|
Kiermasz Bożonarodzeniowy - podziękowanie Rady RodzicówRada Rodziców dziękuje wszystkim za zaangażowanie przy Szkolnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym - rodzicom sprzedającym ozdoby i wyroby, piekącym pyszne ciasta i je pakującym, wykonującym ozdoby, Nauczycielom i dzieciom przygotowującym dekoracje i ozdoby świąteczne. Wszystko było piękne i smaczne. Fatalna pogoda nie zepsula kiermaszu i wiekszosc udalo sie sprzedac. Zostało 5 paczek ciast i troche ozdób, które mam nadzieje ze będzie można nabyć w szkole. Dochód z kiermaszu na chwilę obecną wynosi 4005
Wróżby andrzejkowe w oddziałach przedszkolnych.30 listopada dzieci wróżyły z serc , butów, magicznych kubeczków. Otrzymały wróżby na dzisiejszy dzień.
Po wróżbach wszyscy zjedli pyszne babeczki, które dostaliśmy od rady rodziców.
Zerówka ozdabiała pierniczki na kiermasz świąteczny.
Dyskoteka Andrzejkowa klas 4-8Zabawy Andrzejkowe klas 1-330 listopada samorząd szkolny zorganizował zabawy andrzejkowe dla klas 1-3. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka.
Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych.
Było lanie wosku, panny i kawalerowie sprawdzali kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż. Na koniec rada rodziców zaprosiła uczniów na pyszną pizzę Zajęcia sportowe w przedszkolu ⚽️ 🤸🏻Dzień pluszowego misia w oddziałach przedszkolnych - 27 listopada Każde dziecko opowiedziało o misiu przyniesionym z domu. Dzieci rozwiązywały misiowe rebusy, łamigłówki. Tańczyły z balonami oraz misiami. Kolorowały misie według własnego gustu.
Paka dla psiaka - akcja charytatywnaPrelekcja dla młodzieżyW dniu 24.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się prelekcje dla uczniów klas VI-VIII. Prelekcja dotyczyła korzystania z używek, uzależnień i powodów wejścia w obszar zachowań ryzykownych, symptomów ryzyka. Poruszony był również temat kształtowania właściwych postaw w omawianym zakresie. Zostały także wskazane powody i kroki zaradcze oraz sposoby uzyskania pomocy.
Dziękujemy za przekazaną wiedzę.
Szkolne koło wolontariatu organizuje zbiórkę bateriiKiermasz BożonarodzeniowyWarsztaty świec w oddziałach przedszkolnych24 listopada w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty świec żelowych. Pod okiem animatorów dzieci wykonały kompozycję z barwnego proszku, ozdobiły świece muszlami, kamieniami oraz innymi błyskotkami. Wycieczka klas młodszych.22 listopada klasy młodsze po opieką pań wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Proszowic
i Niezwojowic.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Domu Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
i obejrzenie spektaklu dla dzieci: pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Dzieci poznały legendy związane z najbardziej znanymi polskimi miastami. Wraz z chłopcem Bolkiem i dziadkiem Kazimierzem przeniosły się za sprawą czarodziejskiego lustra, w dawne czasy. Odwiedzając Poznań ścigały koziołki, które uciekły Maciejowej na zegar ratuszowy. Następnie udały się do Krakowa, gdzie poznały historię hejnału z wieży Mariackiej, obwarzanka krakowskiego oraz Lajkonika. Kolejnym etapem czarodziejskiej podroży była Warszawa i związaną z nią legendę o Syrence Warszawskiej oraz historia Bazyliszka. Znalazły się też w Toruniu. Tam poznały legendę o toruńskich piernikach. Na koniec czarodziejskiej przygody znalazły się w Kruszwicy, gdzie okrutnego króla Popiela zjadły myszy. Dzieci poznały również historię naszego godła a dokładniej „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”.
Bajkowe kostiumy, muzyka, kolorowe światła i dekoracje porwały dzieci w zupełnie inny świat. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w przedstawieniu nagradzając aktorów brawami.
