Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Karniowie

 

Nawigacja

Catering

  • Szkolny konkurs wiedzy o patronie

  • Nauka pierwszej pomocy

    👩‍🚒🧑‍🚒Nauka udzielania pierwszej pomocy.👩‍🚒🧑‍🚒

    W dniu 15 listopada 2024 r, drużynowe z jednostki #OSPGoszcza należąca do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, przeprowadzili w naszej szkole zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego (grupa starsza).Dziękujemy!!

  • Konkurs o "Złotą nutkę gminy Kocmyrzów-Luborzyca"

    14 listopada 2024 r. W Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy, odbyły się przesłuchania dzieci w konkursie ,,O ZŁOTĄ NUTKĘ GMINY KOCMYRZÓW -LUBORZYCA".

    Reprezentantami naszej szkoły były:Dzieci sześcioletnie z oddziału przedszkolnego,Laura Krupińska klasa 4,Natalia Olejniczak klasa 4,Eliza Początek klasa 4,Piotr Król klasa 4.Trzymamy kciuki za wyniki z przesłuchań, które będą publikowane 19 listopada 2024 r. na stronie internetowej : https://ckip.pl/konkurs-o-zlota-nutke2024/

  • Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

    Pan dyrektor Jerzy Kozik wraz z pocztem sztandarowym oraz przewodniczącym SU reprezentowali naszą społeczność podczas Gminnych uroczystości obchodów Święta Niepodległości.

    Dziękujemy naszym reprezentantom

    Poczet Sztandarowy

    Magdalena Kołodziej

    Kornelia Szreniawa

    Magdalena Warzecha

    Karolina Podsada

    Paweł Caba

    Dawid Gruchała

    Przewodniczący Samorządu Szkolnego

    Jakub Stawonoga

    Opiekun Sztandaru

    Pan Adam Nowakl

  • Wycieczka klas I-III i przedszkola

    12 listopada 2024r oddziały przedszkolne oraz klasy I-III odwiedziły Centrum Kultury i Promocji w Proszowicach aby zobaczyć przedstawienie pt. ,,Piękna i Bestia". Przedstawienie zaciekawiło dzieci, stroje, dekoracja i muzyka wprowadziły dzieci w bajkowy klimat.

  • Obchody 11 listopada w Szkole Podstawowej w Karniowie

    W piątek 8 listopada społeczność szkolna wzięła udział w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po części oficjalnej, w której zebranych witał przewodniczący szkoły i przemawiał pan Dyrektor, klasa czwarta zaprezentowała program artystyczny. Występ przypominał historię i  symbolikę barw narodowych oraz godła i hymnu. Obchodom  towarzyszyło hasło przewodnie ,,A czym dla Ciebie jest ojczyzna?”.  Szkoła włączyła się w akcję #szkoładohymnu poprzez odśpiewanie wszystkich zwrotek ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

  • Konkurs recytatorski dla klas I-III

    Adam Mickiewicz                  

     

      Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału

    w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

    Poezji Adama Mickiewicza – patrona naszej szkoły.

     

             

     

    Do recytacji należy wybrać jeden z poniżej podanych utworów lub jego fragment. Proponowane utwory:

    „Pani Twardowska”

    „Zając i żaba”

    „Przyjaciele”

    „Powrót taty”

    „Komar niewielkie licho” 

     

    Etapy konkursu:

    • I etap klasowy: eliminacje odbywają się w klasach, nad tym etapem czuwa nauczyciel- wychowawca, który wraz z komisją konkursową typuje w swojej klasie uczestnika (laureata etapu klasowego) do etapu szkolnego. Rozstrzygniecie etapu klasowego nastąpi  29 listopada 2024 r.
    • II etap szkolny: laureaci etapu klasowego zaprezentują wybrany przez siebie utwór w finale konkursu, który odbędzie się w grudniu 2024 roku w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i IV-VIII.

     

    Czas recytacji nie może być dłuższy niż 5 minut.

  • Konkurs plastyczny "Portret Adama Mickiewicza"

                                   O Mickiewiczu poetycko i... matematycznie

    Biblioteka szkolna 
    Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie zaprasza uczniów klas 1- 8 na konkurs plastyczny pt.
    „ Portret Adama Mickiewicza”

    Prace oceniane będą w dwóch kategoriach:

    • Uczniowie klas 1-3,
    • Uczniowie klas 4 -8,

    Zadaniem uczestników jest:

    • wykonanie portretu patrona naszej szkoły,

    dowolną techniką plastyczną (pastele, węgiel, ołówek, farby, akwarele, wyklejanka, masa solna, masa papierowa itp. )

    • Praca wykonana ma być w formacie A4, płaska lub w wersji 3D,
    • Praca ma być wykonana samodzielnie, indywidualnie i podpisana (imię, nazwisko i klasa),
    • Praca może przedstawiać artystyczną wizję autora  z zachowaniem szacunku do poety,
    • Podpisane prace należy dostarczyć do Biblioteki szkolnej w terminie do 3 grudnia 2024 r.
       

    Nagrodzone prace będą zdobić korytarze Naszej Szkoły.

    Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
     

                                                                                 Urszula Nowak

                                                                                                Nauczyciel bibliotekarz

  • Konkurs "Śmieszna dynia" w przedszkolu

    W oddziałach przedszkolnych 31.10.2024r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ,,Śmieszna dynia". Prace dzieci były tak piękne, że każdy otrzymał dyplom za udział w konkursie, bez przyznawania pierwszych trzech miejsc. Każde dziecko otrzymało również szczere gratulacje od Pań.

    Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i z zaangażowaniem wykonały dynie. Prace zachwyciły wszystkich.

  • Ślubowanie przedszkolaków

     

    ,,Raźny głos, do góry nos!Właśnie tacy, właśnie tacy, są weseli przedszkolacy'' 

    Dnia 30.10 w naszej szkole odbyło się pasowanie na przedszkolaka.W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Po powitaniu gości przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny. Śpiewając, tańcząc i recytując wiersze zachwyciły publiczność. W dalszej części dzieci nowo przyjęte do przedszkola złożyły uroczystą przysięgę ,a Pan Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasował każdego malucha na przedszkolaka. Pan Dyrektor podziękował wszystkim gościom za obecność.Na koniec przedszkolaki udały się na poczęstunek do swoich sal. 

  • Konkurs dyniowy

    Rozstrzygnięcie konkrsu plastycznego pt.:" Pomysłowa głowa dyniowa":

    I miejsce: MIłosz Broda kl.2, Mikołaj Olejniczak kl.1

    II miejsce: Emilia Nowak kl.1, Jakub Ustrzycki kl.2

    III miejsce: Jakub Jędrzejek kl.1, Samuel Delaunay kl.1

  • Lekcja muzyki inna niż wszystkie

    Lekcja muzyki pod kierunkiem muzyków Szkoły Muzycznej Yamaha.

    29 października 2024r. cała społeczność uczniowska wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyła w pokazowej lekcji muzyki prowadzonej przez przedstawicieli Szkoły Muzycznej Yamacha. Tematem przewodnim lekcji były instrumenty strunowe szarpane. Poznaliśmy różne rodzaje tych jakże popularnych, wszystkim dobrze znanych instrumentów: gitarę klasyczną, elektryczną, basową, elektroakustyczną, mało znaną gitarę typu silent, a także egzotycznie brzmiące: ukulele i banjo. Ciekawym akcentem lekcji był występ naprędce utworzonego przez naszych uczniów,  przebranych w akcenty hawajskie  „Kwartetu hawajskiego” i „wykonanie”  melodii na ukulele. Profesjonalne nagłośnienie, dużo sprzętu muzycznego, bardzo zaangażowany prowadzący to atuty pokazu. Interesująca i jakże inna lekcja muzyki. Mamy nadzieję, że odbędą się kolejne.

  • Szkoła pamięta - wizyta na cmentarzu

    #Szkołapamięta W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na cmentarz parafialny w Czulicach. Uczestniczyli w czynnościach porządkowych grobu żołnierzy poległych w okresie I wojny światowej. Na koniec uczniowie w ciszy i zadumie zapalili znicze.

  • Wycieczka klas młodszych do muzeum "Żywego obwarzanka"

    21 października uczniowie klas I-III mieli okazję przyjrzeć się procesowi produkcji krakowskiego obwarzanka. Poznali jego recepturę , dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy np. skąd się  wzięły obwarzanki w Krakowie, czym jest sulka, na czym polega proces obwarzania czy też po czym rozpoznać ręcznie robione obwarzanki.   Po instruktażu dzieci z zapałem rolowały i lepiły ciasto, by w końcowym efekcie uzyskać swojego własnoręcznie ulepionego obwarzanka.  Na zakończenie wizyty w Muzeum Żywego Obwarzanka każdy uczestnik wycieczki zabrał swój cieplutki i pachnący wypiek. Pełni wrażeń spacerowaliśmy po krakowskim rynku dostrzegając wiele ciekawych i zabytkowych miejsc. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

  • Bądź bezpieczny na drodze!

    BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE, JAKO ROWERZYSTA, PIESZY ORAZ UŻYTKOWNIK HULAJNOGI

    28.10.2024 uczniowie klas 4-6 poznawali zasady bezpieczeństwa na specjalnie zamontowanym przed budynkiem szkoły MIASTECZKU ROWEROWYM.Uczniowie z klasy 5 i 6 przypominali sobie przepisy ruchu drogowego oraz ćwiczyli poprawne manewry na drodze.Uczniowie klasy 4 w ramach przygotowania do egzaminu na kartę rowerową, zapoznawali się z placem manewrowym, przepisami oraz wykonywali próbne jazdy na rowerze i hulajnodze.Zajęcia bardzo się wszystkim podobały. Już planujemy kolejne szkolenia dla młodych rowerzystów i pieszych.

  • Ślubowanie klasy I

    Niech tradycja ta się stanie,

    Która zwie się „Pasowanie”.

     

    Pierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem, ponieważ przynoszą wiele nowych doświadczeń i niespodzianek. Jednak najważniejszym wydarzeniem dla pierwszoklasistów było „Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I”. Uroczystość ta odbyła się odbyła się w naszej szkole 18 października.

    Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca pan Marek Jamborski, dyrektor Centrum Zarządzania Oświatą - pani Anna Szymczyk – Sierak,, radny i zarazem sołtys wsi Czulice pan Pweł Gruchała, radny i sołtys wsi Głęboka pan Zbigniew Pragnacy, proboszcz parafii Czulice ks. Jerzy Krupa, pełnomocnik d.s. Promocji i Komunikacji Społecznej - pani Aneta Caba, dyrektor szkoły pan Jerzy Kozik, rodzice, dziadkowie pierwszoklasistów, nauczyciele naszej Szkoły oraz cała społeczność uczniowska.

    Uroczystość poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, uczeń klasy ósmej Jakub Stawinoga oraz uczniowie klasy czwartej Natalia Olejniczak oraz Piotr Król.

    Po oficjalnej części powitania gości, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności, jakie ćwiczyli już od pierwszych dni nauki szkolnej. Pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, taniec z chusteczkami, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej, znajomość cech wzorowego ucznia to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Licznie zgromadzona widownia z  zainteresowaniem przyglądała się popisom dzieci i nie szczędziła braw po ich występach. Na dobry start w szkole i wszystkie przeciwności losu dzieci otrzymały „Tabletki mądrości” i „Mądrość w kroplach”. Uśmiech po zjedzeniu kawałka cytryny był ostatnim zadaniem kończącym występ pierwszaków.

      W podniosłej atmosferze, pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, uczyć się tego co piękne i mądre, okazywać szacunek wszystkim. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na ucznia. Dyrektor szkoły pan Jerzy Kozik, złotym ołówkiem, pasował każde dziecko na ucznia. Wręczenie pamiątkowego dyplomu pasowania na ucznia i pierwszej legitymacji szkolnej dopełniło ceremoniału. Dopełnieniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

             Wszystkim pierwszoklasistom życzę, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

    Serdecznie dziękuję za ogromną pomoc w przygotowaniu uroczystości opiekunce Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego - pani mgr Marii Gniewek. Podziękowania kieruję również do uczniów klasy czwartej: Natalii Olejniczak i Piotra Króla oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiemu Jakuba Stawinogi.

    D. Czekaj

  • Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie- zapraszamy!

                                                                                        

                   Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII

                     do udziału

                           w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły

                    – Adamie Mickiewiczu.

     

    ADAM MICKIEWICZ

     

    Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu:

     

    • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie, uczestnictwo w nim jest dobrowolne.

     

    • Zadania konkursowe obejmują wiedzę na temat życia  i twórczości Adama Mickiewicza (szczegóły w załączniku na stronie internetowej szkoły).

     

    • Konkurs odbędzie się 20 listopada 2024 r. i będzie to pisemny test z wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza.

     

    • Zwycięzcą konkursu zostanie uczeń, który zdobędzie największą liczbę punktów.

     

    • Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody, dyplomy i wysokie oceny z języka polskiego.

     

    • Dodatkowych informacji można zasięgnąć u nauczycieli języka polskiego

    Regulamin konkursu

     

     

  • Wycieczka do Doliny Kościeliskiej

    15 pażdziernikauczniowie klas 4-8 udali się wraz z nauczycielami na wycieczkę do Doliny Koscieliskiej. Wczesnym rankiem opusili mury szkoły aby móc się delektowac pięknymi widokami jakimi zaskoczyła nas dolina. Młodzi obserwatorzy mogli usłyszeć legendę o tatarach i to, skąd wzięła się nazwa Dolina Kościeliska. Pan przewodnik ciekawie opowiadł, wszyscy słuchali z zapartym tchem. 

  • Próbna ewakuacja

    W dniu 10 października, miała miejsce próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Ewakuacja odbyła się w asyście OSP w Karniowie. Akcja przebiegła pomyślnie.

  • Wycieczka do kina z okazji Dnia Chłopaka

    W poniedziałek 30 września 2024 r. uczniowie klas IV – VIII wspólnie świętowali Dzień Chłopaka. Dwa autokary wyjechały rano z Karniowa i zawiozły uczestników wycieczki do Multikina w Krakowie. Seans animowanego filmu ,,Transformers: Początek” trwał półtorej godziny i został pozytywnie odebrany przez większość widzów. Film opowiada o historii przyjaźni między głównymi postaciami i przedstawia koleje ich losu, które doprowadziły do wydarzeń przedstawianych we wcześniejszych odcinkach serii. Uważni odbiorcy nie tylko przeżyli wiele wrażeń, ale przede wszystkim zabrali ze sobą ukryte między wierszami przesłanie. Po skończonej projekcji rozległy się brawa zadowolonych fanów. Następnie każda klasa zrobiła pamiątkowe zdjęcie na tle ścianki przedstawiającej bohaterów filmu.

    Ostatnim punktem programu był czas spędzony w pobliskiej galerii handlowej, gdzie uczniowie odwiedzili ulubione sklepy i zjedli ciepły posiłek w wybranej restauracji.

strona: