|
Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów OBUT 2014
Dnia 20 maja 2014 r. uczniowie klasy trzeciej brali udział w „Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów- OBUT”.
Ogólnopolskie badanie umiejętności trzecioklasistów odbyło się już po raz czwarty. Tegoroczna edycja różniła się od trzech poprzednich tym, że badanie objęło jedynie umiejętności matematyczne. Trzecioklasiści mieli do rozwiązania 14 zadań, które badały „Sprawność rachunkową” oraz „Rozwiązywanie zadań tekstowych”. Za poprawne rozwiązanie każdego z zadań uczeń mógł otrzymać 1 punkt. Otrzymywał go wtedy, gdy jego rozwiązanie było całkowicie poprawne. Zestawy zadań zostały tak przygotowane, by dokładniej określić słabe i mocne strony umiejętności uczniów w tych obszarach.
Analiza wyników punktowych ucznia czy klasy, ale także uczniowskich rozwiązań zadań pomoże nauczycielom w diagnozie mocnych i słabych stron umiejętności matematycznych uczniów oraz zobaczyć jak radzili sobie uczniowie z rozwiązywaniem postawionych przed nimi problemów. MAJOWE ŚWIĘTO KSIĄŻKI
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KARNIOWIE
7 maja w naszej Szkole świętowaliśmy Dni Książki. Tego dnia społeczność szkolna obejrzała przedstawienie pt. „Demeter i Kora” przygotowane przez uczniów piątej klasy pod kierunkiem p. Barbary Olszak. Aktorzy występujący na deskach szkolnego teatru przenieśli nas w świat mitycznych bohaterów. Spotkaliśmy Zeusa, Hadesa, Heliosa, Hermesa, Demeter, Korę. Stylowe kostiumy, ilustracja muzyczna, scenografia i rekwizyty oddały atmosferę tamtych czasów, a gra aktorów wzbudziła wiele emocji.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i rekwizytów do przedstawienia.
Galeria zdjęć „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO…”
Dnia 30 kwietnia br. w naszej szkole odbył się koncert polskich pieśni patriotycznych z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy piątej i szóstej aktywnie wzięli udział w uroczystości przedstawiając historię flagi oraz zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając m.in. „Witaj Majowa Jutrzenko”, „Jak długo w sercach naszych”, „Czerwone Maki” oraz „Biały Krzyż”.
Przygotowanie dekoracji – Pani Dorota Czekaj.
Scenariusz i oprawa muzyczna - Pani Barbara Słowik.
Galeria zdjęć KONKURS "ODKRYWAMY ŚREDNIOWIECZE"
6 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie historycznym „Odkrywamy średniowiecze”. Konkurs organizowany był przez Średniowieczną Warownię w Inwałdzie oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. M. Kopernika w Andrychowie.
Dwójka zwycięzców etapu szkolnego Nikola Marzec (kl. V) oraz Zuzanna Rynczak (kl. VI) 24 kwietnia pojechała do Inwałdu, by tam skonfrontować swoją wiedzę z pasjonatami średniowiecza z całego województwa małopolskiego. Nasze uczennice miały sporą konkurencję. W konkursie bowiem uczestniczyło 240 uczniów ze 120 szkół.
Po napisaniu testu dziewczynki zrelaksowały się w baśniowej krainie smoków. Zwiedziły średniowieczny zamek i jego podgrodzie. Następnie w parku miniatur udały się w podróż dookoła świata. Bogate w przeżycia i pełne wrażeń z dyplomami powróciły do domu.
Galeria zdjęć DNI ZIEMI
24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Ziemi.
- 8.00‑9.00 odbyły się prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów kl. VI dotyczące zagrożonych wyginięciem oraz wymarłych już gatunków zwierząt (czerwona i czarna księga zwierząt) oraz opisy wybranych parków narodowych zaprezentowane przez uczniów kl. V ‑ odbiorcami byli uczniowie kl. II‑VI
- 9.00‑10.30 uczniowie kl. IV‑VI sadzili rośliny dostarczone przez przedstawiciela Leroy Merlin ‑ panią Dorotę Gruszczak.
Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek ufundowane przez sponsora.
W ramach obchodów 25 kwietnia o godzinie 10.00 odbyło się przedstawienie „Bajka o królewnie Śnieżce i gościnnym lesie” dla uczniów kl. II‑VI.