Drugim punktem wyjazdu był pobyt w gospodarstwie edukacyjno- ekologicznym Pszczółki w Niezwojowicach, gdzie serdecznie przywitała nas gospodyni tego miejsca pani Agnieszka i zaprosiła wycieczkowiczów na wiejskie śniadanie. A wybierać było w czym, świeżutki chlebek, masełko, domowe powidła, dżem, biały twaróg, pyszny domowy smalczyk i oczywiście król tego miejsca – miód. Herbata z czym? Oczywiście z miodem. Pysznie
i ciepło. Po śniadanku praca, pod okiem mamy pani Agnieszki, pani Danusi dzieci przygotowywały świąteczne pierniki. Pracy towarzyszyła miła rozmowa a nawet śpiewanie kolędy. Potem ozdabianie pierników: malowanie lukrem, obsypywanie cukiereczkami
i orzechami. Do pracy zaproszony został również pan kierowca autokaru, który obierał dzieciom orzechy. Praca ale i świetnia zabawa. Kolejny punkt pobytu: zwiedzanie gospodarstwa. Miejsce rozległe, urocze. Zwierzęta, stawy, malownicza piękna okolica, karmienie bażanta i bitwa na śnieżki, bo spadł pierwszy w tym roku śnieg. Gorąca herbatka z miodem, zaproszenie do starej szkoły i warsztaty pisania gęsim piórem, a następnie prelekcja na temat życia pszczół na podstawie bajkowego obrazu. W starym dworku dzieci oglądały jedyną w Polsce makietę Bitwy Racławickiej oraz galerię obrazów, a w niej dwanaście ksiąg Pana Tadeusza. Obowiązkowy punkt każdej wycieczki, zakupy w eko- sklepie i powrót do domu. Fantastyczna wycieczka. Wrócimy tu na wiosnę.
Dorota Czekaj
Poświęcenie nagrobka Artura Schroedera19 listopada 2023r. uczniowie wraz z dyrektorem szkoły uczestniczyli w uroczystościach poświęcenia nagrobka Artura Schroedera - legionisty, żołnierza WP walczącego z bolszewikami w 1920r., obrońcy Lwowa. Społeczność szkolna była reprezentowana przez : Patrycję Klimas, Barbarę Rozpądek, Kamilę Rozpądek, Pawła Cabę i Dawida Gruchałę.
Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy. Następnie na cmentarzu poświęcenia nagrobka dokonał ksiądz proboszcz Tadeusz Majcher. Złożono okolicznosciowe wiązanki na nagrobku.
Akcja: STOP AGRESJI I PRZEMOCY W NASZEJ SZKOLEW ubiegłym tygodniu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły włączyli się w działania mające na celu ograniczenie zachowań agresywnych oraz przemocy pod hasłem: STOP AGRESJI I PRZEMOCY W NASZEJ SZKOLE.
Szybkie tempo życia, bieganina, brak czasu na rozmowę i spędzenie czasu z bliskimi są przyczynami budzenia się w nas agresji, uczucia powodującego szkody psychiczne i fizyczne. Musimy być świadomi, że agresja i przemoc pojawiają się „po cichu”, zaczyna się od niewinnych zachowań, takich jak wyśmiewanie czy popychanie. Gdy nie zostaną podjęte żadne działania, agresja przeradza się w przemoc. Zadania przygotowane na ten tydzień miały na celu ograniczenie przemocy w szkole oraz nauczenie radzenia sobie w takich sytuacjach. Aby wyrazić swój sprzeciw wobec agresji uczniowie przeprowadzili wiele zadań:
- uczniowie klas 1-4 przygotowali pracę plastyczne i plakaty o tematyce związanej z zapobieganiem agresji i przemocy w szkole,
- klasy 5-8 przygotowały kodeks kulturalnego ucznia,
- wychowawcy klas wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadzili pogadanki na temat agresji i przemocy w szkole oraz w jaki sposób jej zapobiegać,
- przygotowano skrzynkę życzliwości, do której każdy uczeń może wrzucać pozdrowienia dla kolegów i koleżanek,
- szkolne gazetki dotyczyły w tym czasie tematyki przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej.
