawiali się nad fenomenem Bożego Narodzenia. Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Dzieci przygotowywały się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu. Należy więc się cieszyć, że tradycja Jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się naszym aktorom. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami oraz pastorałkami wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczności, rodziców .
Dyrektor szkoły Aneta Zięcik- Dziuba – złożyła obecnym życzenia Noworoczne. Miłym akcentem dla młodych aktorów były słodkie upominki, które zakupili dla nich przedstawiciele Rady Rodziców.
Konkurs kolęd i pastorałek12 stycznia 2023 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd, Pastorałek i Świątecznych Piosenek dla klas I-III. Występy w konkursie oceniała komisja w składzie: p. Dorota Czekaj, p. Marlena Tomczyk- Rojek, p. Agnieszka Krawiec. Członkinie jury zwracały uwagę na opanowanie tekstu, melodii, dobór utworów oraz wyraz artystyczny. Celem konkursu było kultywowanie wśród uczniów polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Jury miało niełatwe zadanie, aby wyłonić zwycięzców.
Wyniki konkursu:
I miejsce- Emilia Grymek, Natalia Olejniczak, Zuzanna Miechowicz
II miejsce- Antoni Caba
III miejsce- Nikola Nowak
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskimminiony czwartek 12 stycznia uczniowie klasy 6, 7 i 8 wzięli udział w prawdziwym wykładzie na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zwiedzili też wydział, mieli okazję zobaczyć co może czekać ich w przyszłości.
Podsumowanie akcji "Paka dla psiaka"Podsumowanie akcji charytatywnej Paka dla psiaka.
21 grudnia w naszej szkole zakończyła się kolejna przedświąteczna zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt. Organizatorem akcji charytatywnej był Samorząd Uczniowski, koordynatorem pani Dorota Czekaj.
Tegoroczna akcja charytatywna podobnie jak ubiegłoroczna, adresowana była do mieszkańców Schroniska w Borku - Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt.
Celem akcji była pomoc materialna zwierzętom oraz uwrażliwienie uczniów na ich potrzeby. W ciągu trzech tygodni udało się zebrać 37,80 kg karmy suchej, 16 kg karmy mokrej. Oprócz karmy wśród zebranych rzeczy znalazły się: cztery koce, dwie miski oraz sześć gryzaków.
Zbiórka, po raz kolejny pokazała, że naszym uczniom oraz wszystkim osobom wspierającym akcję nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za ogromne serce, zaangażowanie i pomoc bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Borku.
Dzień Patrona
21 grudnia 2022 r. obchodziliśmy Dzień Patrona – Adama Mickiewicza.
Tego dnia w murach Naszej Szkoły gościliśmy Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca – pana Marka Jamborskiego, kierownik oświaty – panią Annę Szymczyk-Sierak, radnego wsi Czulic i Karniowa – pana Krzysztofa Krupińskiego, sołtys wsi Czulic – panią Anetę Cabę, sołtys wsi Karniów- panią Helenę Żuwałę oraz księdza proboszcza parafii Czulice – Kazimierza Szarka.
Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor – Aneta Zięcik-Dziuba, która powitała przybyłych i zaprosiła wszystkich na program artystyczny. Ksiądz proboszcz Kazimierz Szarek złożył wszystkim najlepsze życzenia świąteczne.
Wśród dźwięków kolędy „Lulajże, Jezuniu” zagranej na saksofonie przez uczennicę Amelię Nowak przenieśliśmy się w czasy Adama Mickiewicza. Scenkę przedstawiającą dom państwa Mickiewiczów znakomicie odegrali Zuzanna Gołąb, która wystąpiła w stylowej sukni oraz Dawid Gruchała - ubrany w strój nawiązujący do epoki, w której żył i tworzył Nasz Patron – Adam Mickiewicz. Uroczystość poprowadzili konferansjerzy: Patrycja Klimas oraz Paweł Caba, którzy pięknie opowiedzieli zebranym o życiu i twórczości wybitnego twórcy romantycznego, poety, działacza politycznego, nauczyciela i pedagoga, wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Usłyszeliśmy fragment utworu „Niepewność” w wykonaniu ucznia Pawła Caby oraz „Świtezi” w wykonaniu uczennicy Małgorzaty Gniewek. Antoni Caba, ubrany w strój szlachecki, pięknie recytował Inwokację z „Pana Tadeusza”. W świat bajek Adama Mickiewicza przenieśli nas uczniowie czwartej klasy: Szymon Król, Adam Wieczerzak oraz Mateusz Maroszek, którzy brawurowo przedstawili inscenizację utworu „Przyjaciele”. O oprawę muzyczną zadbał chór. Magiczny i podniosły świąteczny nastrój podkreśliły kolędy w wykonaniu uczniów klasy I, II i III, którzy wystąpili w pięknych krakowskich strojach.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Aneta Zięcik -Dziuba złożyła wszystkim obecnym życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej złożył także pan wójt, dziękując za wspólnie spędzony czas.
Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom
i pracownikom szkoły za zaangażowanie i współpracę w czasie przygotowań do występu.
Życzenia Bożonarodzeniowe i NoworoczneZAPYTANIE OFERTOWE NA DOSTARCZANIE POSIŁKÓW W FORMIE CATERINGU ZAPYTANIE OFERTOWE NA DOSTARCZANIE POSIŁKÓW W FORMIE CATERINGU
dla uczniów klas I - VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie od 2.01.2023r. do 31.03.2023r.
Mikołajkowy wyjazd do kinaDnia 7 grudnia, tuż po mikołajkach klasy starsze 4-8 wraz z wychowawcami wybrały sie na wycieczke do kina, Mulitkina. Dzieci obejrzały w dwóch grupach filmy dostosowane do ich przedziału wiekowego . Trochę się wzruszyliśmy, trochę pośmialiśmy i wszyscy w świetnych humorach wrócili do domów.
Wręczenie nagród w konkursie plastycznym i recytatorskimWręczenie nagród za udział w konkursie recytatorskim „Jesień wierszem malowana”, konkursie plastycznym „Jesienne duszki i cudaki” oraz konkursie plastycznym o tematyce profilaktyki przeciwdziałania przemocy w szkole „ JA - TY - MY - Przeciw hejtowi”.
W mikołajkowy wtorek 6.12.2022r. dyrektor szkoły pani Aneta Zięcik- Dziuba wręczyła nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w jesiennych konkursach organizowanych w szkole.
Laureaci konkursu recytatorskiego „Jesień wierszem malowana”:
I miejsce zajął uczeń klasy III Wojciech Krupiński,
II miejsce uczennica klas drugiej Natalia Olejniczak,
III miejsce uczennica klasy drugiej Eliza Początek.
Wyróżnienia zdobyli: Antoni Caba, Kinga Soja, Nikola Nowak.
Laureaci konkursu plastycznego „Jesienne duszki i cudaki”:
I miejsce: Natalia Olejniczak- klasa II
II miejsce: Maja Rachwa- klasa I
III miejsce: Franciszek Gniewek- klasa III
Wyróżnienia otrzymali: Vanessa Rakoczy oraz Kacper Kwedeczenko.
Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym konkursie plastycznym o tematyce profilaktyki przeciwdziałania przemocy w szkole „ JA - TY - MY - Przeciw hejtowi”.
Nagrody w konkursach ufundowała firma Euro- Trade.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w kolejnych konkursach.
|
|
|