Galeria zdjęć 
ŻYCZY DYREKTOR SZKOŁY WRAZ Z PERSONELEM
PEDAGOGICZNYM, PRACOWNIKAMI I UCZNIAMI WIELKANOC
W Wielką Środę tj. 16.04.2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana ze Świętami Wielkanocnymi przygotowana przez uczniów klasy czwartej.
Swoim talentem artystycznym uroczystość wspomogły uczennice klasy piątej: Weronika Cerek oraz Patrycja Migdał, a także uczniowie klasy szóstej: Natalia Gruszczak, Damian Micuda, Mateusz Miechowicz oraz Konrad Sobczyk. Gośćmi specjalnymi były absolwentki naszej szkoły pani Marika Zemełka oraz pani Jadwiga Krupińska, które przepięknie wzbogaciły przedstawienie piosenkami i grą na gitarze. Towarzyszył im chórek złożony z naszych uczennic. Uczniowie opowiedzieli o zwyczajach wielkanocnych. Przedstawienie zostało przygotowane przez wychowawcę klasy czwartej. Dekoracje zostały przygotowane przez nauczycielkę panią Dorotę Czekaj.
Galeria zdjęć GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
10 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kocmyrzowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Zapach Ziemi – poezja artystów Galerii Trzy Sztuki w Kocmyrzowie”. Był on poświęcony poezji dwunastu artystów naszej gminy.
W konkursie uczestniczyli zwycięzcy etapu szkolnego (osiemnaścioro uczniów z dziewięciu szkół Gminy Kocmyrzów - Luborzyca). Komisja Konkursowa oceniała recytację w skali 1‑5. Brała pod uwagę trzy kryteria: ogólne wrażenie, dykcję, pomysł na prezentację utworu.
Naszą Szkołę zeprezentowały dwie uczennice. Natalia Gruszczak recytowała wiersz Zofii Broś „Dziadek z babcią u schyłku życia”, natomiast Zuzanna Korbut z kl. V wystąpiła w repertuarze Józefy Kalemby „Z okazji Dnia Matki”. Nasze uczennice pięknie zaprezentowały się podczas konkursu, a szczególne uznanie jury wzbudził występ uczennicy kl. VI Natalii Gruszczak, która zajęła I miejsce.
Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięstwa.
Za przeprowadzenie eliminacji szkolnych, przygotowanie uczniów do etapu gminnego odpowiedzialna była pani Barbara Olszak.
Galeria zdjęć SZÓSTOKLASIŚCI ODWIEDZAJĄ GIMNAZJUM ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ W LUBORZYCY
Dnia 2.04.2014 tuż po napisaniu „Sprawdzianu szóstoklasisty” uczniowie klasy VI z naszej szkoły zostali zaproszeni na Dzień Otwarty do naszego rejonowego gimnazjum w Luborzycy.
W ramach spotkania zapoznaliśmy się z ofertą edukacyjną tego gimnazjum. Mieliśmy okazję poznać Panią Dyrektor, grono pedagogiczne, panią pedagog, starszych kolegów i koleżanki. W ramach pokazu gimnazjaliści przedstawili stoiska przedmiotowe, na których w ciekawy sposób przedstawili czego uczyć będą się obecni szóstoklasiści a wkrótce gimnazjaliści w tym gimnazjum. Oprócz tego zostaliśmy oprowadzeni po całym budynku. Obejrzeliśmy pracownie przedmiotowe, sale komputerowe, bibliotekę, aulę. To właśnie na auli czekała nas kolejna niespodzianka. Gimnazjaliści przygotowali dla nas przedstawienie i koncert piosenki. Dzień upłynął szybko i przyjemnie.
Galeria zdjęć SPORTOWY SUKCES NASZYCH UCZENNIC
W minioną sobotę tj. 29 marca reprezentacja naszej szkoły złożona z 8 osób udała się do Goszyc na IX Gminny Turniej Tenisa Stołowego.
W zmaganiach sportowych uczestniczyło siedem szkół z terenu gminy. Nasi uczniowie spisali się wyśmienicie. Aż cztery uczennice stanęły na podium. W kategorii dziewcząt klas V pierwsze miejsce zajęła Nikola Jarosz wygrywając w finale z reprezentantką naszej szkoły Zuzanną Korbut. W kategorii klas VI drugie miejsce zajęła Aleksandra Cieślik a trzecie Weronika Gruchała. Szkołę reprezentowali również chłopcy, w kategorii klas V: Szymon Miechowicz i Gabriel Gieras a w kategorii klas VI: Arkadiusz Miechowicz i Damian Micuda. Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zorganizowanie transportu.
nauczyciel wf
Galeria zdjęć WIOSNA! CIEPLEJSZY WIEJE WIATR…” – OBCHODY DNIA WIOSNY
21 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Karniowie miało miejsce uroczyste wydarzenie. Jak co roku w sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, by pożegnać zimę, a powitać wiosnę.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Uczennice z klasy czwartej, piątej i szóstej radośnie zaśpiewały znaną piosenkę Skaldów „Wiosna”. Zaprezentowały też taniec z pomponami. W wiosenny nastrój wprowadziła wszystkich Ania Marzec, recytując wiersz „Pierwiosnek”.
Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy II i III zaśpiewały piosenki o wiośnie. Wielką pomysłowością i talentem aktorskim wykazała się klasa V, która przedstawiła scenkę pt. ”Szkolny żart”. Stworzyła mini spektakl opierając się na wierszu „Plotka” Marii Terlikowskiej oraz „Myśliciel” Joanny Kulmowej. Najbardziej uczniom wpadła w ucho piosenka ,,Do dyktanda trzeba dwojga” śpiewana na melodię słynnego przeboju Budki Suflera ,,Takie tango”.
W dalszej części programu w wiosennym repertuarze wystąpili uczniowie klasy IV, V i VI prezentując swoje talenty wokalne i taneczne. O tym, co słychać wiosną na łące i w lesie opowiedziała klasa I w inscenizacji „Wiosno, wiosenko”.
Obchody pierwszego dnia wiosny skończyły się spaleniem Marzanny.
Weronika Gruchała, kl. VI
Serdecznie dziękujemy rodzicom Kasi Słowieńskiej za piękną Marzannę.
Galeria zdjęć DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA
W dniu 27.02.2014 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Danuty Górczak oraz pana Adama Nowaka bawili się na dyskotece szkolnej.
Dzieci z pomocą opiekuna Samorządu Szkolnego przygotowały salę, ustrajając ją w balony i serpentyny. Podczas zabawy został zorganizowany konkurs na „Szczęśliwy bilet” (zwycięzca Damian Zając kl. V) oraz konkurs na najładniejsze przebranie. Jury jednogłośnie orzekło, że wszyscy uczniowie którzy się przebrali otrzymają nagrody i dyplomy. Po raz pierwszy na dyskotece wykorzystaliśmy nowy sprzęt muzyczny, który spisał się wyśmienicie. Nad oprawą muzyczną jak zawsze czuwał duet Konrad Sobczyk oraz Jakub Nowak. Podsumowaniem dyskoteki był apel zorganizowany w dniu 06.03.2014 r. na którym zwycięzcom konkursu na przebranie wręczono nagrody. A tymi szczęśliwcami zostali: Bartosz Micuda kl. IV, Patrycja Myśliwiec kl. IV, Patrycja Migdał kl. V i Tomasz Stryjski kl. V. XI GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Dnia 26 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Goszczy odbył się XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Do konkursu zakwalifikowało się troje uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Karniowie. W etapie szkolnym najlepsi okazali się: Aleksandra Cieślik, Natalia Gruszczk oraz Maciej Rozpondek. Uczniowie Ci mieli szansę zmierzyć się i porównać swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego ze swoimi rówieśnikami z innych szkół podstawowych gminy Kocmyrzów ‑ Luborzyca.
Konkurs w szkole w Goszczy był podzielony na dwie części: pisemną i ustną. Po uzyskaniu bardzo dobrych wyników w części pisemnej, do etapu ustnego zakwalifikowały się Aleksandra Cieślik i Natalia Gruszczak. Ostatecznie obie uczennice uplasowały się w pierwszej dziesiątce XI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Awans Oli i Natalii do części drugiej konkursu należy uznać za wielki sukces. Serdecznie gratulujemy!
Galeria zdjęć AKCJA "CZYSTY ANIOŁEK"
UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE !!!
SAMORZĄD SZKOLNY serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Piękne Anioły „Czysty aniołek”. Ma ona na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Każdy kto ma ochotę pomóc przynosi dowolną rzecz wg swoich możliwości (mydełko, szampon, pastę, szczotkę do zębów, ręcznik). Zebrane środki czystości zapakujemy do siatki, pudełka a następnie przekażemy do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy socjalni, asystenci rodzin rozwiozą rzeczy tam, gdzie są najbardziej potrzebne.
Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak. 
KONKURS PLASTYCZNY
SAMORZĄD SZKOLNY OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT DOTYCZĄCY PRZEMOCY I AGRESJI W SZKOLE.
NARYSUJ, NAPISZ, NAMALUJ CZYM TWOIM ZDANIEM JEST AGRESJA I W JAKI SPOSÓB SIĘ OBJAWIA?JAKIE SĄ JEJ SKUTKI? JAKIE ZACHOWANIA UWAŻASZ ZA NEGATYWNE?
regulamin :
• konkurs kierowany jest do uczniów klas II‑III oraz IV‑VI,
• technika i format pracy dowolny,
• można pracować w grupach,
• termin oddawania prac ‑ 24.03.2014 r.,
• dla uczestników konkursu jak zawsze przewidziane są nagrody i dyplomy,

Serdecznie zapraszamy! ‑ Samorząd Szkolny wraz z opiekunem ODKRYWAMY WAWEL
Dnia 25 lutego 2014 roku udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa.
Na początku wzięliśmy udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim na Wawelu pt. „Królowie na Wawelu-życie codzienne”. Następnie zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie i Muzeum Katedralne. W drodze powrotnej zobaczyliśmy: Kościół na Skałce, Kościół św. Katarzyny, Kościół Bożego Ciała oraz dawny Ratusz na Kazimierzu.
Wycieczka na Wzgórze Wawelskie była udana i interesująca. Z lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się wiele ciekawych faktów z życia królów i na temat Wawelu. Zwiedzanie zabytków w „realu” jest ciekawsze niż zwiedzanie wirtualne.
Dziękujemy pani Iwonie Gieras i pani Iwonie Tomczyk za pomoc w opiece podczas wycieczki.
Klasa III z wychowawczynią
Swoje obserwacje Zamku Królewskiego na Wawelu wykorzystaliśmy przy „budowaniu zamczyska” z rurek i pudełek tekturowych.
„Zamczysko z rurek” wykonali: Patrycja Nowak , Martyna Kućka, Igor Gieras, Kuba Maderak, Dawid Kumela i Kacper Nawrot
„Zamczysko z pudełek” wykonali: Kamila Sobczyk, Amelia Korbut, Bartek Panek, Jan Pryk, Dawid Nowak, Mateusz Lubaszek i Wojciech Paluch.
Galeria zdjęć ACH, CO TO BYŁ ZA BAL!
Dnia 24 lutego 2014 roku w remizie OSP w Czulicach odbyła się zabawa karnawałowa. Brały w niej udział dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I‑III.
Na początku uczestnicy zabawy przebrali się w przyniesione stroje i zamienili w różne postaci. Punktualnie o godzinie 14.30 Pan Wodzirej rozpoczął bal. Podzielił dzieci na „klasowe pociągi”, które poruszały się w takt muzyki. Następnie dzieci wspólnie uczyły się nowych tańców i zabaw pod kierunkiem Wodzireja.
Po zakończeniu przerwy na poczęstunek rozpoczął się pokaz strojów karnawałowych. Każda klasa przeszła ze swoją wychowawczynią po czerwonym dywanie. Dzieci zaprezentowały w ten sposób swoje karnawałowe stroje. Jury wybrało i nagrodziło po dwa stroje z każdej klasy: jeden strój dziewczynki a drugi chłopca. Pozostali otrzymali słodkie „nagrody pocieszenia”.
W dalszej części dzieci bawiły się z kolorową chustą. Do tych zabaw zostali zaproszeni obecni rodzice. Na zakończenie Pan Wodzirej nauczył wszystkich nowego tańca o nazwie „Czekolada” i nowej zabawy o śmiesznej nazwie „Limo”.
Naszym zdaniem zabawa się udała. Było dużo zabaw i tańców. Wszyscy bawili się wspaniale. Piękna dekoracja podkreślała karnawałową atmosferę. Chcielibyśmy jeszcze raz...
Dziękujemy organizatorom za te przyjemne chwile.
Klasa III
Nagrodzone stroje karnawałowe
Jury wybrało i nagrodziło po dwa stroje z każdej klasy: jeden strój dziewczynki a drugi chłopca. Pozostali otrzymali słodkie „nagrody pocieszenia”.
Oddział przedszkolny: Łukasz Czapla i Amelia Osieka
Klasa I: Paweł Małysa i Julia Wontek.
Klasa II: Dawid Kaczor i Katarzyna Miechowicz
Klasa III: Kacper Nawrot i Kamila Sobczyk
Galeria zdjęć ZIMOWA WYCIECZKA DO KRAKOWA KLAS 0-II
27 stycznia 2014 uczniowie klas 0‑II pojechali na wycieczkę do Krakowa. Wyprawę rozpoczęliśmy wędrówką ośnieżoną ulicą Floriańską do Krakowskiego Muzeum na Rynku Głównym.
Tam mieliśmy okazję obejrzeć wystawę szopek wykonanych z różnych materiałów przez młodych artystów. Następnie udaliśmy się do MC Donalds. Po obfitym posiłku poszliśmy do kina na film pt. „Robaczki z zaginionej krainy”. Był to film w 3D a więc należało oglądać go w specjalnych okularach. Dla sporej grupy uczestników oglądanie filmu w takim wymiarze to niezwykła przygoda. Film bardzo się wszystkim podobał. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i nadszedł czas powrotu do domu.
W imieniu wszystkich uczestników wycieczki chciałabym podziękować babci Natalki Janickiej – Pani Kopeć za zorganizowanie nam bezpłatnego wejścia do muzeum na wystawę szopek.
Galeria zdjęć O WAŻNYM ŚWIĘCIE BABCI I DZIADZIUSIA PAMIĘTAMY
Dnia 23 stycznia 2014 r. w budynku OSP w Czulicach odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, na którą nestorów swych rodzin zaprosiły dzieci uczące się w oddziale przedszkolnym i klasach I, II i III.
Przybyłych gości: babcie i dziadziusiów serdecznie i gorąco powitała Dyrektor Naszej Szkoły pani Aneta Zięcik.
Słowami:
„Są takie dwa dni jedyne w roku…
To Święto babci i Dziadka …
O tym ważnym święcie dobrze pamiętamy,
I dla naszych gości widowisko mamy …”
przedszkolaki wprowadziły gości w atmosferę uroczystości. Wspólnie z klasą I zaprezentowali wiersze i piosenki przygotowane na tę okazję pod kierunkiem swych wychowawczyń. Ich występ zakończył „krakowiak” wykonany przez pierwszoklasistów. W dalszej części uroczystości uczniowie klas II i III zaprezentowali dostojnym gościom „Jasełka”. Część artystyczną zakończyło złożenie życzeń przez Dyrektor Szkoły i dzieci oraz wręczenie swym babciom i dziadziusiom przygotowanych upominków.
Uroczystą oprawę tego dnia dopełnił słodki poczęstunek przygotowany i podanych przez rodziców.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy organizacji tej uroczystości: przygotowanie sali , przygotowanie i podanie poczęstunku, porządkowanie po zakończonym spotkaniu.
Galeria zdjęć MOJA MAŁA OJCZYZNA
W ramach Konkursu Plastycznego "Korona Północnego Krakowa -Moja Mała Ojczyzna" w dniu 20 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień. Uczennice z naszej szkoły wykazały się dużym talentem zajmując wysokie miejsca spośród 120 prac zgłoszonych do konkursu. Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa, a uczennice Szkoły Podstawowej w Karniowie miały tym samym przyjemność reprezentować w nim naszą gminę. Konkurs był bowiem adresowany do uczniów klas IV‑VI szkół podstawowych z obszaru 7 gmin Stowarzyszenia (gminy: Igołomia‑Wawrzeńczyce, Kocmyrzów‑Luborzyca, Liszki, Michałowice, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki).
Miło nam poinformować, że laureatkami zostały:
Anna Marzec uczennica kl. IV za pracę „Karniów-grób zatrzymany w kadrze”, otrzymała Wyróżnienie nr 2.
Nikola Marzec uczennica kl. V za pracę „Rycerz Imram herbu Czewoja”, otrzymała Wyróżnienie nr 2.
Patrycja Migdał uczennica kl. V za pracę „Zespół dworski w Czulicach”, otrzymała Wyróżnienie nr 4.
Zuzanna Rynczak uczennica kl. VI za pracę „Kościół w Czulicach”, otrzymała Wyróżnienie nr 4.
Dominika Wiśniowska uczennica kl. IV, otrzymała dyplom za uczestnictwo
Opiekę nad uczestnikami konkursu z naszej szkoły sprawowała pani Barbara Słowik w ramach dodatkowych zajęć koła historycznego.
Galeria zdjęć
|
|
|