W piątek na zakończenie akcji zorganizowaliśmy pomarańczowy dzień oraz apel podsumowujący nasze działania. Każdy postarał się o element stroju w tym wesołym kolorze, który symbolizuje życzliwość i przyjacielskie relacje. Pani dyrektor Agnieszka Frączek Prusak wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek dla każdego ucznia.
Samorząd szkolny zaprasza na Andrzejki!17 Listopada - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia17 Listopada - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w dniu dzisiejszym na lekcjach matematyki w klasach 4 – 8 obchodziliśmy to święto. Koordynatorem akcji była Pani Klaudia Słodowska.
Każda klasa na początku dostała bilet wstępu na Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Spośród uczniów danej klasy wybraliśmy jednego lub dwóch egzaminatorów, pozostałe osoby przystąpiły do egzaminu z tabliczki mnożenia. Każdy dostał 5 przykładów do rozwiązania w ciągu 5 minut. Osoba, która poprawnie rozwiązała wszystkie przykłady otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Klasy 4-6 dostały łatwiejszy poziom, natomiast klasy 7-8 zmierzyły się z trudniejszymi przykładami.
Eksperci Tabliczki Mnożenia:
Klasa 4 – Wiktoria Lis, Nikola Nowak, Miłosz Sendor, Dionizy Zimoląg
Klasa 5 – Szymon Król, Kamil Rozpądek, Miłosz Rachwa
Klasa 6 – Mikołaj Kaczor, Magdalena Kołodziej, Wiktor Mazur, Karolina Podsada, Wojciech Skarbiński, Jakub Stawinoga, Kacper Szreniawa
Klasa 7 – Magdalena Warzecha
Klasa 8 – Daria Sendor
Warto dodać, że kilku uczniów klasy 6 podjęło się próby rozwiązania trudniejszego egzaminu jednak dwoje go ukończyło. Karolina Podsada zdała bezbłędnie egzamin przeznaczony dla klas 7-8, a Wojciech Skarbiński popełnił tylko jeden błąd.
Kolejnym punktem było rozwiązywanie zagadek matematycznych, przedstawianie graficznie iloczynu liczb oraz kolorowanie rysunków, w których trzeba było wykonać mnożenie, aby dowiedzieć się jakim kolorem pomalować.
Jako koordynator akcji składam serdeczne gratulacje dla Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz dziękuję wszystkim Uczniom za udział.
Gminne Święto NiepodległościPani dyrektor Agnieszka Frączek-Prusak wraz z pocztem sztandarowym reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnych uroczystości obchodów Święta Niepodległości.
Uroczystości rozpoczęła koncelebrowana Msza św. odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Luborzycy. Po zakończeniu Mszy Św. uczestnicy udali się pod Pomnik „Poległym za Ojczyznę”, przy którym wartę honorową pełnili druhowie z OSP w Czulicach i Rawałowicach i Goszczy. Uroczystość pod luborzyckim Pomnikiem rozpoczęło złożenie meldunku przez „dowódcę uroczystości” Komendanta Zarządu Gminnego ZOSP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Wójtowi Gminy Markowi Jamborskiemu, po którym nastąpił przegląd pocztów sztandarowych. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Marek Jamborski. Po nim wystąpił historyk Jerzy Kozik, który przybliżył zebranym postać mjr Mieczysława Żurka, żołnierza AK „Żelbet”, mieszkańca Łuczyc, który na wieczną wartę odszedł w 2021 roku w wieku 100 lat. Po zakończeniu przemówień nastąpiło złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów pod Pomnikiem „Poległym za Ojczyznę”. Obchody tegorocznego Święta Niepodległości uświetnił koncert utworów patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej ”Skrzeszowianka”, pod batutą Dariusza Pikora. Dalsza część obchodów 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyła się w Szkole Podstawowej im. 600-lecia UJ w Luborzycy gdzie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola Akademia Przedszkolaka.
Narodowe święto niepodległości Aby obejrzeć nagranie Hymnu, proszę kliknąć w poniższy link:
|
|
|